Pandemiler Hakkında Korkunç Bir Şekilde İlişkilendirilebilen 7 Distopik Kitap

Salgınlarla ilgili kitaplar arıyorsanız, bulmak çok zor değil. Birçoğu hastalığın yüzeyinin altına inen distopik romanlardır .

En hafif tabiriyle, büyük bir pandeminin olduğu bu zamanlarda yaşamak çok zor. İçeride çok fazla saat harcıyoruz ve kitap okumak için fazladan saatler harcıyoruz. Belki toplumda neler olup bittiğini aklımızdan çıkaran şeyleri okuyoruz ve belki distopik literatürü ve bunun salgınla olan ilişkisini okuyoruz .

Pandemilerle İlgili En İyi 7 Kitap

Bir salgın tüm dünyayı etkiler. Uzun süre korunmak için bizi evlerimizin içine götürebilir. Bazılarımız pandemiler hakkında kitaplardan daha fazla şey öğrenmek istiyor ve bu hastalıkların arkasındaki toplumun gerçeklerini ve yalanlarını merak ediyoruz.

İşte salgınlarla ilgili birkaç kurgusal kitap . Size dünyamızın durumu ve geleceği hakkında cevaplardan çok soru bırakabilirler.

1. Stand, Stephen King

King, tüm zamanların en çok satan kitaplarından birinde, küresel pandemiler hakkında gerçekçi bir hikaye yaratır; bu hikayede tüm sakinlerin% 94’ü hastalıktan ölür. Bağışık görünen kalan birkaç kişi bir topluluk oluşturur ve eski ideallere ve standartlara göre yaşamaya karar verir .

Bu arada Flag adlı bir yaratık, toplumda bir araya gelen sosyopatların, piromanyakların ve katilleri bir araya getirir.

King kitabında küresel hastalık fikrini toplum kuralları üzerindeki etkileriyle harmanlamaya çalışmış. İki ayrı grup olmasına rağmen, hepsi arasında farklı inançlar ve standartlar da var. Sonunda ne olacağını öğrenmek için, bu kitabı okumanız gerekecek.

2. Köpek Yıldızları, Peter Heller

Heller’in romanında hikaye, grip dünyadaki çoğu insanı öldürdükten sonra başlıyor . Ana karakter Hig için, bir köpek dışında baktığı herkesi kaybetti. Köpeğiyle birlikte, terk edilmiş bir uçakta yaşıyor ve balık tutmaya veya avlanmaya gitmek için ara sıra uçuşlar yapıyor. Ayrıca yakınlarda, ona ara sıra arkadaşlık sağlayan, silah taşıyan bir komşusu var.

Telsizinden beklenmedik bir sinyal gelir ve onu geri dönüşü olmayan noktanın ötesine seyahat etmeye ikna eder . Bulduğu şey iyi ve kötü. Gripten daha dost canlısı kurtulanlar var mı, yoksa HIgs başka bir şeye mi sürükleniyor? Bulmayı umduğu bir toplum beklediği gibi olmayabilir.

3. Vahşi Kızlar, Rory Power

“Tox” bir adada genç kızlar için bir okula saldırdığında, çok azını hayatta bırakır. Hayatta kalanlar için, bazıları ekstra omurlar ve pul pul deri gibi mutasyonlara maruz kalıyor. Tüm ada her gün mutasyona uğradığı ve değiştiği için üç arkadaş, içinde bulundukları kötü durum sırasında hayatta kalmaya çalışır.

Çoğu kıyamet hikayesi daha iyi insanlar olmak için, savaşan hayatta kalanları gösterirken, bu üç kız sadece hayatta kalmak için savaşır. Hedefleri kargaşa ve değişimdir – otorite figürlerinden bağımsızlık . Artık sadece “Tox” un tehlikeli tehlikelerinden değil, aynı zamanda toplumdan da kaçmak istiyorlar.

