Altın Hakkında Bilmedikleriniz: Altının İnanılmaz Gücü

 

Altın basit bir metal değildir. Sadece güzel değil, aynı zamanda büyülü özelliklere de sahiptir. Tonları beyaz, sarı ve turuncu olabilir. Altın nadir bir metaldir. İşlenmesi kolay ve korozyona karşı dayanıklıdır.

Altın alyans giyme modası, Mısırlı rahipler tarafından tanıtıldı ve onları sonsuz sadakat ve sevginin sembolü haline getirdi. Fakat aynı zamanda, sadece sol elin orta parmağına bir yüzük takılmasına izin verildi, çünkü kalpte yaşayan ruhla bir bağlantı olduğu düşünülüyordu. Zamanla yüzüğün takıldığı parmağın bir güç kazandığını farkettiler.

Tüm Evrenin yang ve yin kuvvetlerinin bir dalgalanması olduğuna inanan Çinliler, kadınlara sağlığı korumak için altın takılar (erkek kökenli yang), erkeklere gümüş takılar (kadın kökenli yin) takmalarını önerdi. Bu arada, Gümüş de altın, ama beyaz olarak adlandırıldı. Ek olarak, MÖ 2600’den itibaren, Çin’deki her iki metal de akupunktur tedavisi için iğneler üretmek için kullanılmıştır.Şimdiye kadar, akupunktur ustaları iç güçlerini altın iğneler ve gümüş olanlar ile harekete geçirir.

Vakaların % 75’inde altın, kadınlara yardımcı olur: periodontal hastalık; kronik rinit; eklem ve omurga hastalıkları; kalp, karaciğer ve safra yolları hastalıkları; mide ülseri, rahim ve eklerin kronik hastalıkları; depresyon gibi…

Kadınların geri kalan % 25’i için altın, dostça bir metaldir, sindirim bozuklukları; böbrek hastalığı, alerji, stomatit, dermatit, kolit (kolonun mukoza zarının iltihabı).

Modern tıpta altın bileşikleri, bağışıklık sistemini etkileyen ilaç grubuna aittir ve bazı kan hastalıkları, astım, sedef hastalığı ve alkolizm tedavisinde kullanılır. Batıda, diş hekimleri altın içeren ve altın kaplama alaşımlarından yapılmış metal seramik yapıların üretimine geri dönerler. Ve geçen yüzyılın 90’lı yıllarından beri güzellik uzmanları, yüz derisini (ve sadece) harika sonuçlarla güçlendirmek için hastalarına altın iplikleri başarıyla implante ediyorlar.

Günümüzde Hindistan’da, “Ayurveda” nın anavatanında – en eski sağlık öğretilerinden biri her yıl, Atharvaveda’nın “büyü Vedaları” nın eski tariflerine göre yağlardan ve bitki özlerinden altın içeren esansların hazırlanması için bu metalin yaklaşık 2 tonunu harcıyor. Bu tür ilaçlar vücut tarafından daha kolay emilir ve sonuç olarak çok etkilidir.

Altının sıradışı özelliklerini bilen geleneksel tıbbın modern taraftarları, altın aletlerin yardımıyla bitki toplar ve bitkilerinin gücünü arttırırlardı.

Nesilden nesile aktarılan aile altını (elbette, atalarınız öldürmek veya elde etmek için yanlış bir şey yapmazlarsa), öyle güçlü bir enerji potansiyeli biriktirmiyorsa, onunla ayrılmasının çok istenmesi gereken bir şey olsa da evde kalması gerekir. Ancak çalınan altın şanssızlık getirir. Altın, miras, sahibinin ölümünden 40 gün sonra saklanmalıdır.

Ayrıca vücudu “altın” su olarak beslemeninde bir yolu vardır. Homeopatlar kolay ve basit bir şekilde hazırlar: Taşsız altın takı (daha iyisi için bir alyans) içine iki bardak su döktüğü, ateşe verdikleri ve orjinal hacminin yarısı kalana kadar kaynattıkları bir tabağa yerleştirilir. Soğuduktan sonra günde 3 defa 1 çay kaşığı içilir. Bu suyun, kalp aktivitesini uyarmanın yanı sıra, hafızayı ve zekayı iyileştirdiğine inanılmaktadır.

Your Page Title

Altın, örneğin herhangi bir iş için ya da daha önce de belirtildiği gibi, tamamen dünyevi işler için iyi bir tılsımdır. Ekstra enerji şarj etmek zor olabilir, ama eğer bir program koyduysanız, neredeyse hiçbir şeyi yok edemezsiniz. (bu nedenle, altın hediyeleri kabul ederken çok dikkatli olmalısınız, eski şeyler, eski sahiplerin kaderi neyse onu taşır.) Altın erimiş olsa bile, eski program bazen içinde kalır.