Doğum Taşınızın Anlamı ve Sihirli Enerjisinin Kullanımı

Doğum ayınıza denk gelen taşların, aura ve enerji seviyenizi arttırmaya yardımcı olduğuna inanılır. Ruhsal amacınızla uyumlu hissetmenize de yardımcı olabilir. Taşı taktığınızda, taş ritüelleri veya şifa işlerinde kullandığınızda, taşın gücünün arttığı ve çok daha etkili olduğu söylenir.

İşte her ayın doğum taşı ve taşınızın enerjisini nasıl kullanacağınıza dair bilgiler;

OCAK – LAL

Lal taşı, kök çakranın aktive edilmesine ve güçlendirilmesine yardımcı olduğu bilinen güçlü kırmızı bir taştır. Lal kelimesi “tohum” dan türetilmiştir çünkü yeni yaşamın ve yeni başlangıçların gücünü temsil eder.

Lal taşı ayrıca seyahat ederken gerçeği, inancı ve güvenliği simgeliyor. Lal, topraklama ve “köklerinize” temas etmeniz için güçlü bir taştır.

Lal taşı, kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda yanınızda taşımak için mükemmel bir taştır. Yeni bir şeyler yapmaya hazır olduğunuzda da iyi bir taştır.

Bu, Ocak ayı için mükemmel bir taştır, takvim yılının ilk ayı olduğu için yeni başlangıçlar ve yeni fikirleri destekler.


ŞUBAT – AMETİST

Ametist, üçüncü gözü açma yeteneğinden dolayı en güçlü taşlardan biri olarak kabul edilir. Ametist ayrıca barış, huzur ve korumanın titreşimini de taşır. Şifacılar ve ışık işçileri için mükemmel bir taştır.

Ametist ayrıca İlahi alemlerle bağlantı kurmanıza, meleklerinize ve ruh rehberlerine dokunmanıza yardımcı olur. Psişik yeteneklerinizi güçlendirmek istiyorsanız kullanmanız gereken mükemmel bir taştır.

Her türlü ritüel ve iyileştirme işlerinde kullanabilirsiniz.


MART – AKUAMARİN

Akuamarin, denizcileri denizin pürüzlülüğünden korumak için uzun zamandır kullanılmaktadır. Akuamarin de iyileşmeyi sembolize eder ve romantik ilişkilerde gerginliği hafiflettiği söylenir.

Ritüellerde ve kendinizi ifade ederken yardıma ihtiyacınız olduğunda kullanmanız için mükemmel bir taştır.

Bir yazar iseniz Akuamarin açıkça ve güvenle iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.


NİSAN – ELMAS

Elmaslar dünyanın en değerli taşlarından biri olarak kabul edilir. Nadirleri ve fiyatları nedeniyle, zirkon veya bir Herkimer elmasını da kullanabilirsiniz. Bunlar ayrıca nisan ayında doğanlar için harika taşlardır.

Elmaslar saflığı, sonsuzluğu ve cesareti temsil eder. Elmaslar aynı zamanda güç ve canlılığınızı arttırmaya yardımcı olur ve zorlayıcı engellerin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Elmas bir enerji amplifikatörüdür, bu da onu çevreleyen enerjileri geliştirme yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir. Diğer şifa kristalleri ile kombinasyon halinde kullandığınızda, etkileri çok güçlü olabilir.

Elmas, tüm iyileştirici ritüellerde kullanılabilecek mükemmel bir taştır. Vücudun doğal bağışıklık ve canlılığını güçlendirmeye yardımcı olduğu söylenmiştir.


MAYIS – ZÜMRÜT

Bu keskin yeşil taş, bereket, sevgi, kalp uyanışı ve yeniden doğuş ile ilişkilidir. Antik çağlarda, Zümrüt, aşk, güzellik, para ve sezginin kurallarını Venüs’e adamıştır.

