Taş veya Kristal Takı Takmanın 6 Önemli Faydası

Kristallerin ve değerli taşların güzelliğini inkar etmek mümkün değil. Bu taşlar her türlü renkte gelirler.

Gerçekten göze hoş gelirken, vücudun doğal dengesini ve sağlığını geri kazanmaya yardımcı olabilecek faydaları da vardır. Kristal takı, Lal, Sitrin, Florit, Kyanit, Herkimer Diamond, Kristal Kuvars seçimin ne olursa olsun, hepsi sana bir şekilde fayda sağlayabilir.

Zihinden vücuda, ruha, kristal takılar huzur ve sükunet sağlayabilir. Bunu çakralarımıza göre çalışarak yaparlar.

Ama çakralar nedir? Bunlar vücudumuzda omurganın tabanından başımızın tepesine kadar hizalanmış yedi enerji bölgesidir. Her çakranın kendi frekansı ve rengi vardır.

Her çakranın kendi işlevi vardır ve dengesiz olduğunda sağlığımızın tehlikeye atılmasına neden olur. Kristal takı kullanırken amacın kristallerin renklerini çakraya uydurmaktır.

Bu çakranın, kristalin frekansını absorbe etmesine ve dengesini geri kazanmasına izin verdiği için çakralarını güçlendirmenin harika bir yoludur.

Kristal mücevherlerle ilgileniyor ancak nasıl kullanılacağını bilmiyorsan, doğru yere geldin.

Burada kristal takı kullanmanın birçok faydasını bulacaksın.

Taş veya Kristal Takı Takmanın 6 Faydası:

1.Beden, Zihin ve Ruh için Kristal Takı

Daha önce de belirttiğim gibi, kristal takıların temel faydalarından biri, bedenin, zihnin ve ruhun dengesini ve sağlığını geri kazanmaya yardımcı olmasıdır.

Bunun nedeni, farklı kristallerin farklı frekanslarda farklı enerji türlerini emmesi, depolaması ve yaymasıdır.

Çakralarımıza yakın yerleştirildiğinde bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz enerjiyi emebilir. Böylece kendini daha sağlıklı ve rahat hissedersin.

Farklı kristal türlerinin farklı faydaları vardır. Örneğin, ametist yüksek kan şekeri ile başa çıkmana yardımcı olabilirken, akuamarin kaygı ile başa çıkmana yardımcı olur.


2.Olumsuzluğa Karşı Korur

Kristallerin bir diğer önemli yararı da, olumsuz duyguları engellemeye yardımcı olurken bize pozitif titreşimler sağlamasıdır.

Akik, ametist veya yeşim taşı, hayatındaki olumsuz duyguları engellemeye çalışırken mükemmel seçimlerdir.

Çalışmak için yalnızca olumlu duygularla, daha iyi seçimler yapabilir ve güne zinde bir şekilde başlayabilirsin. Bu seni işte daha üretken hale getirir ve hedeflerine ulaşmana yardımcı olur.

Gül kuvars gibi bir taş, bir partner için veya kendin için daha fazla sevgi hissetmek istediğinde harikadır. Kalp çakranı açarak çalışır.

Bu güzel pembe taş, aynı zamanda özgüven duygusu uyandırmasının yanı sıra duygularını dengede tutmasıyla da bilinir.

Akik, en eski şifalı taşlardan biridir. Zihni, bedeni ve ruhu dengelemede oldukça etkilidir. Negatiflikten kurtulmana yardımcı olur.


3.Daha İyi Karar Verme

Kristal mücevherler zihnini olumsuz düşüncelerden arındırmaya yardımcı olur. Kristaller rahatlamanı ve kafanın daha az karışmasını sağlar.

Dahası, kristaller ve değerli taşlar sana zihinsel ve duygusal istikrar sağlamaya yardımcı olacaktır.

Açık bir zihinle karar verme becerilerin gelişir. Seni hedeflerine yaklaştırırken aynı zamanda belirli durumlardan kaçınmana izin verecek daha iyi yaşam seçimleri yapabilirsin.

Daha rahat hissetmek ve zihinsel istikrar kazanmak istiyorsan Ametist ve Sitrin gibi taşları tercih edebilirsin.


4.Güven Artışı

Taş veya kristal takılar takmanın bir diğer önemli yararı da sana güven verebilmeleridir.

Hayatın en iyi seçimlerinden bazıları genellikle yapılması en zor olanlardır. Sonuç olarak, çoğumuzun tam potansiyelimize ulaşmasını sınırlıyorlar.

Bununla birlikte, Aventurin, Amber ve Kırmızı Kalsit gibi taşlarla, hayatını olumlu yönde etkileyebilecek cesur kararlar vermene yardımcı olacak bir güven artışı elde edebilirsin.

Nihayetinde seni hayatta öne çıkaran hedeflerinin ve isteklerinin peşinden gitmekten çekinmeyeceksin.


5.Fiziksel Yeteneklerini Geliştirmeye Yardımcı Olur

Taşa bağlı olarak, daha fazla dayanıklılık ve daha fazla enerji gibi birçok fiziksel fayda elde edebilirsin.

Doğru zihin durumuna sahip olmak ve doğru zihinsel çerçevede olmak günlük zorluklarla başa çıkmak için harikadır, aynı zamanda fiziksel olarak enerjik olman da gerekir.

Harika olan şey, kristal takıların sana bu fiziksel faydaların bazılarını da sağlayacak olmasıdır.

Doğru zihin, güven ve fiziksel enerji ile, günün zorluklarının üstesinden gelmeye hazır olacaksın.


6. Manevi Yönünle Bağlantı Kurmana Yardımcı Olur.

Kristal takı kullanmanın en önemli kısımlarından biri, ruhsal yönünle uyum içinde olmana izin vermesidir.

Ne hissettiğinin ve ruhunun bedeninle mükemmel bir dengede olup olmadığının daha fazla farkındasın. Bu, zihin, beden ve ruhun genel sağlığını sağlamada harikadır.

Your Page Title

Bu avantajlardan yararlanmak için doğru taşları seçmen gerekecek. Örneğin Angelite, ruhsal benliğinle bağlantı kurmana yardımcı olacak en güçlü taşlardan biridir.