Farkındalığını Artırmanın 10 Basit Yolu

1. Gerçek farkındalığı artırır, yalan ise onu düşürür.

Gerçeği her kabul ettiğinde, gerçeği teşvik eder ve gerçeği söylersen, farkındalığını arttırırsın.

2. Cesaret farkındalığı artırır, korkaklık onu düşürür.

Cesaret her zaman bilinçli bir çaba gerektirir. Korkaklığın gerçekleşmesi için hiçbir şeye gerek yoktur. Gözlerini kapatıp bir köşeye saklanman dışında. Karar verirken, kararın cesaret gerektirip gerektirmediğini düşün. Değilse, farkındalığını azaltarak problemden saklanıyor olabilirsin.

3. Merhamet farkındalığı artırır, zulüm onu ​​düşürür.

Merhamet ancak bir farkındalık durumunda gerçekleşebilir. Zulüm ise ancak bilinçsiz bir durumda ortaya çıkabilir. Bilinçli olarak zulüm gösterme ihtimalin oldukça düşüktür.

4. Arzu farkındalığı artırır, ilgisizlik onu düşürür.

Arzularının iyi olup olmadığını, ne kadar iyi hedefler koyduğunu uzun süre düşünebilirsin, ancak gerçek şu ki, açıkça tanımlanmış arzular farkındalığı artırır. Arzular belirsizse, odak yoktur ve farkındalık azalır. Açık arzular eylem yaratır. Belirsiz arzular ilgisizliğe yol açar. Şu anda farkına vardığın, kesinliği olmayan çok sayıda arzu, bilincini alçaltır. Bu nedenle, hedeflerini tanımlamaya ve şu anda uyguladığın birini seçmeye değer, bu farkındalığını artıracaktır.

5. Dikkat, farkındalığı artırır, dalgınlık onu düşürür.

Dikkat, farkındalığın anahtarıdır. Kendine, düşüncelerine, duygularına, diğer insanlara, onların ruh hallerine, kelimelere ve olup bitenlere dikkat et. Bütün bunlar farkındalığı artırır. Derin bir farkındalık durumunda, sınıra odaklanırsın. Her şeyde dikkatin gerçekleşmesini teşvik ederek, her seferinde giderek daha bilinçli bir kişi olursun.

6.Bilgi farkındalığı artırır, cehalet onu düşürür.

Her zaman daha fazlasını öğrenmeye çalış, sadece kendi çevrende değil, aynı zamanda kendi içinde de bilgi ara, bu bilinç düzeyini yükseltir. Bilgiye gözlerini kapattığında, farkındalığını düşürürsün.

7. Sağduyu farkındalığı artırır, tutarsızlık onu azaltır.

Örneğin meditasyon sırasında, hiçbir şey düşünmediğinde zihnini kullanmadığın zamanlarda bile bilinç artabilir. Bununla birlikte, zekanı kullandığında, mantıklı olduğunda, mantığında tutarsız olduğundan çok farkındalığını artırmak için daha fazla iyilik yaparsın.

8. Bilinçli insanlar farkındalığı artırır, bilinçsiz insanlar onu düşürür.

Bilinçli yaşayan ve sürekli bilinçlendiren insanlarla iletişim, farkındalığı artırmana yardımcı olur. Daha az bilinçli yaşayan insanlar seni kendi seviyesine çekecektir. Yaşadığın, çalıştığın ve iletişim kurduğun kişileri seçebilirsin. Bu fırsatı değerlendir.

9. Sağlık ve enerji farkındalığı artırır, hastalığı ve pasifliği azaltır.

Tembellik ve pasiflik bilincini düşürür ve sonunda hastalığa yol açar. Her eylemini enerji ile doldur. Bu farkındalığını artıracaktır.

Your Page Title

10. Farkındalığı artırma niyeti onu artırır. Farkındalığı düşürme niyeti onu düşürür.

Bu, niyetin gücüdür. Eğer gerçekten farkındalığını yükseltmek istiyorsan, hayatın kendisi sana bunu yapmanın yollarını söyleyecektir. Bilinç sonsuza kadar büyüyebilir.