BAŞARILI İNSANLARIN ASLA TELAFFUZ ETMEDİĞİ 7 CÜMLE

Neredeyse hepimiz başarı için çabalıyoruz, ancak bazen başarı şansımızı azaltan kelimeler söylüyoruz. Başarısız cümlelerin kariyerimizi mahvetmesine izin vermemek önemlidir. Öyleyse, her şeyi mahvedebilecek 7 cümle hakkında konuşalım:

1. “Bu benim görevimin bir parçası değil.”

İşe girdiğinde, başa çıkman gereken görevlerin bir listesi sana açıklanır. Ancak zamanla sana yeni işler vermeye başlarlar. Bu, niteliklerinin arttığı ve daha karmaşık sorunların sana emanet edilebileceği anlamına gelir. Zamanla, kesintiye uğramayacak ve patronunun fark edip yükselteceği vazgeçilmez ve evrensel bir çalışan olabilirsin. Eğer bir şey yapmayı reddedersen, geri adım atman yeterlidir. Kolayca daha hızlı bir çalışanla değiştirileceksin, kendini göstermediğin için terfi alamıyorsun ve bu işte kişisel gelişimin olmayacak ve yeni başlayanların seviyesinde kalacaksın.

2. “Bunu yapmak imkansız.”

Görev imkansız görünse bile, bunu kanıtlamak için acele etme. Kendi seçeneğini sunsan iyi olur. Bu çok daha etkili olacak. Yaratıcı gözükeceksin, zor ve tartışmalı durumlarda başvurulacaksın ve büyük olasılıkla yeni bir pozisyon alacaksın.

3. “Bu hata benim değil.”

Suçu iş arkadaşlarına atmamalısın. Birbirine yardım eden tutarlı bir mekanizma olarak çalışmak daha iyidir. Böylece daha hızlı başarılı olabilirsin.

4. “Sadece bir dakika sürecek.”

Kolay bir görev olsa bile, onu böyle göstermeye değmez. Aksi takdirde, herkesin bununla başa çıkabileceği anlaşılabilir. Profesyonelliğini vurgula, sonucu yap ve sağla. Patronunun çalışma hızını kendi başına değerlendirmesine izin ver.

5. “Yardıma ihtiyacım yok.”

Şirkette “yalnız kurt” olmak en iyi fikir değildir. Kolektif zihni kullan, takım olarak çalış, böylece somut sonuçlar elde edebilirsin.

6. “Bu haksızlık.”

Hayatta adil olmayan çok şey var ve proje sana değil de, bir meslektaşına verilmiş olsa bile, o zaman senin saatin henüz gelmedi. Sonuç için çalışırsa, fark edileceksin, belki yeni bir proje yerine daha karlı veya yeni bir pozisyon alacaksın ve sonra ilk teklif bu kadar cazip görünmeyecektir.

7. “Herkes hep böyle yapardı.”

İş hala durmuyor, işler gelişiyor, bu yüzden trend olmak ve zamana ayak uydurmak önemlidir. Yeni yöntemler öğren, şirketini daha parlak bir geleceğe yönlendir.

Your Page Title

Bu 7 cümleyi sözlüğünden çıkardıktan sonra, başarılı bir kariyer ve yüksek başarılar elde edersin. Fark edileceksin ve maaşın artacak, hayat niteliksel olarak daha iyi olacak.