Zihin – Beden Bağlantısının: 5 Kolay Adımı

İçinde döndüğümüz, iş, romantik ilişki veya arkadaşlık bağları kurduğumuz bir insan döngüsüdür. Bütün bu çılgınca ritim, kendinize çok az zaman kalmasına neden oluyor. İç benliğiniz için düşüncelerinizle, analizlerinizle, sonuçlarınızla ve sadece hayallerinizle yalnız kalmalısınız.

Sessizliği nasıl seveceğimizi unuttuk. Ancak duygusal ve psikolojik rahatlamada sessizlik ana yardımcımızdır. Öyleyse zihin-beden bağlantısını geliştirmek için ne yapabiliriz?

1. Eylemlerinizi İncelemek İçin Her Hafta Zaman Ayırın.

Kendi hayatınızın CEO’su olarak kendinizden bir randevu alın. İşinizi, yaşamınızı ve dengenizi çevrimiçi olarak değerlendirmek için hafta içinde bir zaman seçin. Hayatınızın tüm alanlarının bir tür analizini yapın. Dengeli ve keyifli olup olmadıklarını belirleyin ve nerelerde gelişebileceğinize dikkat edin.

2. Hayatınızın Temel Alanlarına Öncelik Verin.

Kilit alanların listesi sağlık, güzellik, ilişkilerde rahatlamadan, eğlenceye ve kişisel gelişime kadar değişebilir. Hangilerinin öncelikli olduğunu kendiniz seçin. Arzularınız ve öncelikleriniz konusunda net davranarak, dengenizi korumaya ve hayallerinizi gerçekleştirmeye doğru ilerlemenize yardımcı olursunuz.

3. Kendinizle Yaptığınız Anlaşmalara Sadık Kalın.

Bu önemli. Bu, olmasını istediğiniz hayatı dengelemeye yardımcı olacak sağlam bir temel oluşturmanın anahtarıdır. Anlaşmalarınızın yüzde 50’sini tutarsanız, sonuçların yüzde 50’sini alırsınız.

4. Karar Verirken Vücudunuzu Dinleyin.

Vücudunuz önemli bir karar verirken ‘hayır’ diyorsa, gergindir. Onu mutlaka dinleyin. Hayatınız dengelendiğinde, vücudunuz size doğru zamanda doğru seçimi yapmanızı hatırlatabilecek bir barometre haline gelir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

5. Zihin Ve Beden İçin Sessizlik.

Her hafta kendinize zaman ayırın. Ailenizden hiç kimsenin ve arkadaşlarınızın size dokunmayacağı bir zaman seçin. Biraz meditasyon yapın ve zihninizi sakinleştirin. Gereksiz tüm düşünceleri ortadan kaldırın. Ve sadece vücudunuzdaki enerjinin hareketini izleyin. Meditasyon size yabancı geliyorsa, deniz tuzu, uçucu yağlar ile banyo yapın ve rahatlayın. Yanınıza kitap, tablet veya telefon götürmeyin. Sadece bedeninizi ve zihninizi rahatlatmanın tadını çıkarın.