Yeni Yıl Öncesi Yapılması Gereken 5 Anlamlı Şey

Yılbaşı Gecesi’nin bir büyüsü var. Bu her çocuğun ve yetişkinin, gelecek yılın olumlu bir değişiklik getireceğine yürekten inandığı zamandır.

Öyleyse, bu zamanın manevi anlamına uyum sağlayalım, kendimizi ve yaşamlarımızı iyileştirme için programlayalım! Burada, yeni yılı iyi bir şekilde karşılamana yardımcı olacak bir kaç ritüel var.

1.Evini Temizle

Evini boşaltmak sıkıcı bir angaryadan daha fazlasıdır. Aynı zamanda bir dizi beklenmedik zihinsel sağlık yararına sahiptir ve çalışmalar bunu doğrulamaktadır. Evinini temizlemek sana bir düzen duygusu verir, düşüncelerini ve nihayetinde hayatını düzenlemene yardımcı olur.

Yıl sona ermeden hemen önce, dağınıklığı gidermek için daha iyi bir zaman hayal etmek zor!

İhtiyacın olmayan her şeyi at. Ayrıca, attığın her gereksiz eşya ile evinden negatif enerjinin kaldırıldığını görselleştirerek ona biraz maneviyat da ekleyebilirsin.

Bu uygulama, hayatındaki gereksiz şeylerden vazgeçmeyi ve yeni bir sayfa açmayı sembolize eder.

2. Şükrettiğin Her Şeyi Yaz

Şükretmek, hem ruhsal hem de ruhsal olmayan insanlar için harikalar yaratan evrensel bir uygulamadır. Sahip olduklarınla ​​mutlu hissetmenin en basit yoludur!

‘Şükür kavanozu’ denen güzel bir teknik var. Pratik yapmak için, olumlu olayları ve şükrettiğin şeyleri küçük kağıtlara yazıp bir cam kavanoza koymalısın.

Yıl bittiğinde kavanozu açıp notları okumalısın. Yıl boyunca başına gelen tüm güzel şeyleri hatırlamanın seni mutlu ve minnettar hissettireceği çok açık.

Şükretme kavanozun yoksa, önümüzdeki yıl için bir tane yapabilirsin. O zamana kadar, Yeni Yıl öncesinde seni mutlu ve canlı hissettiren her şeyin bir listesini yapmalısın. Bu güzel ritüelin amacı, ne kadar zor olursa olsun, biten yıla teşekkür etmektir.

3.Kendine Bir Mektup Yaz

Yılbaşında yapılacak anlamlı şeylerden bir diğeri de kendine mektup yazmaktır. Gelecek yıl için hedeflerini ve mevcut yılda öğrendiğin dersleri yazabilirsin.

Gözlerini açan gerçekleri düşünebilir ve kişisel evrimini yansıtabilirsin. Kendinin daha nazik, daha derin ve daha dikkatli bir versiyonu mu oldun? Korkularınla savaşmayı ve sınırlayıcı inançlardan kurtulmayı başardın mı?

Gelecek Yılbaşı Gecesi geldiğinde, planladığın şeyleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğini ve öğrenilen derslerin seni daha iyi bir insan haline getirip getirmediğini görmek için mektubunu aç. Yaşlı benliğinden bir mesaj okumak gerçekten ufuk açıcı olabilir.

4. Anlamlı Yeni Yıl Kararlarının Bir Listesini Yap

Bir kararlar listesi derlemek, Yeni Yıl öncesinde yapılacak en popüler şeylerden biridir. Her birimizin belirli hayalleri, hedefleri, değiştirmek veya geliştirmek istediğimiz şeyler vardır.

Ancak ‘daha fazla kitap oku’ veya ‘her gün egzersiz yap’ gibi bariz kararları listelemek dışında, gerçekten anlamlı birkaç tane düşünmeye çalış. Bunu yapmak için meditasyon yapmak ve derin düşüncelere dalmak harika bir fikir olacaktır.

İşte anlamlı Yeni Yıl kararları almak için kendine sorabileceğin birkaç soru örneği:

Hayatıma nasıl daha fazla amaç duygusu getirebilirim?

Hangi kişisel niteliklerimi geliştirmek isterim?

Hangi karakter özelliklerim veya düşünce kalıplarım beni hayatta geri tutuyor?

Daha mutlu ve motive olmak için günlük rutinime hangi aktiviteleri ekleyebilirim?

5.Başarılarını Kutla

Son olarak, biten yıla veda etmenin bir başka anlamlı yolu da başarılarına odaklanmaktır. Sonuçta, çalışmanın sonuçlarını ve kişisel gelişimini özetlemek için mükemmel bir zaman.

Bir kez daha, sadece kariyer gelişiminden ziyade kişisel gelişimine ve hayatının diğer alanlarına odaklanabilirsin. Başka bir deyişle, bu yıl boyunca kendinde ve hayatında elde ettiğin tüm gelişmeleri düşün.

Örneğin, akrabalarınla düzenli bir telefon görüşmesi yapmak gibi görünüşte önemsiz bir alışkanlık, yine de bir başarıdır.

Bu basit Yeni Yıl ritüeli, kendin hakkında daha iyi hissetmene ve içinde yaşadığımız zor zamanlarda çok ihtiyaç duyulan parlak tarafa bakmana yardımcı olacaktır.

Your Page Title