Kötü Ruh Halinden Nasıl Kurtulursun: Kanıtlanmış Uygulamalar ve İpuçları

Evde, işte, sokakta, ulaşımda her gün çeşitli sorun ve sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Herkes ve her şey ruh halini bozabilir. Bu yüzden onu hızlı ve verimli bir şekilde nasıl yükselteceğini bilmen gerekir.

Kendini başarıya ve iyimser bir dalgaya hazırlamak bazen tek başına kendi kendine hipnozun gücüyle zordur. Burada bir şey daha gereklidir. Buradaki ipuçlarını hayatında uygulamaya başlarsan kendini kötü ruh halinden kurtarabilirsin.

1.İyi Uyku

Sürekli yorgunsan ve yeterince uyuyamıyorsan, vücudunun genel tonunu ve genel olarak ruh halini yükseltemezsin. Her gün aynı saatte yatmaya ve aynı saatte kalkmaya çalış. Zamanla, daha fazla güç ve enerjin olduğunu hissedeceksin. Bu durumda, ruh halin daha uzun ve daha sık iyi kalacaktır.

2.Gülümse

Gülümsemek son derece önemlidir. Zehirli insanlarla çevrili olduğun veya problemlerin olduğu için gülmüyorsan, basit bir egzersiz yap. Aynaya bak, gülümse ve kendine ‘Ben mutlu bir insanım’ de. Bilim insanları, sebepsiz yere gülümsediğimizde bile ruh halimizin iyileştiğini belirtiyor. Pozitif enerji akışlarını çektiği için mümkün olduğunca sık gülümsemeni şiddetle tavsiye ederim.

3.En Sevdiğin Müziği Dinle

Aniden kendini kötü hissedersen, tüylerini diken diken eden motive edici bir şarkı veya müzik dinle. Ama bunun hüzünlü bir şarkı olmamasını tavsiye ederim. Örneğin, işyerinde hoş olmayan bir şey olursa, kendine olan güvenini ve iyimserliğini kaybedersen, bu kolayca düzeltilebilir. Dinlenmek ve en sevdiğin şarkıyı dinlemek için kısa bir mola ver. Ayrıca içinde motive edici sözler varsa çok iyi olur.

4.Spor Yap

Tüm boş zamanını spor salonuna gitmeye ayırmana gerek yok. Koşu,yürüyüş veya yüzme olabilir. Ne kadar sık ​​egzersiz yaparsan, kanında o kadar fazla mutluluk hormonu bulunur. Bu sadece biyoenerji yasaları değil, sporun faydalarını doğrulayan gerçek bilimdir. Böylece ruh halin büyüyecektir. Görünümünüzdeki olumlu değişiklikleri fark etmeye başladığında, olumlu duygular hayatında daha sık hale gelecektir.

5.Olumlamaları Kullan

Aklımızda her gün kendimize tekrarladığımız pek çok hoş olmayan düşünce vardır. Zamanla, bu tür düşünceler özümüze dönüşür ve ayrılmaz parçamız haline gelir. Onlardan kurtulmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bu düşünceler ruh halimizi bozar. Örneğin, birçok insan şöyle düşünür: ‘Mutluluk, seçilmiş azınlığın kaderidir.’ Diğerleri, kendi kaderleri üzerinde hiçbir kontrollerinin olmadığını yıllarca kendilerine garanti ederler. Bu ruh halinde, iyi bir ruh hali sürdürmek zordur. Kendine mümkün olduğunca sık şunu söylemeye çalış:

‘Ben mutlu bir insanın’

“Çevremdeki herkese iyilik yapıyorum, böylece daha mutlu oluyorum”

‘Kendim için iyi bir ruh hali yaratıyorum.’

Kaderi kendi ellerine al, çünkü hiç kimse ve hiçbir şey, sen istemedikçe bu delikten çıkmana yardım etmeyecek.

6.En Basit Duruş Düzeltme Egzersizleri Yap

Direksiyon başında çalışan veya bilgisayar başında çok vakit geçiren kişiler kesinlikle böyle bir egzersiz yapmalıdır. Derin bir nefes alırken ayağa kalkmalı ve sırtını düzeltmelisin. Bunu yaptığında, kan beyne daha iyi akmaya başlayacaktır. Ruh hali ve üretkenlik önemli ölçüde artacaktır.

7.Doğru Beslenme

Doğru beslenme herhangi bir insan için sağlık ve mutluluğun çok önemli bir unsurudur. İşlenmiş gıdalar ve fast food yersen, çok fazla şeker tüketirsen, her zaman iyi bir ruh halinde olman imkansızdır. Bu durumda ruh halin sürekli değişebilir veya çok düşük bir seviyede kalabilir. Sadece doğru beslenen insanlar günün herhangi bir saatinde bir canlılık dalgası hissederler. Kırılmaları veya üzülmeleri çok daha zordur.

8.Gün İçin Yapılacaklar Listesi Oluştur

Pek çok insan, eylemlerinin ve çalışmalarının olumlu sonuçlarını görmedikleri için kötü bir ruh haline sahiptir. O gün için kendine görevler yazdığında ve bunları tamamladıktan sonra listeden sildiğinde boşuna yaşamadığını, her şeyin senin için yolunda gittiğini anlıyorsun.

Your Page Title

Gün içindeki başarının büyük ölçüde onu nasıl başlattığına bağlı olduğunu unutmamalısın. Başarılı bir gün için, ruh halini ve performansını artırmak için etkili bir sabah ritüeli ile güne başlamayı kendine alışkanlık haline getirmelisin.