4. Düşme Şeklimiz, Megan Crewe

Crewe, ölümcül bir virüsün ortasında hayatta kalmaya çalışan Kaelyn adlı 16 yaşındaki bir kızın perspektifinden bir hikaye anlatıyor. Kaşıntıyla başlayan, sonra ateş ve ardından boğaz ağrısıyla başlayan garip bir virüstür. Aniden, hiçbir şey ve her şey hakkında konuşmayı bırakamazsınız… sonra ölürsünüz.

Tuhaf hastalık hızla yayılır ve Kaelyn, kaç arkadaşının hayatta kalmayı başardığını merak eder. Hükümet yaşadığı adayı kapatırken, hayatta kalanlar kalan erzak için savaşmalıdır.

Crewe’nin kitabı sadece bir hastalık ve hayatta kalma öyküsü anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda hükümetin ve adanın dışındaki toplumun tepkilerini ve planlarını da ortaya koyuyor. Adayı karantinaya almak birinci önceliktir, ancak fazladan erzak içermez. Bu hikayenin kendi çıkmazlarımız için ne kadar doğru olabileceğini anlamak korkunç …

5. Sahabeler, Katie M. Flynn

Pandemilerle ilgili kitaplar söz konusu olduğunda, bu roman sizi benzersiz bir perspektife yerleştiriyor, California ölümcül bir virüsten karantina altında ve ölüler ölü kalmıyor . ‘Arkadaşlık projesi’ ölüleri yapay bedenlere aktarabilir, bazıları kaba ve bazıları oldukça insansı.

Yeterli paranız varsa, ölmeden önce bilincinizi yükleyebilir ve ailenize dönebilirsiniz. Aksi takdirde, hükümete veya başkalarına köle olarak hizmet etmek için geri gönderilebilirsiniz. Bunu okuyun ve sadece uzaktaki insanlığın gitmeye istekli olduğunu tüm kapsamını kavrayın.

6. Kıdem tazminatı, Ling Ma

Bu hikaye, bir pandeminin New York kentine saldırmasından önceki ve sonraki hayatını hatırladığı geri dönüşlerle yazılmış Candice Chen’in hayatını takip ediyor. Şehrin merkezinden uzaklaşırken şehrin çöküşünü belgeliyor.

Sonunda, diğer kurtulanlarla tanışır ve onlarla seyahat etmeyi kabul eder. Sonunda terk edilmiş bir alışveriş merkezinde bir ev yapan Chen, lider Bob’un zalim inanç ve kurallarının farkına varır. Hikaye, ayrıntı ve hatta Chen’in erken hamileliğinden bahsedilmesinde çok daha fazlası var. Bu kitaba kendiniz göz atın.

7. Yol, Cormac McCarthy

Pandemiler ve yaygın yıkımla ilgili en iyi kitaplardan biri budur. Bir adam ve oğlu kıyıya gitmek için evlerinden ayrılır. Çocuğun annesi doğumundan veya intiharından kısa bir süre sonra öldü, bu yüzden çift her şeyi geride bırakır. Seyahatleri sırasında yamyamlar, kuduz hayvanlar ve çorak topraklarla karşılaşırlar.

Yiyecek aramanın en kötü yanı bitki örtüsünün olmamasıdır. Meydana gelen veba ne olursa olsun , azalan insan hayatı dışında her şeyi yok etti. Pek çok düşmanla savaşan ve ölmek üzere olduğu gerçeğini gizleyen baba, sonunda oğlunu sahile götürür. Ne oluyor? Okuyun ve öğrenin.

Bunların ve daha fazlasının tadını çıkarın

Pandemilerle ilgili bariz veya altta yatan distopik temalara sahip bu kitaplar, hikayeyi bitirdikten sonra uzun süre düşünmenizi sağlayacaktır. Bazıları sizi masalın içine çeker ve aslında orada olduğunuza yemin edebilirsiniz. Bazıları sizi kızdırır ve adaletsizliklerimizle savaşma arzusuyla doldurur. Kesin olan bir şey var, bu harika kitapları okurken sıkılmayacaksınız.

Pandemilerle ilgili en sevdiğiniz distopik kitaplardan bazıları nelerdir?

Your Page Title (#satışortaklığı)