Orkidenin Bilinmeyen Faydaları Ve Büyülü Güçleri

Orkide en güzel bitkilerden biridir. Enerjisi gizemli ve büyük ölçüde anlaşılmaz. Bu yazıda bu bitkinin faydalarından ve büyülü güçlerinden bahsedeceğim.

Bu bitki büyük bir güce ve oldukça etkileyici bir enerji potansiyeline sahiptir.

Orkidelerin Ana İyileştirici Özellikleri

On binlerce orkide türü vardır. Bunların arasında, insanlar için hiç yararı olmayan epeyce zehirli bitki var. Genellikle tropik ormanlarda yetişirler, bu nedenle doğu şifacıları arasında şifa konusunda son derece popülerlerdir.

Kimyasal bileşimleri nedeniyle orkidelerin genellikle ağrı giderici özellikleri vardır. Genellikle bu bitkiyle romatizma ile başa çıkmaya yardımcı olan ilaçlar yapılır. Ayrıca, orkidelerden salınan maddeler, jinekolojik problemlerle mücadele etmek, gastrointestinal sistemi tedavi etmek için tıbbi bileşenler olarak kullanılabilir. Ancak, özellikle ev orkidelerinden infüzyonların yardımıyla tedaviyi kendin yapmamalısın. Çünkü zehirli olabilirler.

Ayrıca Doğu’da – örneğin Çin’de – zehirli yılanlar vardır ve orada yaygın olan orkidelerden panzehir yapılır. Tonik içecekler yapmak için neredeyse zararsız bazı orkide türleri kullanılır. Orkide ayrıca bağışıklığı artırabilir. Orkidelerden yapılan sütlü bir içecek olan salep çok popülerdir. Bu içecek, artık alıştığımız kahve ve çayın ortaya çıkmasından çok önce Antik Yunan’da içildi. Orada bir afrodizyak olarak kabul edildi.

Orkide kozmetik alanında kullanılır. Gerçek şu ki, bu bitkinin çiçekleri çok uzun süre canlı ve güzel bir görünüm koruyabilir. Bu nedenle bilim insanları bu fenomeni araştırmakla ilgileniyorlar. O zamandan beri kozmetik endüstrisinde orkide özü ve yağı kullanılmıştır. Cildi mükemmel şekilde nemlendirdikleri ortaya çıktı. Bu bitkinin kökü bile bu alanda faydalı olduğunu kanıtlamıştır. Ondan, cildin elastikiyetini artıran elementler çıkarılır. Orkide özleri parfümeride de kullanılır.

Orkide, dünyanın birçok ülkesinde yemek pişirmede kullanılmaktadır. Bilinen vanilyanın bir orkideden başka bir şey olmadığını da belirtmekte fayda var.

Orkide, tamamen kadınsı bir enerjiye sahip, yalnızca kadınsı bir çiçek olarak kabul edilir. Evde böyle bir bitkinin varlığı daha iyi, daha neşeli ve daha çekici hissetme fırsatı verir.

Your Page Title

Orkide sadece kadınlara değil, tüm ailelere de yardımcı olur. Evde böyle bir bitki varsa, aşıkların güvenilir bir koruma altında olacağına inanılıyor.