Amber, Bir Taştan Çok Daha Fazlasıdır – Amberin Faydalı Özellikleri

Genellikle değerli taş olarak karıştırılsa da, herhangi bir kehribar taşı basitçe fosilleşmiş reçinedir. En eskisinin 300 milyon yıl önce oluştuğu söyleniyor, bu yüzden sahip olabileceği gücü bir hayal edin!

İronik olarak, ‘daha genç’ kehribar taşlar da sadece yüz bin yaşında. Ağaçların reçineyi gerçekten fosilleştirmesinin çok zaman aldığını fark ederek, şüphenizi kontrol altına almanız gerekir.

Yani, boynunuzun etrafında sallanan kehribar taşı muhtemelen bir milyon yaşında ve eski enerji içeriyor olabilir.

Amber taşı, yüzyıllar boyunca çeşitli kıtalarda yaygın olarak kullanılmıştır. Bu, içindeki birçok gücün varlığının da bir kanıtıdır.

Amber hepimizin bildiği gibi eski. Ancak ilginç olan, hem dünyanın özelliklerini hem de Doğa krallığını içermesidir. Bazen içinde fosilleşmiş birkaç böceğe de rastlayabilirsiniz. Böceğin varlığı bile taşa doğaüstü bir özellik sağlayabilir.

Bu taşların ayrıca sarı, güneşli kahverengi ve turuncu renkli olmaları nedeniyle Güneş’in bir kopyası olduğuna inanılıyor. İlginç bir şekilde, mavi ve kırmızı renklerde de kehribar taşları var.

Şimdi, bu taşlar bilimsel olarak renk değiştirecek şekilde işleniyor, ancak doğal olarak renkli canlı taşlar da bulabilirsiniz.

Kehribar taşları sıcaklık, bilgelik, neşe, koruma ve şifa özelliklerini yayar.

Genellikle Avrupa’nın kuzey kesimlerinde, Baltık Bölgesi yakınlarında bulunur. Dominik Cumhuriyeti de nadir bulunan Mavi Kehribar ile ünlüdür. Almanya, Rusya, Polonya, İtalya ve İngiltere’de de bulunurlar.

Özellikleri:

Amber taşının birçok özelliği vardır. Cesaret sağlamaya atfedilen taş olmanın yanı sıra, şu özelliklere de sahiptir.

1. Duyguları dengelemek

2. İyi şans çekmek

3. Korkuyu ortadan kaldırmak

4. Baş ağrılarını gidermek

5. Zihni temizlemek

6. Negatif enerjiyi temizlemek

7. Bilgelik ve sabır geliştirmek

Aynı zamanda Yengeç burcunun doğum taşıdır.

Bir Amber taşı sizi cezbederse, onu hemen kullanmaya başlayın. Farklı çeşitlerinin arasından seçim yapın ve hangisinin size en uygun olduğunu görün.

Ancak ucuz taklitleri değil, otantik olanları tercih ettiğinizden emin olun. Her zaman sentetik kehribar yerine işlenmemiş, doğal kehribar kullanın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ayrıca, ‘taşı’ kendi üzerinize takmanız veya basitçe ev dekoruna yerleştirmeniz en iyisidir.