DuruSezi: Başkalarının Duygularını Hissetmek

Durusezi veya “net-hissetme”, bir kişinin “hissederek” geçmişi, şimdiyi ve geleceği anlamasını sağlayan psişik bir yetenektir.

Bu yeteneğe sahip bir kişi ayrıca durumlardan, nesnelerden ve yerlerden gelen bilgileri “hissedebilir”. Ayrıca hayvanların duygularını ve etraflarındaki ruhların varlığını da hissedebilirler.

Çoğu psişik yetenek gibi, bir anda açılıp kapatılabilen bir şey değildir.

Durusezi yoluyla duygu selini hissetmek, özellikle kişi bu yeteneğe sahip olduğunun farkında değilse, bunaltıcı olabilir.

Durusezi Yeteneği, İnsanların Binlerce Yıl Boyunca Hayatta Kalmasına Yardımcı Oldu

İnsanlar bu psişik yeteneği medeniyetin başlangıcından beri kullanıyorlar.

Teknolojinin yükselişinden önce insanlar, çevrenin enerjisiyle birlikte birbirlerinin duygularına daha uyumluydu çünkü bu hayatta kalmak için gerekliydi.

Mağara insanları, yiyecek arama ve gece boyunca güvende olma gibi aktiviteleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için tamamen içgüdülerine ve sezgilerine güvenmek zorundaydı.

Medeniyet ilerledikçe, insanlar durusezi yetenekleriyle temaslarını yavaş yavaş kaybetmeye başladılar. Sezginin yerini teknoloji ve icat aldı. Bugün psişik duyularımız internetin egemen olduğu bir dünya tarafından susturuldu.

Durusezi en yaygın psişik yetenektir, ancak aynı zamanda en yanlış anlaşılandır.

Çoğu insanın kafası, kendilerine gelen açıklanamayan psişik duygularla karışır. Bu yeteneğin sahibi olduklarını bilmeyenler genellikle sadece hayal ettiklerini düşünürler.

Psişik yetenek sahibi olup olmadığınızın farkında olmanızın belki de en önemli nedenlerinden biri, içinizin rahat etmesidir.

Eğer psişik bir yeteneğe sahipseniz, aşağıdakilerden birini veya tümünü yaşarsınız:

Empati

Çoğu insan, başkalarının duygularını hissetmenin sezgisel bir psişik hediye olduğunun farkında değildir. Yeteneklerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeye yeni başlayanlar, genellikle başka insanların duygularını anlayacaktır.

Diğer insanların duygularına gerçekten ayarlı olduğunuzda, o kişinin ne deneyimlediğini tam olarak bileceksiniz.

İçgüdü

Bazıları buna içgüdü diyor, diğerleri buna içgüdüsel bir his diyor. Hangisini adlandırmayı seçerseniz seçin, eylem halindeki durusezi yetenekleriniz olabilir.

Hepimiz, tarif edemediğimiz bu güçlü, ani duygusal tepkilere sahibiz.

Hava durumu hakkında içgüdüsel bir duyguya sahip olmak kadar basit olabilir. Hava tahmini parlak ve güneşliyken sen büyük bir şemsiyeye ihtiyacın olduğunu hissettin. Daha sonra yağmur yağmaya başladı.

Veya hayatınızı kurtarmak kadar kritik olabilir. Aniden sola dönmeye karar verdiğinizde araba kullanıyor olabilirsiniz – size kafa kafaya çarpacak bir kamyonu kıl payı kaçırırsınız.

Durusezi yeteneğine uyum sağlayanlar, kısa sürede içgüdülerini takip etmenin yapılacak en iyi şey olduğunu öğrenirler.

Fiziksel Duygular

Bazen duygular fiziksel olarak kendini gösterebilir. Örneğin, bir şey hissettiğinizde omurganızda bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz. Dikkatinizi belirli bir kişiye veya yere yönlendiren bir dürtü hissedebilirsiniz.

Bazı durusezi yeteneğine sahip olan kişiler kendilerine yalan söylendiğini hemen anlarlar ve bir yalanı duyduklarında tüyleri diken diken olur.

Durusezi Yeteneğine Sahip Olmanın Bir Dezavantajı Var Mı?

Bazen, özellikle psişik yeteneklerinin farkında olmayan insanlar için bir hediyeden çok bir lanet gibi görünebilir.

Durusezi yeteneğine sahip çoğu kişi, çok sayıda insanın bulunacağı festivaller veya konserler gibi yerlerden kaçınacaktır. Bunun nedeni, alacakları çeşitli duygular nedeniyle büyük kalabalıklar içinde bunalmış hissetmeleridir.

Bir yerleri ziyaret ederken, aniden orada meydana gelen olaylarla ilgili duyguların kalıntılarını hissedebilirler.

Belli bir bölgede şiddet meydana gelirse kendilerini hasta hissedebilirler veya gerçek acı hissedebilirler. Pek çoğunun karanlık bir geçmişi olan yerlerden sıklıkla kaçınmasının nedeni budur.

Bazılarına yanlışlıkla panik atak, depresyon veya anksiyete teşhisi konmuştur, bu durum başkalarının duygularını kendi hisleriyle karıştırmalarından kaynaklanabilir.

Diğerleri, maruz kaldıkları olumsuz duygular yüzünden bir çıkışa sahip olmak için zorlayıcı davranışlara yönelirler.

Durusezi Yeteneği Nasıl Yönetilir

Kişinin yeteneğini anlaması ve onu nasıl kullanacağını öğrenmesi çok önemlidir. Bu psişik armağanı anlamayı öğrenmek, ilerlemek ve onu kendi yararınıza kullanmak için ilk adımdır.

Yeteneğinizi geliştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler:

– Hayal gücünüzü kucaklayın.

– Duyularınızı keşfedin.

– Meraklı olun.

– Duygularınızdan korkmayın.

– İçgörülerinize güvenin.

– Bol bol dinlenin.

– Güneş alın ve doğada vakit geçirin.

Your Page Title

– Meditasyon yaparak enerjinizi temizleyin.