Kalp Çakranın Tıkanmasına Neden Olan Şeyler

Kalp Çakrası, refahımızın uyumlu bir şekilde gelişmesine katkıda bulunan 7 Çakranın 4. unsurudur.

Kalp Çakrası tamamen sevgi, özgür ruh, neşe ve bağışlama ile ilgilidir. Zamanla biriktirdiğin bastırılmış duygular, kinler veya olumsuz duygular sağlıksız bir Kalp Çakrasına neden olur ve bu da sağlık sorunlarına yol açabilir: nefes darlığı, yüksek tansiyon, sırt gerginliği veya kalp hastalıkları.

Sağlıklı bir Kalp Çakrasına sahip olmak için, seni mutsuz eden veya olumsuz duygulara neden olan şeyleri tanımlaman ve değiştirmen gerekir.

Kendini ifade et! Düşüncelerini kağıda yazarak, bağırarak, terapi görerek ya da sadece diğer kişiyle durumu açıklığa kavuşturarak. Hayatının belirli dönemlerini unutmak zor olsa da, duygusal acıdan kolayca iyileşemesen de, geleceğine güvenerek ileriye bakman gerekir.

Her engel daha iyi olmana yardımcı olacak bir dersti, bu yüzden yapılacak en iyi şey dersinin ne olduğunu belirlemek ve geçmişinle barış yapmaktır. Onu geride bırak ve kendini bundan kurtar.

Hayal kırıklığı ve kontrol arzusu Kalp Çakranı engelleyebilir. Enerjini ve zihnini rahatlamana yardımcı olacak aktivitelere yönlendir. Yoga, spor salonu, sanat ya da seni rahatlatan herhangi bir aktivite türü, doğru an geldiğinde sana bazı şeylerin geleceğini öğrettiği / hatırlattığı sürece memnuniyetle karşılanır.

İlerlemeyi zor buluyor musun?

Bazı şeyler sana gelsin, bırak kendiliğinden olsun. Hayatında meydana gelen olayları tam olarak kontrol edemezsin, bu nedenle kişisel yaşamın veya kariyer hedeflerinle ilgili şeylerin akmasına izin veremezsin. Olumlu düşünmeyi benimse; olumlu ve yapıcı düşünceler geleceği inşa eder, dönüştürür ve şekillendirir.

Her şeyden önce, sevmeyi öğren: kendini sev, etrafındaki insanları sev, yaptığın şeyleri sev. Kötü durumların veya zor ilişkilerin seni tüketmesine izin verme. Gitmelerine izin ver ve seni motive eden, seni seven ve sevmeyi öğreten insanlarla kendini kuşat.

Your Page Title

Sebep veya engel ne olursa olsun, sana olumsuz duygulara / düşünceye neden olur veya getirirse, onunla savaşmaya çalış ve koşullara rağmen olumlu kal. Sadece geleceğini etkilemekle kalmaz (istediğini elde edersin), aynı zamanda Kalp Çakran iyileşir, ruhunda ve yaşamında iyi bir enerji akışı sağlar.