Yeni Yıldan Önce Mutlaka Yapılması Gerekenler

Parlak bir gelecek umuduyla her yeni yılı dört gözle bekliyoruz, ancak harekete geçmezsek gelmesi pek olası değil. Kontrol listesi, hedeflerinizi belirlemenize ve 2021’e başarılı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak ve gelişimi engelleyen her şeyi geride bırakacaktır.

Geçmişe müdahale eden ve yük haline gelen her şeyi geride bırakarak 2021’e olumlu değişikliklerle başlamak ve bir ilham dalgası ile onu mutlu edecek ve hoş olaylarla dolu olacak şeyleri hayata geçirmek mümkün olacak.

1. Doğru Yemeye Başlayın:

Pazartesiden itibaren sağlıklı bir yaşam tarzına başlama vaatleri işe yaramayacak, bu yüzden burada ve şimdi sağlıklı bir diyet oluşturmanız gerekiyor, bu sayede daha dirençli olabileceğiniz, bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğiniz ve fazla kilolara veda edebileceksiniz.

2. Eşyaları Temizleyin:

Yıl sonunda, hasat sırasında, yaşamda kaçınılmaz olarak ortaya çıkan birçok şey keşfedilir. Gereksiz çıktılar, eski giysiler, kırılmış şeyler ve ekipmanlar. Geri yüklenemeyen ve artık kullanılmayan her şey ‘gözden kaybolmalı ve evden çıkarılmalıdır.’

3. Hedeflerin Bir Listesini Yapın:

Bir defter alıp plan yapmak için zaman ayırmak o kadar da zor değil. Hedefler sizi yeni başarılara motive edecek. Kafanızın içinde yaptığınız planlar unutulur, bu nedenle planlayıcıya geri dönebilmeniz, bir şeyler ekleyebilmeniz veya değiştirebilmeniz için düşüncelerinizi kağıda yazmak daha iyidir. Net bir eylem planı harika bir motivasyon kaynağı olacak ve seçilen yoldan sapmanıza izin vermeyecektir.

4. Borçlarınızı Dağıtın:

Tabii ki, büyük borçların ya da kredilerin Yeni Yıldan önce kalan sürede ödenmesi olası değildir, ancak şimdi küçük borçların dağıtılması gerekiyor. Gelirinizi analiz ederek, planlar yaparak, ödünç alınan parayı karşılayacak belirli miktarları tahsis edebilirsiniz ve 2021’de yeni kredilerden ve borçlanmalardan kaçınmak için harcamaları koordine etmek daha kolay olacaktır. Ne kadar az borç kalırsa, yeni zirveleri fethetmek o kadar kolay olacaktır.

5.İlişkilerinizi Analiz Edin:

Yeni Yıl’dan önce, yol boyunca kiminle olduğunuzu anlamak için çevrenizdeki insanlarla ilişkileri analiz etme zamanı. Tanıdıklar her zaman ömür boyu yakın kalmazlar ve iletişiminizin iyi olmadığı geçmiş insanları bırakabilmeniz gerekir.

6. Kötü Alışkanlıklarla Baş Edin:

Kötü alışkanlıklardan kurtulmak için “pazartesi bırakma” arzusuyla değil, analizle başlamalısınız. Tüm zararları ayrı bir kağıda yazdıktan sonra, sonunda bunun üstesinden gelmek için kendinizi zorlamak daha kolay olacaktır. Stres yemek, sigara içmek, zayıflığa düşmek aslında sizi mutluluktan, sağlığınızdan ve motivasyonunuzdan mahrum eder.

7. Bir İyilik Yapın:

Modern dünyada, evinizden ayrılmadan iyi şeyler yapabilirsiniz, örneğin, kanıtlanmış hayır kurumlarına para aktarabilirsiniz. Her iyilik ruh halinizi iyileştirir ve daha iyi olmanıza yardımcı olur. Ek olarak, iyilik geri döner: İhtiyaç sahiplerine yardım etmeye alışkın olanlar da zor zamanlarda yardım eli uzatır.

8. Hediyeler Hazırlayın:

Yeni Yıla çok az zaman kaldı. Sevdiklerinize hediye seçmek ve paketlemek için zamanınız olması gerekiyor. Şenlik havası sıcak olacak ve sevdiklerinizin samimi gülümsemeleri en iyi ödül olacak.

9.Kendize Bir Gün İzin Verin:

Yeni Yıl da, çoğu kişi aktif olarak çalışıyor, mevcut işleri tamamlamaya çalışıyor. Fazla çalışma ve yorgunluk, gelecek yılın tadını çıkarmayı imkansız hale getirebilir, bu nedenle rahatlamak için bir zaman seçmek çok önemlidir. Karla kaplı bir parkta yürümek, kitap okumak, mum ışığında romantik bir akşam yemeği veya aromatik köpüklü banyoda geçirdiğiniz birkaç saat dinlenmenize ve yenilenmenize yardımcı olacaktır.

Your Page Title

10. Bir Arzu Listesi Yapın:

Herkes farklı bir şey hayal eder ve her yıl yeni bir şey arzular. Yeni Yıl tatilinde hedeflerinize geri dönmek, beceriklilik ve istediğinizi başarma yeteneği sayesinde gerçekte somutlaşan her öğenin tadını çıkarmak için 2021 için bir arzu listesi hazırlayabilirsiniz.