Neden Dünya’da yaşıyorum?

Her insana şu düşünce sorulur, neden dünyada yaşıyorum? Ve insan hayatının anlamını anlamaya çalışıyor. Binlerce yıldır insanlık şu soruyu cevaplamaya çalıştı: Hayatın anlamı nedir?

Yaşamın anlamı şudur: Dünyevi yaşamdaki her insan, Tanrı tarafından kendisine koyulan programı yerine getirmelidir. Programlar tüm insanlar için farklıdır, bu nedenle hayatın anlamı herkes için farklıdır.

İnsan bu dünyaya onu öğrenmek, geliştirmek ve mükemmelleştirmek için geldi. Amacı budur. Ayrıca kişi kendini zihinsel olarak zenginleştirmeli, yani ruhsal gelişimini geliştirmelidir.

Dünyevi yaşamda herkesin kendi yolu vardır – biri kral ya da başkan olmaya mahkumdur, diğeri bilim insanı olarak büyük başarılar elde edecek, üçüncüsü harika bir yazar olacak, dördüncüsü bir doktor vb.

Tüm insanlar aile mutluluğunu bulmak, gerçek aşkı bilmek, çevrelerinde sadık arkadaşlar edinmek ister. İnsan, kendi kaderinin efendisidir, kendi mutluluğunun demircisidir. Ve her birimiz, her gün, her saat başı, her dakika kaderini şu ya da bu yönde değiştiren belirli kararlar almak zorunda kalıyoruz.

Her insanın hayatının amacı, olabildiğince çok iyilik yapmak ve kendini olumsuz işlerden korumaya çalışmaktır. Birinin çok paraya ihtiyacı var, birinin aileye ihtiyacı var, birinin güce ihtiyacı var.

Sorun şu ki, çoğu insan mutluluk için maddi mallar istiyor ve sadece birkaçı ruhsal gelişimi hakkında düşünüyor.

Giderek daha fazla maddi fayda istiyoruz, bunda yanlış bir şey yok, ancak kendi çıkarımıza ve insanların yararına yönlendirildikleri takdirde.

Kişi, yeryüzünde çok değer verdiği her şeyi kendisiyle birlikte mezara götürmeyeceğini, ancak kendi içinde ortaya çıkaracak, kendisini daha iyi hale getirecek her şeyi alacağını anlamalıdır. İnsan hayatının anlamı sevgi, şefkat ve sıcaklık vermektir ve karşılığında neşe, gülümsemeler ve insan minnettarlığını almaktır.

Etrafınızdakilere karşı daha hoşgörülü ve nazik olmanız, bu dünyayı sevmeniz, yaşadığınız her günün tadını çıkarmanız ve mutlu olmak için aldığınız kadar çok şey vermeniz ve almak için bir şeyler vermeniz gerekir.

Maddi dünya bize gelişim için verilmiştir. Ve biz onu zevk için kullanırız, arzularımızı ve içgüdülerimizi tatmin eder ve insani nitelikleri geliştirmeyiz.

Etrafına bir bak.

Hayat Güzel.

Herkesi ve tüm canlıları sev.

Bir insan için temel koruma, ruhun iyiliğidir. Ve asıl görevi, doğrudan veya dolaylı olarak kimseye zarar vermemektir. Sizi çevreleyen şeyler bir yanılsamadır, bunlar yalnızca maddi bedeninizin yaşamı için şartlardır ve hepsi bedenle birlikte yok olacaktır.

Kişi hayatını onurlu yaşamalıdır.

Her şeyden ve yaşam deneyimlerinden yararlanmayı öğrenin ve sonra neden Dünya’da YAŞADIĞINIZI anlayacaksınız.

Bir kişinin tüm yaşamın kibirlerin boş olduğunu, tüm zorlukların sadece insanların haysiyetle dayanması gereken testler olduğunu bilmesi gerektiğine inanıyorum. Daha fazla saymanız, meydana gelen olayları düşünmeniz gerekiyor.

Bence bir insan hayatta doğru aktif pozisyonu almalı, insanlara karşı cömert olmalısın ve birini bir şey için suçlamadan önce kendinle başlamalısın. Her insan nasıl yaşayacağına kendisi karar verir. Bu nedenle, günümüz hayatında daha az kötülük, keder, şiddet olmasını istiyorum ki, insanlar değişsin ve yüksek bir maneviyata sahip olsun, bu yaşamı önemseyip ve geliştirsin.

Hayatımızın daha iyi olması için insanların hayatta gerçek bir amacı olmalı.

Yine de, insan hayatının anlamının her insan için farklı olduğuna inanıyorum ve bir kişi hayatını yaşamak için diğer insanları yargılamak bana göre değil. Ancak, ruhunuza sevgi, nezaket, bilgi koyarsanız, o zaman yaşamanız gereken değerli bir şey kazanırsınız.

Your Page Title

Sizin için tüm maddi malların yerini alacak böyle bir ahlaki tatmin alacaksınız. Daha nazik, daha akıllı, daha özverili olun ve bu dünyadaki her şeye sahip olacaksınız .