Yaşlı Bir Ruh Olduğunu Gösteren İşaretler

Bazı insanlar daha önce yaşadıklarına dair bir duyguya sahiptirler. Bu, Dünya’da geçmiş zamanların somut anılarıyla gelmeyebilir.

Daha sıklıkla, ‘yaşlı bir ruh’ olmanın altında yatan bir his vardır.

Uyum sağlamakta veya rahat hissetmekte zorluk çekebilirsin. Bununla birlikte, derin bir bilgelik duygusuna ve yaşamdaki olayların daha derin anlamını görme konusunda alışılmadık bir kapasiteye de sahip olabilirsin.

Hepimiz böyle insanlarla tanıştık. Bu insanlar ya bize yıllarına göre çok daha olgun geliyor ya da derin, yaşlı ruhlu gözlere sahipler.

Yaşlı bir ruh gibi hissediyorsan, mutlu olmak için ortalama zamandan daha zor zaman geçirme ihtimalin vardır. Öyleyse yaşlı ruhlar neden acı çeker ve hayattan en iyi şekilde yararlanmanı sağlamak için ne yapabilirsin?

‘Yaşlı Ruh’ Nedir?

En basit tanımıyla yaşlı ruhlar birçok farklı hayatları olan insanlardır. Bu genellikle, önceki enkarnasyonlarını aktif olarak hatırlayıp hatırlamamalarından bağımsızdır.

Bu senin için geçerliyse, muhtemelen seni gerçekten anlayan insanları bulmanın zor olduğunu hissetmişsindir. En kötü durumlarda, kendini soyutlanmış veya derinden yalnız hissetmiş olabilirsin, daha ılımlı durumlarda ise bir şekilde arkadaşlarının, ailenin veya iş arkadaşlarının çoğuna karşı bir şekilde uyumsuz hissettiğini hatırlayabilirsin.

Çünkü yaşlı ruhlar maddi düzlemden bir tür kopukluk hissederler. Benzer şekilde, çoğu insanın ötesinde olan doğuştan gelen bir anlayış düzeyine sahiptirler.

Bazen sana yaşlı bir ruh gibi görünen bir çocukla tanışabilirsin. Bu şekilde, bu çocuklar tipik olarak ortalamadan daha sessiz, daha düşünceli ve hayalperest olarak karşımıza çıkabilirler.

Kendileri ve akranları arasındaki farklılıklara uyum sağlamak için dikkatli ve özenli beslenmeye ihtiyaçları vardır.

Senin veya sevdiğin birinin yaşlı bir ruh olabileceğinden şüpheleniyor olsan da, bunun birçok fayda sağladığını bilmek önemlidir.

Yaşlı Bir Ruh Olduğunu Gösteren İşaretler

1. Materyalist Değilsin

Etrafındaki insanlar en yeni akıllı telefonları, en hızlı arabaları veya en şık ayakkabıları almayı kafaya takarken, yaşlı bir ruhsan bu şeyler muhtemelen seni üşütecek!

Zenginlik kazanma veya statü kazanma fikriyle heyecanlanmak yerine, kendini bu arayışlardan sıkılmış bulabilirsin.

Bu şeylerin bir amaca hizmet ettiğini kabul edebilirken, onları gerçekten oldukları gibi geçici, maddi varlıklar olarak görüyorsun.

Benzer şekilde, muhtemelen kendini sahip olduğun şeylere göre tanımlamak için zaman kaybetmezsin.

Bunun yerine, uzun vadeli tatmin, kişisel gelişim ve zamana dayanan anlamlı ilişkilerle ilgileniyorsun.

2. Bilgi ve Büyüme Arayışı İçindesin

Yaşlı bir ruhsan, sürekli olarak yeni şeyler öğrenmek için çekim hissediyorsundur.

Bazıları için bu, entelektüel arayışlarda ifadesini bulabilir (alışkanlıkla ders almak, tekrar tekrar üniversiteye dönmek veya akademik kariyer yapmak gibi). Diğerleri için, düzenli olarak yeni fiziksel beceriler edinme sevgisiyle ortaya çıkabilir.

Her iki durumda da, temel itici güç, özellikle bilgi açısından, büyüme ve evrim arzusudur.

Buna karşılık, yaşlı ruhlar tipik olarak küçük dedikodulara, söylentilere veya insanlığın nasıl geliştiğine dair uzun vadeli sonuçları olmayan yüzeysel haberlere ilgi duymazlar.