Zümrütlerin sizi son derece cazip ve manyetik hale getirmeye yardımcı olduğu da söylenmiştir. Bir sevgiliyi ya da çok arzu ettiğiniz bir işi çekmeye yardım etmek için kullanılabilirler. Zümrüt taktığınız zaman hiç kimsenin size hayır diyemeyeceğine inanılıyor!

Nadir oldukları için, yeşil zümrüt yerine akik taşıda kullanabilirsiniz.


HAZİRAN – İNCİ

İnciler saflığı simgelemektedir. Antik çağlarda incilerin, aşk tanrıçası Afrodit’ten gelen sevinç gözyaşlarının sertleşmiş olduğuna inanılıyordu.

İncilerin ayrıca, istikrarlı, sevgi dolu ilişkiler oluşturmaya yardımcı olduğu söylenir ve aynı zamanda öfkeli veya sinirli enerjiyi de sakinleştirebilir. İnciler ayrıca stres, anksiyete ve sindirim bozukluklarını da rahatlatabilir.

Onlar denizden çıktıkları için, İnciler Ay’ın etkilerini artırabilir. Ay ve doğurganlık ritüellerinde kullanmak için harikadır. Aynı zamanda yaratıcı enerjiyi yüksek tutuyorlar sanatçılar, yazarlar ve müzisyenler için her zaman iyi bir seçimdir.

İnciler ayrıca sağlıklı bir dönemi ve sağlıklı bir hamileliği teşvik edebilir. İnci yerine ay taşı da kullanabilirsiniz.


TEMMUZ – YAKUT

Yakut, uyum, barış ve gücü simgeliyor. Parlak kırmızı rengi, kök çakraya da bağlıdır ve topraklama enerjisini uyarmaya yardımcı olabilir. Yakut son derece koruyucudur ve negatif enerjiden korunmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Ayrıca yakut taşı vücut için son derece iyileştirici ve kanı etkileyen koşullar için harikadır.

Yakut taşını enerjiniz tükendiğinde veya hayatınıza daha fazla tutku getirmeye çalışırken kullanabilirsiniz.


AĞUSTOS – PERİDOT

Bu güzel yeşil taş, gücü ve temizliği sembolize eder. Peridot uzun süredir negatif enerjileri ve kara büyüyü ortadan kaldırmak için kullanılmıştır.

Peridot ayrıca, pozitif düşünmeyi teşvik etmek, zihinsel berraklığı ve performansı artırmak için büyük bir taştır. Ayrıca bir kırılma veya travmadan sonra kalbin enerjisini geri yüklerken kullanmak için harika bir taştır.

Peridot ayrıca korku duygularını azaltmaya yardımcı olur cesaret ve gücü çağrıştırır. Şifacılar, şamanlar ve tıp alanındakiler için harika bir taştır. Peridot taşını kötü rüyalar ya da korku duygularını önlemek için kullanabilirsiniz.


EYLÜL – SAFİR

Safir, bilgelik, sadakat ve şifayı sembolize eder. Safir ayrıca iletişimin ve boğaz çakrasının geliştirilmesine yardımcı olduğu söylenir.

Safirler, yanılsamalara ve gerçeklere bakmanıza yardımcı olmak için mükemmeldir. Aynı zamanda doğal bir yalan dedektörü gibi hareket ettiğine inanılır ve diğer insanlara duyulan güdülerin daha duyarlı ve bilinçli olmasına izin verir.

Safirler gerçeği görmenize yardımcı olur. Meleklerinizle ve ruh rehberlerinizle daha doğru bir şekilde iletişim kurmak için kullanabilirsiniz


EKİM – OPAL

Opal taşı, sadakat, güven, sevgi, şifa, koruma ve güç gibi birçok özelliği barındıran son derece güçlü bir taştır. Opal taşının renklerine ve bulundukları yere bağlı olarak biraz farklı özellikler taşıdıkları düşünülmektedir.

Opal taşı çok fazla enerji taşır, bu nedenle sezginize dayanarak size en uygun olan opalı seçmek en iyisidir. Opal ayrıca oldukça koruyucudur ve negatif enerjilerden kurtulmaya yardım eder.

