Meditasyon: Enerjik Bir Yaşamın Anahtarı

Meditasyon rahatlamanın iyi bir yoludur. İçsel potansiyelini ortaya çıkarmak ve olasılıklarını en üst düzeye çıkarmak için çok güçlü bir araçtır.

Yiyecek, su ve barınak dışında, yaşamak için havaya ihtiyacımız var. Bilimsel açıdan nefes, solunum denilen sürecin bir parçasıdır.

Solunum, oksijenin vücudun tüm hücrelerine, dokularına ve organlarına verilmesidir. Hücrelerin oksijen aldıkça, yiyeceklerden ve sudan aldığın enerjiyi serbest bırakmaya başlarlar.

Bu enerji salındığında, yapman gereken şeyleri yapabilirsin. Bunlar düşünmeyi, konuşmayı ve etrafta dolaşmayı içerir.

Ancak nefes almak sadece hücrelerden enerji salmak için gerekli değildir, böylece işlerini yapabilirsin.

Büyük ve küçük tüm canlılar aynı ruhu paylaşırlar. Bu nefes canlıların içinde olduğu sürece yaşamaya devam edebilirler. Metafizik perspektif budur.

Nefes almak, meditasyonda çok önemli bir rol oynar.

Nefes Alma ve Meditasyon Neden Bir Araya Geliyor?

Derin nefes alarak, zihninin ve duyularının sakin ve hareketsiz olmasına yardımcı olursun.

“Farkındalık meditasyonu” olarak bilinen uygulamada ilk adım nefes aldığında midenin yükselip alçalmasını gözlemlemektir.

Meditasyon sırasında, nefes alıp verirken, bedeninin, zihninin, duygularının hissettiği tüm hislerin ve hatta seni çevreleyen diğer şeylerin varlığının daha fazla farkına vardığını göreceksin.

Bölünmemiş Bir İhtiyaç

Birçok insan kendi içinde “bölünmüş” durumdadır. Sende onlardan biri misin?

İlişkiler, aile, mali durum, kariyer ve diğer pek çok şeyle ilgili sorunlar büyüdükçe ve ağırlaştıkça dikkatini dağıtıyor mu?

Karışıklık, incinme ve hayal kırıklığı, bolluğun, refahın, huzurun, sevginin ve şifanın kaynağı olan İlahi’den kopukluğa neden olabilir.

Meditasyon yoluyla, Ruhun ve İlahi Olan arasındaki kopuk bağlantı onarılabilir.

Meditasyon, lambanın ışık üretebilmesi için masa lambanı duvar prizine takmaya benzetilebilir. Işık parlamaya devam ettikçe odandaki şeyleri daha net görebileceksin.

Your Page Title

Aynı şekilde, meditasyon yaparak, zihnin ve duyguların daha net hale gelecek ve olayları daha sakin ve bilgelikle görebileceksin.