Ruh Hayvanları – Varlığımızla Nasıl Bağlantılılar

Ruhumuz, bizi insan olarak ayıran en büyük ve eşsiz güçtür. Hayvanlarla tarihte uzun bir yol kat ettiğimiz için, varlığımızı benzersiz kılan, ruh hayvanlarıdır.

Hepimiz kendini anlamaya, daha yüksek bir bilinç durumuna ve daha büyük maneviyata ulaşmak için çabalıyoruz. Her birimiz, varlığımız söz konusu olduğunda, her gün kendimizi daha iyi hale getirmenin yeni yollarını ve içgörülerini arayan vahşi bir maceracıyız.

Teknolojinin yükselişi ve günümüzün hızlı tempolu dünyası, elektronik cihazlar ve aletler nedeniyle maneviyata giden yolumuzu engelliyor olsa da, özgür doğuyoruz ve doğanın çocuklarıyız. Bu yüzden varlığımız her zaman hayvanlarla bağlantılıydı ve benzer şekilde ruhumuz en büyük itici güçtü.


Ruh Hayvanlarından Hangisi Sizin Karakterinize Benziyor?

Manevi hayvanların ‘krallığından’ hangi hayvanın ruhunuzu en iyi taşıdığını hiç merak ettiniz mi?

Burada, ruh hayvanlarından ve her birinin özelliklerinden bahsedeceğim.


1.Boz Ayı – Bilge, Güçlü ve İçgözlemci

Boz ayı bir savunmacıdır, aynı zamanda bir öğretmen, şifacı ve gerçek bir liderdir. Ruhsal gücü ve sağlığı ile yönlendirilen ruhsal bir hayvandır. Aynı zamanda bilgeliği, başkalarına ilham verme ve yardım etme arzusuyla bilinir.


2.Kutup Ayısı – Koruyucu, Sevecen ve Güçlü

Kutup ayısı, başkalarını koruyan ve kollayan bir ruha sahip koruyucudur. Hedef odaklı, neye ihtiyaçları olduğu ve onu elde etmek için ne gerektiği konusunda net bir bilinçle, güçlü ve şefkatlidir.


Husky – Cesur, Maceracı ve Sadık

Husky, dayanıklılığının yanı sıra hayatta kalma ve her maceradan yararlanma yeteneği ile bilinir. Cesur, istekli ve aşırı durumlarda büyük bir dayanıklılığa sahip olan huskyler atletiktir, sadıktır ve kararlılıklarıyla yönlendirilirler.


Gri Kurt – Sadık, Girişken ve Bilge

Kurt sosyal becerileriyle tanınır – aslında, kurt onları başkalarına gruplar halinde nasıl iyi çalışacaklarını öğretmek için kullanıyor. Aynı zamanda kurt, sevdiklerine şiddetle bağlı olan bilge insanı andıran bir ruh hayvanıdır.


Kızıl Tilki – Bilge, Uyarlanabilir ve Zeki

Akıllı, anlayışlı ve gerçek bir kılık değiştirme ustası. Bu, kızıl tilkinin ruh hayvanı olduğu insanların karakteridir. Her durumu gözlemleyebilir, ona uyum sağlayabilir ve üstesinden gelmek için en akıllı çözümü bulabilirler.


Kaplan – Sert, Güçlü ve Koruyucu

Kaplan, krallıktaki en güçlü hayvanlardan biridir, büyük bir enerjisi ve yaşam için güçlü tutkusu olan bir ruh hayvanıdır. Kaplan ruhuna sahip insanların kendine güvenen ve sevgi dolu bir karakteri vardır.


Aslan – Tutkulu, Cesur ve İşbirlikçi

Hepimiz aslanın krallıktaki kral olduğunu biliyoruz. Bir insanda, ruh hayvanı olarak aslan, doğada en sosyal olanlardan biridir ve barışçıl bir yaşam tarzı sürdürür, ancak sevdiklerini korumak için ölümüne savaşır.


Panda – Dengeleme, Yalnız ve Güçlü

Panda’nın ruh hayvanı olduğu insanlar hem şefkatli hem de sevecendir. Bağımsız, yaratıcı ve gururlu olmakla birlikte, gevşemeyi ve aşırı sosyal bir yaşam sürmeyi severler.


Sibirya Kar Leoparı – Sessiz, Dikkatli ve Bağımsız

Hepimiz Sibirya kar leoparını en hassas hayvanlardan biri olarak biliyoruz. Güzel ve gizemli, gittiği her yerde mevcudiyete hükmeden ruhsal bir hayvandır ve nadiren bulunur. Sezgisel, korkusuz ve tamamen bağımsız. Ruh hayvanı kar leoparı olan bir kişi, içgüdülerine güvenir ve hayallerini takip etmekten korkmaz.


Leopar – Akıllı, Özgür ve Gerçek Bir Lider

Leopar, birçok farklı sosyal ortama kolayca karışabilen bir ruha sahip, uyarlanabilir bir hayvan olarak bilinir. İnsanlarla iletişim kurması ve bir şey talep etmeden saygı duyması kolaydır. Leopar ruhu olan insanlar liberal ama aynı zamanda büyük liderler ve zeki takım oyuncularıdır.


Mavi Alakarga – İletişimsel, Kararlı ve Meraklı

Ruh hayvanı mavi alakarga olan insanlar korkusuz ve kararlıdır. Dahası, çevreleriyle ve farklı yönlerinin nasıl çalıştığı hakkında iletişim kurmaya ve çok şey öğrenmeye meraklıdırlar. Tüm resmi anlamak için dünyayı, her parçayı özenle toplayan bir bulmaca olarak görüyorlar.


Kel Kartal – Korkusuz ve Özgür

Kel kartal, özgürlüğün eşanlamlısıdır ve bir ruh hayvanı olarak bu özelliklere sahiptir. Olağanüstü iyi bir zihinsel durum ve yaptığı her şeyde hassas olan kel kartal, yol boyunca karşısına çıkan her engelden nasıl kurtulacağını bilir.

Your Page Title

Peki, hangi ruh hayvanını temsil ediyorsunuz? Bu ruh hayvanlarında ‘diğer benliğinizi’ buldunuz mu?