Moralinizi Yükseltmek İçin 7 Güçlü Ve Önemli Cümle

Shot of a young businesswoman looking bored while working at her desk in a modern office

Hayatımızda tamamen kaybolmuş hissettiğimiz ve gerçekten moralimizi yükseltmemiz gereken anlar vardır. Bizim için net yönler veya yollar yok, sadece büyük bir kafa karışıklığı yumağı, nasıl “yaşayacağımıza” dair bir kullanım kılavuzu veya öğretici yok.

Bu adil olmaktan da öte, çünkü hepimiz zaman zaman hayatın içinde kayboluyoruz. Bazen evrene teslim olmak ve dünyanın size bir sonraki maceranızı göstermesine izin vermek en iyisidir. Bir dahaki sefere tamamen kaybolmuş hissettiğinizde, bu cümleleri hatırlayın. Böylece kendinizi birçok zahmetten ve zamandan kurtarabilirsiniz!

1. “Son bölümü tekrar okumaya devam edersen, hayatının bir sonraki bölümüne başlayamazsın.”

Sürekli olarak geçmişe bakıyorsanız, asla gerçekten şimdiki zamanda yaşayamazsınız. Ne kadar kaybolmuş hissederseniz hissedin, hayatınızda ilerlemeye devam etmelisiniz. Şimdi dışarı çıkıp hoşunuza gidebilecek yeni ve harika şeyler keşfetme zamanı!

2. “Bazen hayatı yeniden anlayabilmek için üç yaşındaki bir çocukla konuşmanız gerekir.”

Bu, bazen yetişkinlerin hayattaki ciddi şeylerin hayatlarındaki tüm neşeyi ve eğlenceyi emmesine izin verdiği anlamına gelir. Bazen yeniden yaşamanın ne demek olduğunu gözden geçirmek için genç yanımızla hızlıca sohbet etmemiz gerekir. Kendi haline bırak, arada bir çocuk ol, her şey her zaman bu kadar zor olmak zorunda değil.

3. “Bazen dışarı çıkıp nefes almalı ve kendinize kim olduğunuzu ve nerede olmak istediğinizi hatırlatmanız gerekir.”

Bu oldukça açıklayıcı. Ancak, cevabın her zaman net olmadığı zamanlar vardır, bu bize kim olduğumuzu, ne yapmaktan hoşlandığımızı ve şu anda nerede olmayı tercih ettiğimizi hatırlatır. Bazen yeni bir yönün veya yolun yanıtı genellikle gözümüzün önünde olandır.

4. “Açılmıyorsa, senin kapın değildir.”

Aramanız cevapsız kalırsa, bu mutlaka kötü bir şey değildir. Belki de gerçekten denemek istediğin bir şeydi ama olmadı. Sorun değil, açılabilen kapıların size özel açılması gerekmiyor. Kendinize meydan okumak için yeni fırsatlar bulmayı asla bırakmayın!

5. “Olduğun yeri beğenmiyorsan devam et.”

Yaşadığınız yerden memnun değilseniz, o zaman çok can attığınız o değişikliği yapın. Kendiniz için doğru yeri bulun ve sizi o hayallere ve hedeflere ulaşmaktan alıkoyan her şeyin üstesinden gelin. Sizi durduracak hiçbir şey yoksa ve en çok istediğiniz şey için savaşacak gücünüz varsa, yapın. İçgüdülerinizi takip edin!

6. “Bazen hayatımızda olan kötü şeyler, başımıza daha iyi şeylerin gelmesi için bizi doğru yola sokar.”

Hayatta öğrenmemiz gereken en önemli derslerden biri, hayatımızdaki kötü zamanlarla birlikte iyi zamanları da nasıl kabul edeceğimizdir. Bazen başımıza gelen kötü şeylerin, bize yeni ve daha iyi şeylerle yeni bir yol vermesinin bir nedeni vardır.

Zor olabilir, ancak bu yeni yönü bulun, alın ve ilerlemeyi asla bırakmayın.

7. “Mevcut durumunuzun nihai varış noktanız olmadığını, en iyisinin henüz gelmediğini daima unutmayın.”

Her şeyin kalıcı olmadığını unutmayın. Anı yaşamak gerçekten çok güzel bir şey olabilir. Her zaman çok daha iyi bir şeye veya daha önce hiç denemediğiniz bir şeye götürebilecek başka bir yol vardır. Etrafınızdaki dünyanın sınırsız olasılıklarına açık kalın!

Your Page Title

Zaman zaman kaybolmuş hissetmek sorun değil, sadece önünüzde birden fazla yol olduğunu unutmayın! Dünya size her zaman yeni bir şeyler deneme fırsatı verecektir! Umarım bir an önce moralinizi yükseltebilirsiniz.