Ruhsal Gücünü Artırmanın ve Tüm Potansiyelini Açığa Çıkarmanın 10 Yolu

Ruhsal güç, gevşemeye güçlü bir şekilde bağlıdır, çünkü yalnızca gevşemede gerçekte olduğumuz kişi olabiliriz. Tam bir rahatlama sağlamak için kendimizle ve duygularımızla barışık hissetmemiz çok önemlidir.

Gevşemenin psikolojik yönü, vücudumuzu gerginlikten kurtarmak kadar önemlidir. Geliştirilen kişisel kimlik duygusu, dengeli bir yaşam perspektifine, hayati ve sağlıklı bir inanca sahip olmamıza yardımcı olur.

Kendimize inanırsak her türlü zorlukla karşılaşabilir, hatta stresli durumları bir büyüme fırsatı olarak görerek yararlanabiliriz. Ruhsal güç, gerçek bir psişik olmaktan daha fazlasıdır. Bu senin sağlığın ve hayatınla ilgilidir.

Bunlardan bazılarını düzenli olarak uygularsan, benlik saygını artıracak, amacını bulacak, ilerlemeni engelleyen geçmişten kopacak ve en iyi benliğin olduğun parlak bir gelecek vizyonu yaratacaksın.

Ruhsal Gücünü Artırmanın 10 Yolu:

1. Kendini Takdir Et.

Kendine inanmıyorsan ve kişisel niteliklerinin hiçbir değeri olmadığını düşünüyorsan, rahatlaman giderek zorlaşacaktır. Stres, bağlılığın ve sorumluluğun üstesinden gelme yeteneğinin sınırlarını aştığında ortaya çıkar. İyi bir güvenin ve yeteneklerin hakkında güçlü bir farkındalığın varsa, bu sınır genişletilecektir. O zaman baskıyı olumlu, deneyimini ve kapasiteni genişletme fırsatı olarak görebilirsin.

2. Perspektifi Geri Yükleme.

Aynı sorun tekrarlanırsa ve bununla başa çıkmanın başka yollarını düşünemiyorsan, yeni bir perspektiften görmek ve olmasına izin vermek için bu görselleştirme alıştırmasını dene. Rahatça otur, birkaç kez derin nefes al ve gözlerini kapat. Uçuşun üstesinden gelen bir kuş olduğunu hayal et. Uzaya doğru ilerliyorsun, insan benliğinden daha yükseğe ve daha uzağa uçuyorsun. Gördüklerine, evlere, binalara ve havadan yürüyüşlere bak. İnsanlar bir yerden diğerine hızla hareket eden küçük noktalar olarak görünürler.Daha da yükseğe uç. Binalar ve ağaçlar kaybolmaya başlıyor gibi görünüyor. Son olarak, gördüğün tek şey, uzayda yüzen küçük bir dönen küre olarak dünya. Oradan, problemini Dünya üzerinde, hemen altında bir toz lekesi gibi görselleştirmeye çalış. Rüzgarın onu nasıl alıp götüreceğini bir düşün. Egzersizi bitirdiğinde yavaşça nefes ver ve gözlerini aç.

3. Korkunun Üstesinden Gelmek.

Bazı insanlar için korkunun üstesinden gelmek, daha rahat bir hayatın tadını çıkarmak için çok önemlidir. Korku, özünde, tehlike algılarına yanıt olarak zihnimizde ürettiğimiz duyguların içsel bir boyutudur. Bazen tehlike gerçektir, ama bazen de sadece fantezidir. İrrasyonel korkuları kontrol etmenin etkili bir yöntemi, yavaş bir süreçle duyarlılığı azaltmaktır. Korkuya karşı toleransını kademeli olarak artır.

4.İç Diyalog

İç diyalog kendi kendine konuşmaktır. Bunlar kendimizle konuşurken kullandığımız, duygusal durumumuzu yansıtan ve yaratan kelimelerdir. Olumsuz iç diyalog genellikle gerçeğin yarısının ve mantıksız düşüncenin bir karışımıdır. Sonuç, karamsarlık, suçluluk, korku ve endişe gibi olumsuz duyguların kısıtlanmasıdır.

5. Şimdiki Anı Yaşamak.

Ünlü deyiş bize bir kapı kapalıyken diğerinin açık olduğunu öğretir. Ancak birçok insan gözlerinin önünde yeni fırsatlar açıldığını görmeden kapalı kapılarda hareketsiz kalır. Bir şeyleri tekrar tekrar söylemek ”bunu yaparsam veya başka bir şey yaparsam …” gibi cümleler sadece zihnini geçmişe sabitlemeye hizmet eder. Aynı şekilde geleceği hayal etmek, seni gelecekte yaşamaya zorlayarak “ne olacak …” diye düşündürür. Çoğu zaman şimdiki zamana olan ilgimizi kaybeder ve bundan tam olarak zevk alırız. Enerjini şimdi yaşamaya yönlendirmek için bugün başla. Birkaç gün içinde doğal davranırsan geleceğinin gerçek deneyimlerle şekilleneceğini göreceksin.

6. Değişikliği Kabul Et.

Değişim hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır ve bazılarımız için hayal kırıklığı ve stresle eş anlamlıdır, çünkü onun kontrol duygumuzu çaldığını düşünüyoruz. Değişimin strese neden olmasını önlemenin tek yolu, onunla savaşma arzusundan vazgeçmek, onu yeni beceriler ve nitelikler geliştirmek için bir fırsat olarak düşünmektir. İnsanların dünyadaki en uyarlanabilir yaşam biçimlerinden biri olduğunu unutma. Yaşamın dikte ettiği değişikliklere uyum sağlamak, kabul etme tutumunu sürdürmeden başarabileceğin bir şeydir.

7. Çakralarının Akışını Temizle.

Çakra, vücudundan psikolojik bilgi sağlayan enerji noktalarını ifade eden bir terimdir. Enerji noktalarını iyi durumda tutmak, fiziksel organlarını sağlıklı tutmakla aynıdır. Her iki taraf da eşit derecede önemlidir.

8. Daha Sağlıklı Yiyecekler Tüket

Hissettiğin enerji, yediğin yiyecekle bağlantılıdır. Organizmanın sindirmesi ve işlemesi zor olmadan temiz ve kaliteli enerji veren yiyecekleri tükettiğinde tüm varlığın daha enerjik hale gelir. Bu yüzden daha doğal yiyecekler, sebzeler, meyveler tüketmelisin.

9. Hayalindeki Durumu Yarat

Neden kendi rüya halini yapmıyorsun? Sadece bir rüya durumu ile bilinçaltına nüfuz edebilirsin. Ruhsal güç arayışında rüya durumu neden önemlidir? Çünkü sadece rüya halinde tamamen rahatlayabilir, böylece aklındaki tüm hikayeleri ve etkileşimleri gerçek zamanlı olarak yansıtabilirsin. Psişik güçlerini desteklemek için bilinçaltında gezinebilirsin.

Your Page Title

10. Gücünü Açığa Çıkarmana Yardımcı Olacak Sınıflar Ara

Ne yaptıklarını bilen birçok enerji uygulayıcısı var. Enerjik bedenimizin nasıl çalıştığını ve enerji akışındaki blokları nasıl bulacağını tam olarak biliyorlar. Bloklar varsa, tüm potansiyelini açığa çıkarmak zordur. Bu yüzden enerji derslerine git ve farklı teknikler uygula. Senin için en uygun olanları bul ve pratik yap.