Empatların Karakteristik Özellikleri

Empat olmak, diğer insanların enerjisini hissetmek, onları sezgisel olarak hissetmek ve algılamak için doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olmak demektir.

Bilinçaltı düzeydeki yaşamınız, başkalarının arzuları, düşünceleri ve kaprislerinden etkilenir. Empat olmak, sadece yüksek bir algıya sahip olmaktan çok daha fazlasını ifade eder ve sadece duygularla sınırlı değildir.

Empatlar, diğer insanların fiziksel ve zihinsel durumunu algılamanın yanı sıra, niyetlerini ve onları neyin yönlendirdiğini anlayabilir. Birçok empat, kronik yorgunluk ve açıklanamayan ağrı yaşar. Aslında, başkalarının birikmiş tüm karması, duyguları ve enerjisiyle yaşarsınız. Empatlar çevrelerindeki her şeyi açıkça hissetme eğilimindedir. Empatların bu özelliği, kendi ihtiyaçlarını ve arzularını görmezden gelmelerine neden olur.

Genel olarak empatlar pasiftir, saldırgan değildir ve barışçıldır. Uyumsuzluğun hüküm sürdüğü herhangi bir yerde, empatlar kendilerini yersiz hissederler. Kendilerini bir çatışmanın içinde bulurlarsa, durumu olabildiğince çabuk çözmeye çalışacaklardır. Empatlar duygularını şişirme ve dış dünyadan hiç kimsenin onlar hakkında bir şey öğrenememesi için yüksek engeller oluşturma eğilimindedirler. Şüphesiz, bu sağlığı etkileyebilir ve ne kadar güçlü olursa, kişi her şeyi o kadar uzun süre kendine saklar. Gerçekleşmemiş düşünceler ve duygular sonunda patlayıcı hale gelebilir ve kişilik yıkımına, zihinsel ve duygusal istikrarsızlığın yanı sıra fiziksel rahatsızlıklara ve hastalıklara yol açabilir.

Ek olarak, empatlar, sınırsız hayal güçleri ve meraklı zihinleri nedeniyle harika hikaye anlatıcıları olabilirler. Romantik ve çok sevecen olabilirler. Kalıtsal bilgileri ve aile geçmişini özel bir titizlikle koruyabilir ve aktarabilirler, bu da atalarının oldukça derin izini sürmeyi mümkün kılar. Empatların dışavurumcu mizaçlarını tatmin edebilecek çok geniş müzikal tercihleri ​​vardır. Bazen şarkı sözleri oldukça güçlü olabilir, özellikle de son deneyimlerle ilişkilendiriliyorsa. Böyle zamanlarda empatlara, duygularında kaostan kaçınmak için sözler olmadan müzik dinlemeleri en iyi şekilde sunulur.

Kelimelerde veya duygularda olduğu kadar vücut dilinde de ifade edicidirler. Yaratıcı dürtüleri genellikle dans veya aktif jestlerle ifade edilir. Empatlar müzikte kaybolabilir; bir tür trans durumuna ulaşırlar, dansta müzikle bütünleşirler ve etraflarındaki her şey donmuş gibidir. Hayvanların yanı sıra tüm sınıflardan insanlar bilinçaltında empatlara çekilir, samimi sıcaklıkları ve içten şefkatleri onları çeker.

Empat olduklarını fark edip etmediklerinden bağımsız olarak, metal nesneler gibi bir mıknatısa çekilirler. Tamamen yabancılar bile çok çeşitli şeyler hakkında kolayca bir sohbete başlayabilir ve bunu anlamak için zamanları olmadan kalplerini ve ruhlarını açabilirler. Aynı zamanda empatlar, diğer insanların herhangi bir konuda olumlu veya olumsuz tutumlarını bilinçsiz bir şekilde kendine alabilirler ve bunun üstesinden gelebilirler.

 

İşte Empatların En Yaygın Özellikleri;

•Empatların bilgileri sezginin veya içgüdüsel duyumların çok ötesine geçer.

• Halka açık yerlerde bulunmak çok zor olabilir. Aynı anda çok sayıda insanın bulunduğu alışveriş merkezleri, süpermarketler veya stadyumlar gibi yerlerde, empatlar başkalarından gelen olumsuz duygularla boğulabilir.

