HOOPONOPONO YÖNTEMİ: OLUMSUZ DURUMLARDAN KURTULUN VE BİLİNÇALTINIZI TEMİZLEYİN

Hooponopono yöntemi bilinen bir cümle olabilir, ancak ilk kez bu anlaşılmaz harf kümesini görenlerin olacağını düşünüyorum.

Bu tanınmış ve inanılmaz derecede etkili bir kendini temizleme tekniği olan Hooponopono yöntemini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu eski Hawaii tekniğini uygulayarak, iç dünyanızdaki huzuru ve uyumu bulacaksınız. Olumsuz tıkanıklıkları gidermeye, hakaretlerden ve kötü düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır.

Hooponopono’nun Harikaları

Bu sıradışı kelimenin tam anlamıyla çevirisi Hooponopono: “hatayı düzeltin” veya “her şeyi düzeltin”dir.

Hooponopono yöntemi, Hawaii’li şaman Nalamaka Simeone sayesinde ortaya çıktı. Ve tüm dünyanın bu yönteme ününü, öğrencisi Dr. Ihaleakala Hew Len ve Joe Vitale getirdi.

Bu arada,Dr. Ihaleakala Hew Len psikiyatri kliniğinde doktor olarak çalıştığı zaman metodu aktif olarak uyguladı. Ve ona göre, hastalar çok daha iyi hale geldi.

Hooponopono Uygulamasına Yeni Başlayanlar İçin Yöntemin Özü Nedir?

Hooponopono yöntemi, etrafında meydana gelen her şey için kişinin kendisinin tam ve koşulsuz sorumluluğunu ima eder.

Hooponopono’nun ana ifadesi şudur: “Barış benimle başlar!”

Arkadaşlarla, yakın çevreyle ve komşularla olan herhangi bir olay bizim düşüncelerimizin sonucudur. Olumsuz durumlarda bile kendimize çektik. Nasıl ve neden olduğunu ve bununla ilgili ne yaptığımızı hatırlamayabiliriz. Eğer bir kez kafanızda olumsuz bir düşünce oluşturursanız bunun sonucunda buna karşılık gelen problemleri alırsınız.

Olumsuz durumları hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız, durumların kendisini değil, bunlarla ilgili duygularınızı düzeltmeniz gerekir.

Burada, hayatınızda kurduğunuz ilişkilerde ortaya çıkan durumlar hakkında konuşuyoruz. İlişkileri temizlemek için, özel bir Hooponopono yöntemi kullanılır. Kendinizle çalışmaya başlarsınız ve bu daha sonra size gerçek hayatta başarıyı getirir.

En önemli nokta, yani Hooponopono’nun tekniğinin sırrı, mutluluğun formülünü oluşturan 4 ifadenin sürekli telaffuz edilmesidir:

“Seni seviyorum”
“Üzgünüm”
“Affet beni”
“Teşekkür ederim”

Bu sihirli sözlerde hafızayı temizleme reçetesi yatar ve bunların farkında olup olmamanız önemli değildir, asıl şey tekrarlamaktır.

Formül, bir kişinin sevgi ve affetme sinyalleri göndermesine yardımcı olur.

“Seni seviyorum” – bu güçlü ifade, kendiniz veya başka bir kişi veya durum için hissettiğiniz tüm olumsuzlukları temizler.

“Affet beni – bu ifade düşüncelerinizdeki olumsuz bir durumun istemeden yaratılması için özür dilemenizdir.

“Çok özür dilerim” – Bu sayede pişmanlıklarınızı gösterirsiniz.

“Sana teşekkür ediyorum – bu ifade, herhangi bir durumu, hatta olumsuz olanları kabul ettiğinizi ve size sundukları ders için minnettar olduğunuzu anlamanızı sağlar.

Hooponopono yöntemi nasıl uygulanır

Bu sihirli cümleleri hem zihinsel hem de sesli olarak herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda tekrarlayabilirsiniz. Söylediklerinize inanıp inanmamanız bile önemli değil kesinlikle sonuçlarını getirecek.

Hooponopono tekniği çok işlevlidir.

Korku ya da suçluluk duygusu çekiyorsanız, bu ifadeleri kendinize göre söyleyin.

Huzur ve uyum bulmak için size yardımcı olur, negatif blokları zihninizden temizlersiniz. Ayrıca ifadelerin sırası önemli değildir, sırayla tekrarlayın, her cümle için 2-3 dakika ayırın.

Aynı zamanda belirli bir kişiyle bir çatışma durumunu da çözebilirsiniz.

Sevgiliniz ile kavga ettiyseniz ya da ailenizle kavga ettiyseniz. Bu tekniği kullanın, sadece durumla veya belirli bir kişiyle ilgili olarak bu ifadeleri tekrarlayın.

“Seni seviyorum”
“Üzgünüm”
“Affet beni”
“Teşekkür ederim”

Bahsettiğiniz kişinin adını kullanarak dört Hooponopono ifadesini kullanın.

Hayal gücünüzü kullanın, ona nasıl canlı bir şekilde söyleyeceğinizi hayal edin.

Durum için özür dileyin, “Çok özür dilerim”anlayışın için teşekkür ederim, diyerek sevginizi ifade edin.

Bir süre sonra çatışmanın nasıl çözüldüğünü göreceksiniz ve ilişkiyi geliştireceksiniz.

Your Page Title

Sadece Hooponopono yöntemini kullanmaya başlayın; insanlarla ilişkilerin nasıl geliştiğini, çatışmaların nasıl çözüldüğünü ve bilinçaltınızın nasıl temizlendiğini göreceksiniz.