Evinizde Asla Bulunmaması Gereken 7 Çiçek

Birçok evde muhteşem çiçekler vardır, ancak hepsi sıradan renkli süslemeler değildir. Bazıları ev sahiplerinden tüm yaşam gücünü emen enerji vampirleri olabilir. Ailenizi ve kendinizi korumak için hangi bitkileri evinizde bulundurmamanın daha iyi olduğunu bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Begonyalar

Bu çiçekler popülerlikleriyle bilinirler, ancak insanlardan kolayca enerji çalabilirler. Hem pozitif hem de negatif enerjiyi kendilerine çekerler ve bu da kısmen iyi bir iş çıkarabilir. Dahası, bir bitki aldığını paylaştığında, negatifi kendine bırakarak olumlu geri dönüşün küçük bir kısmını verir. Ancak, enerji alışverişini bozmamak için evde böyle birden fazla çiçek bulundurmamalısınız.

Zambaklar

Bu görünüşte zararsız çiçekler skandallara neden olabilir. Beklenmediklerinden dolayı tehlikelidirler, çünkü uzun süre eve huzur ve düzen verebilir ve sonra enerjilerini önemli ölçüde değiştirebilirler. Zambakları nadiren bulunduğunuz yerde tutun.

Eğrelti Otları

Bu çiçekler ön bahçelerde ve bahçe arsalarında iyidir. Bir çiçek bahçesini güzelce dekore edebilirler, Ancak Eğrelti otlarını evinizde tutmamalısınız. Çünkü oksijeni emer, karbondioksit salgılarlar, bu da sizi bir baş ağrısıyla ödüllendirebileceği anlamına gelir.

Sümbül

Bu çiçek çok güzel kokuyor, hatta parfümlerde bile kullanılıyor ancak bu avantajı dezavantajıyla karşılaştırılamaz. Sümbül ihaneti kışkırtır. Evliyseniz ve sorun istemiyorsanız, bu çiçekten sonsuza kadar vazgeçmek en iyisidir.

Amarillis (Hippeastrum)

Bu çiçek son damlasına kadar her şeyi alır, daha sonra verir. Evde sık sık kavga eden biri varsa, sürekli negatif enerji akışından asla kurtulamazsınız.

Zakkum

Bazı durumlarda, bu inanılmaz güzel çiçeğin kokusu başınızı döndürebilir. Evde küçük çocuklarınız varsa, o zaman hiçbir durumda dekorasyon olarak satın almayın.

Your Page Title

Japon Çiçeği

Japon çiçeği, küçük çocuklar ve hayvanlar için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bitkinin özü, çocuklar için çok tehlikeli olabilecek sağlık sorunlarına neden olabilir.