Son Derece Hassas Bir Kişi Olarak Enerjini Korumana Yardımcı Olacak 8 İpucu

Çok hassas bir içe dönüksen, kişisel enerjinin tüketilmesinin ne kadar kolay olduğunu bilirsin. En küçük şey seni yorgun olmaya hazır bırakabilir, değil mi?

Özellikle bugün ve bu çağda çok hassas bir içe dönük olmak zordur. Genel olarak olduğundan en iyi şekilde yararlanmanın ilk adımı, ilerleyebilmek için kendini kabul etmektir. Kendini olmadığın biri ya da bir şey olmaya zorlamamalısın.

Aşağıda, son derece hassas bir içe dönük olarak kişisel enerjini korumana yardımcı olabilecek bazı ipuçlarına değineceğim. Bu bazen çifte bir sorun gibi görünse de, birçok yönden bir hediyedir. Çok hassas ve içe dönük olman, “seninle ilgili bir sorun” olduğu anlamına gelmez.

Çok Hassas Bir İçedönük Olarak Kişisel Enerjini Korumana Yardımcı Olacak 8 İpucu:

1. Negatif İnsanların Hayatına Girmesine İzin Verme

Negatif insanlar senin yanında değildir. Seni üzmekten başka bir şey yapmıyorlarsa, onlarla olan bağlarını hemen kesmelisin. Hayatında kimseye bir yer borçlu değilsin.


2.”Hayır” Dedikten Sonra Teslim Olmayı Bırak.

Elbette, “hayır” ı yanıt olarak almak istemeyen insanlar olacaktır ama bu bir yanıttır. Birine hayır dersen, bir şeyleri daha sonra değiştirme. Her şeyden önce gerçekten istediğin şeye sadık kal, bir şeyleri değiştirmeye meyilli hissetme çünkü bu kişi seni yalnız bırakmayacaktır.


3. Başkalarının Sınırlarını Zorlamasına İzin Verme.

Sınırlarını zorlamak için elinden gelenin en iyisini yapan insanlar olacak, onlara izin vermemelisin. Sınırlarının bir nedeni var. Sınırlarını düzgün bir şekilde koyarsan seni koruyacaklardır.


4. İşler Çok Fazla Olduğunda Meditasyon Yap.

İşler bunaltıcı hale geldiğinde meditasyon yapmaktan korkma. Bazı insanlar meditasyonun zaman kaybı olduğunu düşünürken, güçlü bir araç olabilir. Her gün meditasyon yapmayı ihmal etme.


5. “Tembel Günler” Geçirmekten Korkma

Yorgunsan ve tükendiysen, tembel bir gün geçir. Kendine biraz zaman ayırmakta yanlış bir şey yok. İstediğin hayatı yaşamak için her zaman meşgul olmana gerek yok, hepimizin dinlemeye ihtiyacı var.


6. Olumsuz Düşüncelere Olumlu Olanlarla Karşı Koy.

Kendini olumsuz şeyler düşünürken bulduğunda, bu düşüncelere karşı koy. Zor olsa bile olumlu düşünceleri öne sür. Hayatta ilerledikçe bu güçlü bir araç olacak.


7. Kendin Olmanın Sorun Olmadığını Unutma.

Senin hiçbir sorunun yok. Elinden geldiğince kendine karşı dürüst ol. Başkası için yapılmış bir kalıba girmeye çalışmak zorunda değilsin.

Your Page Title


8. Her Şeyden Önce İçgüdülerine Güven.

İzin verirsen, içgüdülerin sana doğru bir şekilde rehberlik edecektir. İçgüdülerini asla görmezden gelme. Sezgisel yönün, seni gitmen gereken yoldan uzağa götürmeyecektir.