3. Sezgini Dinlersin

En belirgin yaşlı ruh işaretlerinden biri, kendi yargına olan sarsılmaz bir inançtır.

Diğer insanlar iç seslerinin tavsiyelerine uymakta zorlanırken ya da bazen ilk etapta bu sesi duymayı bile kolay bulmasalar da, yaşlı bir ruh sezgilerine kolayca uyum sağlar ve doğru olana dair güvenilir bir rehber olarak ona güvenir.

Sonuç olarak, genellikle sana ve değerlerine uyan insanlara çekileceksin. Ayrıca, genellikle evrenden başkalarının tamamen gözden kaçıracağı yol gösterici işaretler alırsın. Ek olarak, arkadaşların içgüdüsel duygularını paylaşmandan faydalanacaktır.

4. Dünyanın Enerjisini Takdir Ediyorsun

Dünyanın enerjisini takdir etmenin birçok farklı yolu vardır. Bu takdirin en yaygın ifadelerinden biri, yaşlı ruhların doğal olarak doğaya çekilmesidir.

Yaşlı bir ruhsan, muhtemelen doğada derinden huzurlu hissediyorsun ve açık havada düzenli zamanın programının bir parçası olduğundan emin oluyorsun.

Bu zamanın seni yeniden şarj ettiğini ve tazelediğini, üzüntü veya stresten kurtulmana yardımcı olduğunu hissedebilirsin. Bu sana benziyorsa, titreşimini artırmaya yardımcı olmak için evinin dışında (dış mekan meditasyonu gibi) daha fazla teknik ve aktivite yapmayı deneyebilirsin.

Yaşlı ruhlar genellikle eninde sonunda doğaya daha yakın yaşamak ve kırsal kesime taşınmak istediklerine karar verirler. Hayvanlarla etkili bir şekilde iletişim kurmaları da yaygındır.

5. Bir Empat veya İçe Dönük Olabilirsin

Yaşlı bir ruh olmanın getirdiği doğuştan gelen bilgelik nedeniyle, oldukça empatik olabilirsin. Bu, çok az çabayla başkalarının duygularını ayarlayabileceğin anlamına gelir. Çevrendeki insanların yaşadığı yoğun duygularla boğulmuş hissedebilirsin. Ayrıca, onların acısını kendi acınmış gibi hissedebilirsin.

Buna bağlı olarak, yaşlı ruhlar genellikle içe dönüktür, çünkü çok uzun süre büyük grupların etrafında olmak basitçe yorucu veya bunaltıcı olabilir.

Yalnız olduğunda, yalnızca kendi duygu ve arzularına odaklanabilirsin ve bu büyük bir rahatlama olabilir.

6.Harika Bir Dinleyicisin

Yaşlı bir ruh olmanın getirdiği empati, sabır ve anlayış göz önüne alındığında, bu tür bireylerin büyük dinleyici olma eğiliminde olmaları belki de şaşırtıcı değildir.

Yaşlı bir ruhsan, konuşmalarda kendi gündemini zorlamayacaksın. Bunun yerine, muhatabına tüm dikkatini vereceksin, sözlerini çok ağır bir şekilde tartacak, düşüncelerini ve duygularını anlamak için çalışacaksın.

Bu genellikle, içe dönük olmana rağmen, sahip olduğun arkadaşlıkların çok yakın olması anlamına gelir.

Bununla birlikte, seni diğer insanlar için bir tür danışman olarak kullanılma riskine de sokar ve bu oldukça yorucu olabilir.

7. Eksantriklik

Yaşlı ruhların dünyaya uyum sağlamakta güçlük çekmesi tamamen normaldir ve bunun nedenlerinden biri de onların eksantrik olarak düşünme eğiliminde olmalarıdır.

İlk olarak, eğer yaşlı bir ruhsan, o zaman muhtemelen tamamen özgün şekillerde hareket edersin, çünkü başkalarının yargısı seni ilgilendirmez.

İkincisi, tercihlerin veya önceliklerin yaşlı ruh olmayanlara tuhaf gelebilir. Hayattaki daha anlamlı şeylere odaklanmış olsan da, insanlar senin onlardan kopuk olduğunu düşünebilir.

8. Ne Pahasına Olursa Olsun Olumsuzluktan Kaçınırsın

Son olarak, yaşlı ruhlar kısmen olumsuzlukla uğraşmayı reddetmeleriyle tanımlanır. Bu senin özelliklerinden biriyse, muhtemelen ortalamadan daha büyük bir kolaylıkla toksik ilişkilerden kurtulursun, başkalarıyla net sınırlar çizersin ve kin beslemekten kaçınırsın.

