Temel Enerji Yasaları

1.Bilgi, etki gücüne sahiptir. Bu bilginin hem ruh halinizi yükseltebileceği, yani enerjinizi artırabileceği hem de onu azaltabileceği anlamına gelir.

Sonuç: Size gelen bilgileri filtreleyin. Olumsuz bilgilerin size geldiği kanalları daraltın veya tamamen kaldırın. Pozitif kanalları artırın.

2.Hayat bir enerji hareketidir. Böylece, enerjinizin doğru seviyede olması için, vücudunuzda durgunluğa izin vermemeniz gerekir. Hem fiziksel hem de zihinsel.

Sonuç: Daha fazla hareket edin, yeni şeyler öğrenin, kendinizi sürekli geliştirin, hedefler belirleyin ve onlara ulaşın.

3.Enerji, bir kişiye çeşitli kanallar aracılığıyla dış alandan gelir. Bunlar gıda, hava, su, duyular veya algılamalardır. Bir kanal şu ​​ya da bu nedenle kötü çalışıyorsa, o zaman enerji içinden kötü bir şekilde akar ya da hiç akmaz. Bu, bir kişinin enerjisinin azaldığı, kötü bir ruh haline ve kötü sonuçlara yol açtığı anlamına gelir.

4.Serbest enerji akışı için, bir kişi beden, zihin, davranış ve dış çevrenin dengesi durumunda olmalıdır.

5.Enerjinizin seviyesini artırmak için, dış olaylarla durumunuz arasındaki ilişkiyi izlemeniz gerekir.

Sonuç: Kendi vücudunuzun tepkilerini izleyin. Sağlığınızı ve rahatınızı olumsuz etkileyen olayları mümkün olduğunca ortadan kaldırın.

6.Düşüncelerinizi ve dikkatinizi odakladığınız şey enerjiniz üzerinde çok ciddi bir etkiye sahiptir. Çoğu zaman bir şey için endişeleniyorsanız, bir şeyden korkuyorsanız, o zaman enerji seviyeniz son derece düşük olacaktır. Üstelik buna ne kadar dikkat ederseniz, o kadar çok enerji kaybedersiniz. Bütün paradoks, olumsuz düşüncelerin sizi boşaltırken, tersine olumlu düşüncelerin sizi suçlamasıdır.

Sonuç : ne elde etmek istediğinize ve bunu nasıl başaracağınıza dikkat edin. Boş deneyimleri başkalarına bırakın.

7.Sindirim kaliteniz ne kadar yüksekse, bu işlem için o kadar az enerji harcarsınız, daha az atık ve toksin oluşur ve o kadar çok besin alırsınız.

Sonuç: Yiyecek ve sindirim kalitenizi izleyin.

8.Bazı yiyeceklerin sindirimi kolaydır, diğerleri yüksek enerji tüketimine ihtiyaç duyar, bu da emilmelerinin yorgunluğa ve aktivitenin azalmasına neden olduğu anlamına gelir.

Sonuç: Yemek yedikten sonra durumunuzu takip edin. Eğer uykulu hissederseniz veya enerji eksikliği hissederseniz, o zaman diyetinizde bir şeyler değiştirmeniz gerekir.

9.Stres ve diğer olumsuz tepkiler enerjiniz ve sindiriminiz üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Bunları çıkarmak için, ruh halinizi artıran faktörlerin kullanılmasıyla elde edilebilecek bir rahatlama ve dinlenme durumuna ihtiyacınız vardır.

10.Özel doğal ritimler vardır. Onlara göre faaliyet, enerji ve verimliliği arttırır, ihlal edilirse – genel verimlilik azalır ve yorgunluk artar.

11.Çevre – insanlar, doğa, şehirler – aynı zamanda vücudun enerjisinin durumunu da etkiler.

12.5 duyu, enerjinin hem gelip hem de gidebildiği enerji kanallarıdır.

13.Yaşamınız kişisel gelişiminizdir, dış nesnelere bir hizmet değildir. Birine veya bir şeye hizmet ederek enerjinizi verirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz zaman enerjinizi arttırırsınız.

14.Enerjinizin etkili bir şekilde işlemesi için hem fiziksel hem de psikolojik olarak dinlenme sürelerine ihtiyacınız var. Bu, haftanın 1 gününün dinlenmeye ve rahatlamaya ayrılması gerektiği anlamına gelir. Ve üç ayda bir, kendinize 3 günlük bir mini tatil ayarlayın.

Your Page Title

15.Canlılık seviyesini arttırmak için kaynağına odaklanmak gerekir – yani, dış enerji,eksikliği nedeniyle ortaya çıkan problem yorgunluk değildir. Enerjinizi arttırmanız gerekir. Sonra yorgunluk geçecek.