Sonunda Ruhsal Olgunluğa Ulaştığınızı Gösteren 5 İşaret

Ruhsal Olgunluk
Ruhsal Olgunluk

Bu yazımızda ruhsal olgunluğun başlıca belirtilerini sıralayacağız.

Bu nedenle, ona ulaşıp ulaşmadığınızı, ulaşmakta olup olmadığınızı veya hala ondan uzakta olup olmadığınızı merak ediyorsanız aşağıdakileri okumanızı öneririm:

1. YANLIŞ OLDUĞUNU KABUL ETTİĞİNİZDE VE ÖZÜR DİLEYEBİLDİĞİNİZDE RUHUNUZ OLGUNLAŞIR

Hatalarınızı kabul etmek, başarılması kolay bir başarı gibi görünse de, gerçekte insanların büyük çoğunluğu bunu yapabilecek kapasitede değildir.

Olgun bir ruh ise sınırlarını bilir, çevresine dair net ve bilinçli bir görüşe sahiptir ve bazı hatalara düştüğünü çok iyi bilir.

Hatalarını fark etmenin yanı sıra onlar adına özür dilemeyi de bilir. Bunun nedeni, egosunu evcilleştirmeyi öğrenmiş olmasıdır.

2. İNTİKAM ALMAYI SEÇTİĞİNİZDE ULAŞTIĞINIZ MANEVİ OLGUNLUK

Daha önce gördüğünüz tatsız muameleyi saklamamaya karar verdiğinizde bu anlamda olgunlaşırsınız.

Olgun bir ruhun rahatsızlığını iyileştirmek için başka bir ruhu incitmesine gerek yoktur. Kendisi hataya düşmeden yaraları nasıl iyileştireceğini ve acının üstesinden nasıl geleceğini biliyor.

Dargınlık ve öfkeden kurtulur ve imrenilecek bir hafiflik içinde yaşar.

Aldığınız bıçak yaralarına karşılık verme gereği duymadan susmayı, arkanızı dönüp vakarla uzaklaşmayı öğrendiğinizde ruhen olgunlaşırsınız.

3. KİŞİSEL HEDEF OLMADAN YARDIM ETTİĞİNİZDE MANEVİ OLGUNLUĞA ULAŞIRSINIZ

İhtiyacı olan birine yardım etme ihtiyacı hissettiğinizde ve içinizde şefkat duygusu yeşerdiğinde, ruhunuz yükselmiş demektir.

Bu aşamaya ulaştığınızda, açıklanamaz bir şekilde, onlara yardım etme zevki için başkalarına yardım etmeye yönelirsiniz ve herhangi bir kişisel çıkar peşinde koşmazsınız.

Ruhunuz olgunlaştığında, aynı zamanda iyi bir arkadaş, iyi bir sırdaş, iyi bir eş, iyi bir evlat ve iyi bir ebeveyn olursunuz.

4. MANEVİ OLGUNLUK ÖNYARGILARIMIZI VE KAVRAMLARI BOŞTA BIRAKTIĞIMIZ ZAMAN EVRİMLEŞİR

Olgun ruh, zamana programlandığını anlayan ve bu nedenle bilinçli olarak programdan çıkmayı seçen kişidir.

Önyargılarının veya düşüncelerinin değil, yıllar içinde özümsediklerinin sonucu olduğunu anlar. Bilge ruh rotayı tersine çevirmeyi ve yeni bir yön almayı seçer.

Ama artık başka birinin izinden gitmeyecek… o her zaman ve sadece kalbinin sesini takip edecek.

5. SONUNDA ŞİKAYET ETMEK YERİNE TEŞEKKÜR ETMEYİ ÖĞRENDİĞİNİZDE RUHUNUZ OLGUNLAŞIR

Ruhunuz, sahip olduğu serveti biçtiğinde ve eksik olan şeylere dikkat etmeyi bıraktığında bilge olur.

Your Page Title

Şikâyetler yerini şükretmeye başladığınızda, ruhunuz çok yüksek bir farkındalık düzeyine ulaşmış demektir. Evren, olgun ruhları harika hediyelerle ödüllendirir.