Başkalarından Asla Beklememeniz Gereken 9 Şey

Başkalarına hızlıca güvenmek, size istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz şeyi vereceklerini düşünmek sıklıkla yaptığınız bir şey olsa da, bu sizin de yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu dünya kötü insanlarla dolu ve onlara ne kadar çok izin verirsek o kadar çok acı çekeriz.

Biliyorum, kendinizi başkalarından soyutlayamazsınız, ama çevrenizdeki insanlardan ne kadar az şey beklerseniz, kendi ellerinize o kadar çok güç verirsiniz. Birini değişmeye zorlayamazsınız ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın, onları olmasını istediğiniz kişi yapamazsınız. Birisi size hak ettiğiniz saygıyı göstermediğinde, bu konuda bir şeyler yapmalısınız.

Bu yazıda, insan olarak hepimizin başkalarından beklememesi gereken bazı şeylerin üzerinden geçeceğim.

Başkalarından Asla Beklememeniz Gereken 9 Şey:


1. Olayları Sizin Gibi Görmelerini Beklemeyin.

Herkes işleri sizin yaptığınız gibi görmez. Başkalarının bakış açısından bir şeyler alabilseniz de, hepimiz bunu yapamayız. Onlar anlamalarını sağlamaya çalıştığınız şeyi kavrayamayan insanlar olacak. Böyle anlarda, ne zaman uzaklaşacağınızı bilmeniz gerekir.


2. Onlardan, Sizin Onları Önemsediğiniz Gibi Size Değer Vermelerini Beklemeyin.

Elbette, birisine değer veriyor olabilirsiniz ama bu sizinle ilgilenecekleri anlamına gelmez. Her zaman karşılık vermeniz gereken duyguları bekleyemezsiniz. Birine karşı hislerinizin olması, onun da size karşı hisleri olduğu anlamına gelmez.


3. Her Zaman Doğru Olanı Yapmalarını Beklemeyin.

Hepimiz, doğru ya da yanlış olsalar da yapmamız gerektiğini düşündüğümüz şeyler yaparız. Bu dünyada hepimiz kendi yolumuzdayız ve sadece etrafınızdaki insanları ortalığı karıştırdığında sorumlu tutmalıyız. Hepimiz bazen hata yaparız.


4. Sonsuza Kadar Şu Anda Oldukları Gibi Kalmalarını Beklemeyin.

Zaman geçtikçe hepimiz değişikliklerden geçeriz. Bu gezegendeki hiç kimse mükemmel değil ve günler ilerledikçe hepimiz büyüyoruz. Şu anda olduğunuz kişi, bundan beş yıl sonra olacağınız kişi değil, bu bu gezegendeki herkes için geçerli.


5. Doğru İletişim Olmadan Her Zaman Sizinle Neler Olup Bittiğini Bilmelerini Beklemeyin.

Çevrenizdeki insanlar size yakın olabilir ancak zihninizi okuyamazlar. Bir şey sizi rahatsız ederse, konuşun. Sonunda anlayacaklarını varsaymayın, bazen bu o kadar basit değildir.


6. Size Saygı Duyduğunuz Şekilde Saygı Duymalarını Beklemeyin.

Birine saygı duyabilirsiniz ama bu size saygı duyacakları anlamına gelmez. Saygısızlığa tahammül etmemelisiniz, ama birini size saygı duymaya zorlayamazsınız.


7. Size Her Konuda Güvenmelerini Beklemeyin.

Birçoğumuz için güven, kazanılması gereken bir şeydir ve o zaman bile paylaşamayacağımız şeyler olacaktır. Birisi sizinle bir şey hakkında konuşmayı reddederse, bunu kişisel algılamayın.


8. Sizi Mutlu Etmek İçin Kendi Yollarından Çıkmalarını Beklemeyin.

Diğer insanlar sizi mutlu etmek için burada değiller, bu dünyada gerçekten memnun olmak istiyorsanız içinizde mutluluğu bulmalısınız. Sevgiyi bulmak veya etrafınızı arkadaşlarınızla çevrelemek sizi dünyanın tepesinde hissettirmek için yeterli olmayacak, her şeyden önce kim olduğunuz konusunda güvende olmanız gerekiyor.

Your Page Title


9. Her Zaman Güçlü Olmalarını Beklemeyin.

Hepimizin zayıf anları var, sonuçta sadece insanız. Pek çok iniş ve çıkışla karşılaşırız, bazen parçalanırız ve sorun değil. Savunmasız tarafınızı göstermekte yanlış bir şey yok.