Ayrıca, dünyanın sunduğu güzel ve olumlu şeyleri görme konusunda muhtemelen iyisin. Evrenin karmaşıklığı ve gizemini merak ediyorsun.

Bu eğilimler seni huzurlu, mutlu ve merkezli bir varoluşa yönlendirir. Ancak buna rağmen yaşlı ruhlar önemli zorluklarla karşılaşma eğilimindedir.

Yaşlı Ruhlar Neden Acı Çeker?

Tüm bilgelikleri göz önüne alındığında, yaşlı ruhlar neden acı çekmeye meyillidir?

İşte en önemli nedenlerden bazıları:

– Özellikle gençken, yaşıtlarının seninle ilişki kuramayacağını hissetmek.

– Fiziksel veya duygusal tükenme hissi. Tekrarlanan reenkarnasyon bunun nedeni olabilir. Sonuç olarak, yaşlı ruhlar bir önceki yaşamın bagajını taşıma duygusuna sahip olabilir.

– Bağışlayıcı, dengeli tavrına alışmış olanlar seni hafife alabilir.

– Başkalarının ilişkilerinde altta yatan sorunları görmeyi kolay bulma ve yardım adına müdahale etmenin her zaman uygun olmadığı için hüsrana uğrama.

– Daha büyük bir utanç, suçluluk ve pişmanlık olasılığıyla birlikte gelen yaşamın için tüm sorumluluğu kabul etmek.

– Bazen farklı zamanlarda ev gibi hissettiren birden fazla yerde yaşamaktan dolayı gerçekten evde hissetmek için mücadele etmek.

– Sadece etraflarında kalarak diğer insanların duygusal yükünü üstlenmek.

– Bazen bir şeylerin yanlış olduğuna dair korku ile gerçek sezgi arasındaki farkı söylemekte güçlük çekmek.

– Yalnızlığı çok fazla arzulamak, başkalarına yakın olma çabalarını baltalar veya sahip olduğun fırsatları azaltır.

– Özellikle küçük bir çocukken veya daha az farkında olan yetişkinlerle çalışırken “farklı” olarak algılanmak.

– Geçmiş yaşamlardan karma ile çalışmak ve bu nedenle çoğundan daha fazla zorlukla karşılaşmak.

– Herkesin sorunlarının cevabını bilmesi gereken bir bilge olarak görülmek.

– Kendi sınırlamalarının acı verici farkındalığı.

– Başarabileceğin her şeyi bilmek ve sonra idealin gerisinde kaldığın için kendini azarlamak.

– Kendini çok fazla zorlamak ve tükenmişlik riskini almak.

– Üzüntü, korku veya endişe gibi acı veren duygular da dahil olmak üzere her şeyi daha derinden hissetmek.

– Senin başkalarını anladığın ölçüde seni anlayan birini bulmakta zorlandığın için partner bulmakta zorlanmak.

Yaşlı Ruh ve Yaşam Amaçları

Yaşlı bir ruh olduğunda, yaşam amacın daha karmaşık ve anlaşılması daha zor olabilir. Bunun nedeni kısmen geçmişte birçok yaşam amacının olmasıdır. Ayrıca, bunlardan bazıları (çoğu değilse de) mevcut işinden kökten farklı olabilir. Aynı zamanda kısmen, maddi kazançlardan memnun olmayacak, doğuştan nüanslı bir insan olmandan da kaynaklanmaktadır. Peki, gerçek yaşam amacını nasıl bulur ve takip edersin?

Öncelikle, istikrarlı ve uygun bir işten daha fazlasının peşinden koşmak isteyen içindeki sese dikkat et.

Seni tutkulu ve heyecanlı hissettiren şeyleri düşün. Ayrıca, içe dönük kabuğundan çıkmana neyin yardımcı olduğunu ve sana gerçekten canlı olduğu hissini verdiğini düşün. Bunun ne olduğundan emin değilsen, bir liste yapmaya başla, çakışan temalar ve değerler ara. Tutkunu merkezi bir kariyer olarak sürdüremesen bile, onu hayatının merkezi bir parçası haline getirebilir ve bunu yapmaktan çok anlam ve memnuniyet elde edebilirsin.

Your Page Title

İkinci olarak, hem büyümek hem de diğerlerinde büyümeyi teşvik etmek için nasıl zaman harcayabileceğini düşün. Bu, yaşlı ruhların etraflarındaki dünyaya verebileceği eşsiz bir hediyedir.