Uyanış Yolunda Kaçınamayacağın 7 Yaşam Değişikliği

Herkes kendi benzersiz ve bireysel uyanış yollarını deneyimlese de, hepimizin paylaştığı birçok ortak unsur var. Hepimiz dünyayı daha önce gördüğümüzden farklı görmeye başlarız.

Gerçeği aramaya başladığımızda, toplumumuzdaki yanılsamaları perdenin arasından görürüz ve yaşadığımız hayatların sorumluluğunu almamız gerektiğini fark ederiz.

İnkar edilemez deneyimlerimiz olduğu için, uyanış çoğu zaman derin manevi sonuçlarla gelir. Yolumuzu sonsuza dek değiştiren işaretler, semboller ve eşzamanlılıklar hayatımızda giderek daha fazla ortaya çıkmaya başlar. Bu süreçte, kendi büyümemiz ve evrimimiz için yapmamız gereken bazı Evrensel değişiklikler var.

Burada uyanış yolunda kaçınamayacağın bazı yaşam değişikliklerinden bahsedeceğim.


1.Büyüdüğün Yerden Farklı Olan Yerlere Seyahat Etmek

Büyüdüğün yer, belki de dünyanın yalnızca küçük bir mikrokozmosuydu. Dünyada sonsuz güzel yerler ve güzel insanlar var. Yaşadığın yerin, hayatında hiç görmediğin yerleri görme ve deneyimleme şeklini şekillendirmesine izin verme.

Dünyayı yeni bir şekilde keşfetmek için kendine izin verdiğinde, hayatının bu noktasındaki yaşam tarzın, hayallerin ve kariyerinle ilgili en alakalı yere gidebileceğini ve evini arayabileceğini göreceksin.


2.Sağlıksız ve Negatif İlişkileri Geride Bırakmak

Yapmak zorunda olduğun en zor şeylerden biri, kendini çocukluğundan ve gerçekten sevdiğin arkadaşlarından uzaklaştırmaktır. Kendini geliştirmek için her gün çalışmak istiyorsun ve çevrende de aynı şeyi yapan iyi insanların olmasını sağlamalısın.

Bilimsel olarak konuşursak, zamanının çoğunu geçirdiğin beş kişi olursun. Bu beş kişinin kim olmasına izin verdiğin konusunda çok anlayışlı, dikkatli ve hesaplı olmak sana kalmış.

Hayatında zor durumda olan arkadaşların varsa, kesinlikle onlara yardım et ve destekle, ancak gerçekten büyümek istemiyorlarsa, belki de onları bırakıp, ilerlemenin zamanı gelmiştir.

Destek almak, hedeflerine ulaşmak için her şeydir ve her gün sağlıklı ilişkiler kurma fırsatına sahipsin. Değer verdiğin insanlarla iletişim halinde kalabileceğini unutma, ancak kimseyi zorlama, bırak onlar istedikleri zaman gelsin. Bu arada, kendine iyi bakmak için yapman gereken her şeyi yap


3.Diyet ve Egzersiz Rutinini Sürekli İyileştir

Birçok insan diyet değişikliklerinin tek seferlik bir şey olduğunu düşünür ve onlar için neyin işe yaradığını o anda bulur ve bu diyeti sonsuza kadar takip eder. Gerçekte, diyetlerimiz gelişmek üzere tasarlanmıştır.

Teknoloji beslenme dünyasını katlanarak geliştiriyor. Senin için gerçekten işe yarayan çeşitli sağlıklı diyetleri keşfetmeye açık ol. Aynı şey egzersiz için de geçerlidir! YouTube, Instagram gibi sosyal Medya da yer alan, beslenme ve fitness eğitimi dünyamızı her zamankinden daha hızlı geliştiriyor.

Kendini sürekli geliştirmek, Uyanmanın en yaygın ilkelerinden biridir. Diyet ve egzersiz bu listenin başında gelir.


