ENERJİ VAMPİRLERİYLE NASIL BAŞA ÇIKILIR

Enerji vampirleriyle iletişim en büyük sorunlardan biridir. Çünkü çoğu zaman en yakın insanlar sinirlerimizle birlikte enerjimizi de çekiyor. Duygularımızı kışkırtırlar veya irademizi bastırırlar. Bunlar akrabalarsa, onlarla iletişimi en aza indirmek son derece zordur, ancak her durumda bir çözüm bulmak yeterlidir: bir uzlaşmadan ilişkinin tamamen sona ermesine kadar. Aksi takdirde, geliştirdiğin tüm bu harika ve lezzetli enerji, vampirler için yiyecek olacak ve daha da harap olacaksın.

Çevrendeki enerji vampirini buradaki işaretlerle kolayca tanımlayabilirsin:

– Onunla bir konuşmadan sonra (sanal bile olsa – internette veya telefonda), uzuvlarda baş ağrısı, titreme ve rahatsızlık hissedersin.

– Bilinçaltında bu kişiyle iletişim kurmaktan kaçınmaya çalışıyorsun, kendine nedenini açıkça açıklayamasan da, onunla temasları sınırlamaya çalışıyorsun.

-Enerji vampiri seninle etkileşime girerken seni olumsuz duygulara sokmaya çalışır: Seni öfkelendirir, hiddetlendir, hatta muhtemelen seni üzüntüye boğar.

– Bir enerji vampiriyle temastan sonra veya sırasında, iç dengeni ve uyumunu kaybedersin: kolayca öfkeni kaybedersin veya tam tersine, olanlara olan ilgini kaybedersin, içinde boşluk hissedersin.

Enerji Vampirlerinden Kendini Nasıl Korursun

En önemli ve etkili yol, enerji vampiriyle iletişim kurmayı bırakmaktır. Onunla iletişim kurmaktan kaçınmak mümkün değilse (örneğin, bu senin meslektaşın, yakın arkadaşın veya akraban), senden enerji “ememeyeceğinden” emin ol. Gerçek şu ki, bir enerji vampirinin “beslenmek” için seni duygusal dengeden çıkarması gerekiyor. Bunu yapmak için, hayatından şikayet ederek, ‘dünyanın adaletsizliğinin’ kurbanı gibi davranarak saatler geçirebilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Manipülasyonlara yenilme ve sakin ol. Böyle bir kişinin sözlerini ciddiye alma, “sıkıntılarının” seni üzmesine izin verme.