KÖTÜ RUH HALİNDEN 5 DAKİKADAN AZ BİR SÜREDE KURTULMANIN 5 YOLU

Her şeye farklı bir şekilde bakmanıza ve olumlu bir sorumluluk almanıza yardımcı olacak birkaç basit yol var.

Size basit bir soru sorduktan sonra insanlara saldırmak, kötü bir ruh halinin işaretidir. Kötü bir ruh hali sadece gününüzü değil çevrenizdeki herkesin gününü mahvedebilir. Her şeye farklı şekilde bakmanıza ve olumlu bir sorumluluk almanıza yardımcı olacak birkaç basit yol var. Sadece 5 dakikanızı ayırarak kendinizi neşelendirebileceğiniz 5 yönteme bir bakalım.

1.Akupresür masaj

Akupresür, 5 dakikadan daha az bir sürede kötü bir ruh halinden kurtulmanıza yardımcı olur. Vücudunuzdaki akupunktur noktalarını öğrenmek, kötü bir ruh halinize neden olan olumsuz düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Üzüntü, öfke veya kaygıdan kurtulmak için tam olarak hangi noktalara basmanız gerektiğini öğrenin. 5 dakika içinde kendinizi neşelendirmek için birkaç akupunktur seansı yapacak zamanınız olabilir.

2. Bir şeyler yiyin (tercihen yararlı bir şey)

Açlık, kötü ruh halinin nedenlerinden biri olabilir, özellikle de stres altındaysanız ve normal yemek için çok meşgulseniz. Bitkisel protein yönünden zengin sağlıklı besinler ruh halinizi hızla değiştirebilir. Bir bardak badem sütü kadar basit bir şey bile anında ruh halinizi yükseltir.

Magnezyum bakımından zengin ürünler kötü ruh halinden kurtulmanıza ve açlığı gidermenize yardımcı olur. Ancak, çikolatadan uzak durmaya çalışın. Kötü bir ruh hali içindeyken, kendinizi rahatlatmak için büyük olasılıkla çikolata gibi bir şeyler yemek isteyeceksiniz.

Aslında çikolata, bitkisel protein bakımından zengin veya organik meyvelerden zengin yiyecekler gibi moralinizi yükseltmenize yardımcı olmaz. Bir çalışmaya göre ruh halini iyileştirmek için çikolata yiyen insanların depresyonu, yiyip içmeyenlerden daha yoğun yaşadığı tespit edildi.

3. Aromaterapi

Sadece lavanta veya portakal kokusu ruh halinizi artırabilir ve kaygıyı azaltabilir. Avusturya Viyana’daki Tıp Üniversitesinin nörolojik kliniğindeki araştırmacılar, bir diş kliniği gibi stresle ilişkili yerlerde aromaterapinin etkilerini incelediler. Çalışma, bekleme odalarında oturup, lavanta veya portakal kokusuyla, müzik çalınan veya yukarıdakilerin hiçbirinin olmadığı 200 hastayı kapsıyordu. Bilim insanları lavanta ve portakal kokusunun kaygıyı azalttığını ve hastaların ruh hallerini iyileştirdiğini buldular. Sizde farklı aromatik yağları deneyip size en uygun olanı bulabilirsiniz.

4. Yürüyüşe çıkın

İngiltere’deki Essex Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, temiz havada yürümenin ruh halini yükseltmek için diğer yollarla karşılaştırıldığında olumlu etkilerine baktılar. Onlara göre, “Fiziksel aktivitenin etkinliği, antidepresanların etkinliği ve bilişsel-davranışçı terapi programları ile karşılaştırıldı. Görüldüğü üzere, fiziksel efor antidepresanlar ve bilişsel-davranışçı terapi kadar etkilidir, çünkü etkileri arasında çok fazla fark yoktur. .

5. Kendinizi motive edin

Olumlu iç diyalog, eğer bir şey için üzülürseniz, ruh halinizi olumsuz yönde etkileyenilir. Sıklıkla, kafamızdaki olumsuz bir ses bize suçluluk ve utanç hissetmemiz gerektiğini ya da geçmiş başarısızlıkları tekrar tekrar kaybetmemiz gerektiğini söyler. Belki kendinizi yalnız ya da dışlanmış hissediyorsunuz.

İşte 5 dakikadan daha kısa bir sürede kötü bir ruh halinden kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç motivasyon cümleleri:

“Her şeyin benim için işe yarayacağını biliyorum, çünkü daha önce de benzer görevlerle başa çıkmıştım.”

“Bugün her şey yoluna girecek ve başarısızlıkların beni durdurmasına izin vermeyeceğim.”

Your Page Title

“Geçmiş hatalarımdan bir şey öğrendim ve bir dahaki sefere çok daha iyi olacağım.”