4.Dağınıklığı, Kaosu ve Eski Şeyleri Bırak

Dağınıklık, gerçek öz bakım ve farkındalık eksikliğinin bir işaretidir. Hızlı ve modern yaşamlarımızı sürdürmenin çok şey gerektirdiğini biliyorum, ancak işleri ne kadar sıkı, temiz ve düzenli tutarsan, tutkularınla daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

Eski şeylerin gitmesi gerekiyor! Yüksek duygusal bağlılığa sahip fiziksel nesneler, duygusal enerjimizin çoğunu barındırabilir. Arkadaşıma sakladığı eski ve artık giyilmeyecek hale gelmiş ayakkabılarını atmasını hatırlattım, çünkü yeni bir çift almak için paranın nereden geleceğini bilmiyordu ve tahmin et ne oldu? O eski ayakkabıları evinden çıkardıktan sonra bir hafta içinde yüksek ücretli bir iş buldu.

Eşyalarımız geçmişe yapışmanın fiziksel bir temsili olabilir ve eski şeylerden vazgeçmek, Evren’den yeni fırsatlara, hediyelere ve mucizelere açılmamız anlamına gelir.


5. Sürekli Öğrenen Yaşam Öğrencisi Ol

Uyanmış bir birey olarak, Gerçeğini bulma ve yaşamın daha derin doğasını anlama tutkunun olması muhtemeldir. Öğrenme evrimsel bir süreçtir, yani hayata dair yeni bilgiler, araçlar ve yaklaşımlar öğrenerek her an daha çok kim olduğumuza dönüşmeliyiz.

Tüm acı, değişime direnmekten gelir.

Öğrenmeye istekli olmak, büyümeye istekli olmaktır. Aktif olarak öğrendiğim şeylerin bir listesini tutmayı ve bunları nasıl öğreneceğime dair bir strateji oluşturmayı faydalı buluyorum Basit bir not defteri ve kalemi el altında bulundurmak harika bir şey. Öğrenme zamanımı günüme göre planlamayı ve ardından ilerlememi takip etmeyi seviyorum. Sende eline bir defter ve kalem alarak öğrendiğin her şeyi not almaya ve kendini daha da geliştirmek için neler yapabileceğinle ilgili planlarını yazmaya başlayabilirsin.


6.Kendinle ve Yaşam Biçiminle Yeni Bir İlişki Kurmak

Artık kendini sabote etmek veya kendini yıpratmak yok! Uyanmış bir birey olarak kendine karşı gerçekten sevgi dolu ve nazik olmalısın.

Bu kendine ve başkalarına karşı olumsuz düşüncelerini, duygularını azaltmak anlamına gelir. Aynı zamanda, içinde bulunduğun koşullar için kendini veya başkalarını suçlamak zorunda değilsin. Kendinle ve yaşam tarzınla olan ilişkinin sorumluluğunu üstlenebilirsin.

İç ve dış gerçekliğini dilediğin gibi tasarlayabilirsin, bunu yapmak için kendine izin ve güven vermen yeterlidir! Zaman ve sabır gerektirir. Ama Yapabilirsin!


7. Kalbinin Çağrısına Uygun Bir Kariyer Seçmek

Parası iyi olsa bile, ruh emici bir işte çalışamazsın. Seni gerçekten mutlu etmeyen bir kariyere alışmak buna değmez.

Kariyerinde kalbinin çağrısını takip etmek son derece zor olabilir, çünkü çevrendeki insanların anlamayacağı pek çok mantıksız şey yapman gerektiği anlamına gelir. Ancak, gerçekten samimi kararlar veriyorsan, bu seni her zaman doğru yöne yönlendirecektir.

Your Page Title

Gerçek amacının ne olduğunu dinle ve henüz bilmiyorsan, bulana kadar bir şeyler denemeye başla. Olumlu bir kariyer, çalıştığın ve bir fark yaratmak için üzerine düşeni yaptığın anlamına gelir. Eğer hepimiz bunu yaparsak, Dünya daha iyiye doğru sürekli değişecektir.