SON ENKARNASYONUNUZDAN SONRA NELER OLUYOR

Eski ruh aşamasının sonuna ulaşarak son enkarnasyonu tamamladıktan sonra bize ne olacak?

Reenkarnasyon süreci boyunca, her ruh daha büyük bir bütünün «parçası» olarak görülebilir. Reenkarnasyon sırasında, bu parça kendini kendi başına bir kimlik olarak tam olarak fark etmeyi amaçlıyor.

Reenkarnasyon döngüsünden sonra, kendini gerçekleştiren ruh, reenkarnasyonu tamamladıkları için, kendi ruh ailesinden diğer ruhlarla olan bilincini birleştirmek için geri döner. Bu orta astral düzeyde meydana gelir. Toplamda, bu şekilde birleşen yaklaşık 1000 ruh arkadaşı olacaktır. “Aile” veya “varlıklar” üyelerinin tamamı reenkarnasyonu tamamladıktan ve tekrar bir araya geldiklerinde, fiziksel olmayan alanlarda gerçekleşen 6. ve 7. aşamadan geçecek iki evrim aşaması daha vardır.

6.Aşama:

Altıncı aşamada, yüksek mertebeden bilinç nedensel bir plan üzerinde kendini gösterir. Burada, bilgelik, yaşam deneyimi ve yeniden birleştirilen grubun bütününü anlamak, parçalarının toplamından daha büyük bir bütün oluşturmak üzere birleştirilir «nedensel vücut» veya «yeniden birleştirilen varlık”. Herhangi bir bölünme hissi artık kaybolur. Kanalize edilmiş birçok öğreti,  bu aşamada olan ruhlardan gelir.

Bu döngüde, ruhlar bireyselliklerinin hala mevcut olduğu bilincinin birliğini yaşar, ancak artık önemli değildir. Aynı zamanda, kendileri ile diğerleri arasındaki farkı da hissedeceklerdir.

Bu fark nihayet reenkarnasyon sonrası ikinci aşamada çözülecektir. Bu seviyedeki ruhların reenkarne edilmeleri gerekmez. Bununla birlikte, grup, insan toplumunu bir şekilde eğitmek ve ilham vermek için temsilcilerini fiziksel bir hayata dönüştürebilir. Entegre bir varlıktan somutlaşan ruh, İnsanlık tarihinde onları büyük kişilikler veya Bilinçli Ustalar olarak biliyoruz. Örnekler şunlardır:

Sokrates,
Gandhi,
Paramahans Yogananda.

Bu tür insanlar, manevi enerjiyi dünyevi hayatlarına nasıl getireceklerini bildikleri anlamında, daha yüksek bir gelişim seviyesine kolay erişime sahip olma eğilimindedirler.

7.Aşama:

7.Aşama, bilincin sonunda her şeyin sonsuz varlığı ve sonsuz yaşam gücü ile birleştiği evrenin son aşamasıdır. Bu aşamanın sonunda, ruh bilinci aslında evrenin yaratıcı gücü ile bir bütün olarak ortaya çıkıyor. Bireysel düşünceler sonsuz bilinç altında yer alır. Bireysel duygular sonsuz mutluluğa yol açar. Şimdi bilinç, hem paradoksal olarak hem de hem yaratıcının hem de hem evrim kaynağı hem de nihai ürün olarak kendini yaşamaya ve tanımaya geliyor.

Yine, ruhların bu düzeyde reenkarne olmalarına gerek yoktur. Ancak, nadir durumlarda, bilinçte büyük bir değişim başlatmaya yardımcı olmak için fiziksel tezahürün içine inebilirler. Sonsuz bir ruh olarak bilinen bu seviyedeki tezahür, gerçek, sevgi ve Birlik başka bir deyişle, Avatar veya yaşayan birinin enkarnasyonudur. Örnekler şunlardır:

Krishna,
Buda,

Sonsuz ruh, sırayla, üç yüce düzlemden birinin evrensel kalitesiyle kanalize eden yüksek nedensel düzlemin bir temsilcisidir: aşk, hakikat veya güzellik. Bu Sonsuz Ruhun doğuştan insan vücudunda yaşayacağı anlamına gelmez. Yenidoğan insan vücudu bu miktarda enerjiyi sürdürmek için tasarlanmamıştır. Genellikle, kendi kendini gerçekleştiren ruh (yani, 7. seviye eski ruh ) ilk önce enkarne olur ve daha sonra yetişkinlikte önceden belirlenmiş bir noktada, Enkarnasyonun geri kalanı için kısmen veya tamamen tezahür etmesi için Sonsuz ruha yol açar.

Örneğin Siddhartha Gautama, yetişkinliğe ulaşmış, bedenine mükemmel Birliğin tezahürü olan Buda’yı sunan bilinçli bir ruhtu. Son aşamadan sonra bile, titreşimleri arındırmak için tekrar tüm harika döngüyü seçme şansını buluyoruz!

Your Page Title (#satışortaklığı)

Not; Enkarnasyon döngüsünün sonunu nasıl hayal ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.