Yeni Çağ Maneviyatına Göre Yıldız Çocuklar Kimlerdir?

Yıldız çocuklar, bu dünyaya yıllarının ötesinde bilge gelen çocuklardır.

Dünyadaki tüm varlıklar için şefkatle doludurlar, hayvanlar, bitkiler ve Doğa ile özel bir bağlantıya sahiptirler. Yeni Çağ maneviyatına göre, bu çocuklar dünyaya barış ve sevgi enerjisini getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yeni Çağ maneviyatına göre bir yıldız çocuğu tanımlayan 4 işaret

1.Şefkatlidirler

Yıldız çocuklarının başkaları için şefkat dolu olduğu söylenir. Başka bir kişinin ne zaman üzgün olduğunu sezgisel olarak anlarlar ve başkalarının üzüntüsünü hafifletmek için söylenecek doğru şeyi her zaman bilirler. Ayrıca herkese sevgi dolu ve sevecen davranırlar.

Yıldız çocukları hepimizin birbirine bağlı olduğunu anlıyor ve bu sevgiye sınır koymuyorlar. Bir ihtiyaç görürlerse yabancıları rahatlatırlar. Ayrıca, en küçük böceklerden en büyük okyanus canlılarına ve çoğu zaman ağaçlara ve manzaralara kadar yaşayan ve yaşamayan tüm canlılara sevgi ve şefkat gösterirler.

Yıldız çocukları, her şeyin birbirine bağlı olduğunu anladıkları için kirlilik ve eşitsizlik gibi konular onları derinder üzer.

2. Cömertler

Yıldız çocukları mutlu bir şekilde eşyalarını paylaşacaktır. Bunu üç nedenden dolayı yapıyorlar. İlk olarak, maddi şeyler onları özellikle ilgilendirmiyor. İkincisi, başkalarını mutlu etmeyi severler. Ve üçüncüsü, her şeyin birbirine bağlı olduğu gibi, dünyanın ve içindeki her şeyin herkese ait olduğunu biliyorlar.

Bir hediye olarak ne istediklerini sorduklarında, yıldız çocuklar kendilerinden daha az şanslı olan başkaları için bir şeyler isteyebilir.

Yıldız çocuklar nadiren rekabetçidir ve herkesin iyiliği için başkalarıyla çalışmayı tercih ederler. Eğer bir ödül kazanırlarsa, bir başkasının mutsuzluğuna sebep olmak yerine onu verirler.

3. Doğmadan Önce Hatırlıyorlar

Birçok yıldız çocuk, doğmadan önceki anılarından bahseder. Çoğu zaman, yıldız çocukların kendilerine rahatlık ve güvence sunan ve yalnız olduklarında düzenli olarak konuştukları ’hayali’ arkadaşları vardır. Yeni Çağ inançlarına göre, bu hayali arkadaşlar aslında çocuğun tanıdığı ruhsal varlıklar olabilir, çünkü ruhsal alanla temasını kaybetmemişlerdir.

4. Bilgelerdir

Yıldız çocuklarının diğerlerinden farklı düşündüklerine inanılıyor. Sürekli ne için burada olduğumuzu anlamaya çalışıyorlar.Bu kadar bilge bir düzeyde bağlantı kurdukları için, genellikle kendilerinden çok daha yaşlı insanlarla ilişkilerden zevk alırlar.

Yeni Çağ inançlarına göre, yıldız çocukları birkaç yıldır dünya’ya giderek daha fazla sayıda geliyorlar. En erken gelenlerden bazıları artık çocuk değil, orta yaştaki gençler ve hatta bazen çok daha yaşlı insanlar olabilir.

Yeni Çağ kavramlarına inansan da inanmasan da, bu özel insanlar bize dünyadaki yaşamın şefkatleri ve sevgileri tarafından yönlendirileceğine dair umut veriyor gibi görünüyor.

Yıldız bireylerin insanlığın geçmişini, bugününü ve geleceğini bir arada tuttuklarına ve maddi olanın ötesindeki dünyayla bağlantıda kaldıklarına, insanları şefkat ve sevgi varlıklarına nasıl dönüşecekleri konusunda rehberlik sunduklarına inanılmaktadır. Gerçekte kim olduğumuzu ve ihtiyacı olan bir dünyaya nasıl barış ve sevgi getirebileceğimizi hatırlamamıza yardımcı oluyorlar.

Yeni Çağ uygulayıcıları, bir yıldız çocuğunu tanımanın hem bir fırsat hem de bir sorumluluk olduğunu vurgulamaktadır. Bu özel kişiyle olabildiğince fazla zaman geçirmeli ve onlarla açık bir zihinle ve açık bir kalple konuşmalısın.

Your Page Title

Onlara asla büyümelerini, gerçekçi veya mantıklı olmalarını söyleme. Bunun yerine, kendin meraklı bir çocuk gibi ol ve onlardan öğrenebileceğin her şeyi öğren.