Opal, gelişmiş iyileştirici güçleri nedeniyle her türlü ritüelde kullanmak için mükemmel bir taştır. Travma veya depresif düşüncelerin üstesinden gelmek isteyenler opal taşını kullanabilirler.

Bu çok yönlü taşın doğurganlığı yönetmeye yardımcı olduğu söyleniyor. Aynı zamanda iş görüşmeleri, büyük toplantılar veya seçmeler yapmak için yanınızda taşıyabilirsiniz.


KASIM – TOPAZ

Bu güzel taşın sevgi ve güç duygularını arttırdığı söylenir. Yaratıcı fikirleri ve açık bir zihni desteklemeye de yardımcı olabilir.

Topaz, meditasyona yeni başlayanlar için, düşüncelerin silinmesine ve salıverilmesine yardımcı olabileceği için büyük bir taştır. Ayrıca, öğrenmeyi ve açık zihni geliştirmeye yardımcı olduğu için öğretmenler ve öğrenciler için de harikadır.

Topaz çeşitli renklerde geliyor, bu yüzden sizin için doğru olan taşları seçerken, sezgilerinize güvenin.

Topaz, hayatınızdaki şeyleri kabul etmek için yardıma ihtiyacınız olduğunda kullanmak için mükemmel bir taştır. Topaz, hayatın getirdiği her şeyle huzur içinde hissetmenize yardımcı olabilir. Bir gerilemenin ardından güç ve cesaretinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

Topaz, zenginliği ve bolluğu çekmek için de harikadır. Topaz satın almak için çok pahalıysa, sitrin taşı da alabilirsiniz.


ARALIK – TURKUAZ

Turkuaz, iyi bir servet, başarı ve koruma ile ilişkili bir taştır. Turkuaz, mutlu düşünceleri ve pozitif enerjiyi uyandırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca zihnin rahatlamasına, dinginlik ve huzur duyguları yaratılmasına yardımcı olabilir.

Turkuazın sezgisel ve empatik yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olabileceğine ve sizi psişik enerjilere daha duyarlı hale getirebileceğine inanılmaktadır. Ancak turkuazın güzel yanı, aynı zamanda çok koruyucu olmasıdır.

Turkuazın etrafındakileri uyarmak ve korumak için negatif enerjinin varlığında rengi biraz değiştireceği söylenmiştir.

Turkuaz da çok iyileştirici bir taştır ve ritüelleri temizleyip serbest bırakmak için mükemmeldir. Ayrıca hayatınızdaki bir bölümün sonuna geldiğinizde kullanmak için mükemmel bir taştır.


Doğum Taşınızı Kullanmak İçin Notlar;

– Doğum taşının takılması veya taşınması eşit etkide bulunacaktır, aynı zamanda taşı evinizde bulundurabilirsiniz.

– Doğal taşlar en iyi şekilde çalışır, bu da suni veya laboratuarın yarattığı taşların aynı yeteneklere sahip olmayacağı anlamına gelir.

– Herkes bu taşları herhangi bir zamanda yıpratabilir veya kullanabilir, doğumtaşınızı kullanmanın ardındaki fikir, etkilerin çoğaltılması ve taşın enerjinizle rezonansa girme olasılığının daha yüksek olmasıdır.

– Kendi doğum taşınızı takmanız tavsiye edilirken, güçlendirilmiş enerjiyi deneyimlemek istiyorsanız, ilgili ayda başka doğum taşlarını da kullanabilirsiniz.

– Doğum taşınınızın sürekli olarak takılmasının, çok fazla enerji hislerine yol açabileceğini ve hatta boğulma hissi yaşadığınızı bile görebilirsiniz. Bu durumda, taşınızı takarken biraz mola verin.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Yukarıda bahsedilen taşlar için kullanabileceğiniz birçok alternatif var, en önemli şey taşın sizinle rezonansa girmesidir.