Her Zaman “Evet” Demek Tehlikelidir: Enerjiyi, Şansı Ve Ruh Halini Etkiler

Çoğumuz genellikle arkadaşlarımıza, tanıdıklarımıza veya sadece çevremizdekilere yardım ederiz. Bazısı kibar biri olarak tanınmak istiyor, ancak bazıları nasıl reddedeceğini bilmiyor. Aslında seni daha güçlü kılabilecek birçok yaşam gerçeği var. Bunlardan biri, herkese evet dememen gerektiğidir. Akraba ve arkadaşlara yardım etmek doğru olmalıdır. Nezaketimizin neyle dolu olduğunu öğrenmenin zamanı geldi. Kırılmış olabilirsin Birincisi, bir kişi bir şey isteyecek, sonra ikinci, sonra üçüncü. Zamanla, reddetmek bir hakaret olarak görülmeye başlanacak, çünkü bir kişiye sürekli iyilik yaparsan, onun değerini düşürmeye başlar. Başka bir deyişle, yardım her seferinde daha az yararlı hale gelir, çünkü kişi küstahlaşır ve rahatlar.

Bu durumdan çıkmanın iki yolu vardır – ya ilişkiyi korumak ve sağduyuya aykırı ve kendi zararına bir kişiye yatırım yapmaya devam etmek ya da ilişkiyi koparmak ve kendini özgürleştirmek. Bazen merhamete ya da vicdana baskı yapan manipülatörler yardım ister. Bu tür insanlarla uğraşmak çok tehlikelidir. Bunlar senin için gözünü kırpmayacak en gerçek enerji vampirleridir, ancak onlar senin gücün, nezaketin ve enerjinden beslenirler. Hak etmeyen birine yardım edebilirsin. Bu yüzden sadece en yakın insanlara ve özel durumlarda yardım etmen gerekiyor. Öyle olur ki biri yardım ister, ancak bu kişi bunu hiç hak etmez. Bu, altı ay boyunca hiç derse katılmayan ve daha sonra destek isteyen bir üniversite arkadaşı ya da çalışmak yerine bütün gün dinlenen bir meslektaş olabilir. Birine yardım etmeden önce, o kişinin gerçek amacının ne olduğunu öğrenmek en iyisidir. Bu tür insanlara yardım etmemek daha iyidir. Yardımın çok düşük olarak değerlendirilebilir Kimsenin suçu olmayacak ama bu çok tatsız bir durum. Birçoğu için bu şöyle oldu: biri yardım istiyor, sonra bu kişi onu alıyor, ama “teşekkür ederim” bile demiyor.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Birisi nezaketimizi takdir etmediğinde, ruh halimizi, enerjimizi ve öz saygımızı gerçekten incitir. Senden beklenen şekilde yardımcı olamayabilirsin. Bir şeye yardım etmeyi taahhüt ettiğimizde, ancak konuyu anlamadığımızda, bu sorunu ağırlaştırabilir. Bir kişiyi değiştirebilir, onu üzebiliriz. Bu gibi durumlarda, seninle iletişime geçilen konuyu anlamadığını derhal dürüstçe söylemen önemlidir. Kişi kendisine mantıklı gelmediğini söylüyorsa, sonucun hayal kırıklığı yaratabileceği konusunda onu yine de uyarmak önemlidir. Her şey en iyi şekilde yürümezse, anlaşmanın tüm tarafları zaman kaybedecektir. Kötülük yapmaya gerek yok. En değerli şeyi kaybediyorsun. Herkese yardım ettiğimizde zaman kaybederiz ve vakit nakittir. Tanıştığın herkese karşı iyi kalpli biriysen, çok fazla zamanın boşa gittiğini fark edeceksin. Bir insan üç kişiye yardım etse, onlara hayatının sadece on dakikasını verse bile, bu zaten eksi yarım saattir. Sonuç olarak, ya daha uzun süre çalışman ya da acele etmen gerekiyor. Çoğu zaman, zaman yetersizliğinden dolayı gelecekle ilgili planlarını yeniden gözden geçirmen gerekir. Her yardım planlanmalıdır. Şu anda biri senden bir şey isterse, bunun işlerini ne kadar olumsuz etkileyeceğini değerlendirmen gerekir. Yardım senin için uygun bir zamana ertelenebilirse, bunu başka bir gün önererek yapmak daha iyidir.