• Başkalarının duygularını kendilerininmiş gibi algılarlar. Bazı empatlar bu duyguları kısa bir mesafede hissederken, diğerleri başkalarının deneyimlerini kilometrelerce uzaktan hissedebilir.

• TV’de şiddet ve zulüm izlemek empatlar için dayanılmazdır, ruh halleri hemen bozulur. Bu nedenle, nihayetinde televizyon izlemeyi ve gazete okumayı tamamen bırakmaya zorlanırlar.

• Empatlar, muhataplarının ne zaman dürüst olmadığını veya bir cevaptan kaçmaya çalıştıklarını bilirler. Sevdikleriniz için bu acı verici olabilir.

• Empatlar, diğer insanların hastalıklarının rahatsızlıkları ve semptomlarına karşı büyük bir empatiden dolayı, fiziksel semptomlarını kendileri için (soğuk algınlığı, vücut ağrıları, çeşitli enfeksiyonlar) benimseyebilirler.

• Hazımsızlık ve bel problemleri. Solar pleksus çakrası karın bölgesinde bulunur ve duyguların merkezi olduğu bilinmektedir. Başkalarının duygularının aşırı gelen akışı, çakrayı önemli ölçüde zayıflatabilir ve sindirimle ilişkili bazı rahatsızlıkları tetikleyebilir.

• Birçok empat insanları iyileştirmek istese de, yine de çalışma ve hazırlıktan sonra vazgeçerler (doğuştan gelen bir yetenekleri olsa bile). Nedeni, her şeyi aynı anda örtmeye çalışmaları ve kendilerine çok fazla yük bindirmeleri gerçeğinde yatmaktadır.

• Empatlar son derece yaratıcı bireylerdir ve duygularını dans ederek, şarkı söyleyerek veya resim yaparak ifade etmeye çalışırlar.

• Empatların doğaya ve hayvanlara karşı büyük bir sevgisi vardır.

• Empatlar kendileri için boş zaman ayırmazlarsa çılgına dönebilirler.

• Empatlar, sevmedikleri bir şeyi yapmayı kabul etmezler. Empatları suçluluk veya sorumluluk yoluyla bir şeyler yapmaya zorlamamalısınız. Bu onları sadece daha fazla mutsuz edecek, ancak sonuçlara da götürmeyecektir.

Empatın çalışması için motive edilmesi gerekir. Bu nedenle birçok empat, onları harekete geçirenin özünü anlamadan tembel insanlar olarak etiketlenir.

• Sürekli gerçek ve adalet arayışı içindedirler.

• İlgi duydukları bir soruya cevap bulamayan empatlar çok üzülebilir. Zaten herhangi bir bilgiye sahiplerse, bunun onayını bulmaya çalışırlar.

• Macera, özgürlük ve seyahat sevgisi – onlar özgür ruhlardır.

• Empatlar dağınıklığı sevmezler ve içine hapsolmuş hissederler.

• Empatlar hayal kurmayı, saatlerce uzaya bakmayı, iç dünyalarına dalmayı ve bundan son derece mutlu olmayı severler.

• Empatlar fazla yemek yemeden fazla kilo alma eğilimindedir. Bu, olumsuz dış etkilere karşı bir tür korumadır.

• Empatlar harika dinleyicilerdir. Kendileri hakkında çok fazla konuşmazlar, yine de öğrenmeyi severler, başkalarını tanırlar, onlara gerçekten yardım eder ve onlarla empati kurarlar.

• Empatlar, diğer insanların narsisizm tezahürlerine karşı hoşgörüsüzdür. Oldukça hoşgörülü olan empatlar, kendi bakış açıları dışındaki bakış açılarını dinlemeyi bile gerekli görmeyen ben merkezli narsistlerin etrafında olmaktan hoşlanmazlar.

• Empatlar, eski sahiplerinin enerjisini taşıdıkları için antika ikinci el eşya satın alma konusunda isteksizdirler. Empatlar yepyeni bir araba veya henüz artık enerjisi olmayan yeni inşa edilmiş bir ev satın almayı seçeceklerdir.

• Empatlar yiyeceğin enerjisini hissedebilirler. Pek çok empat, tadı sevse bile hayvanın titreşimlerini (özellikle kötü bir şekilde incinmişse) algıladıkları için et veya kümes hayvanı yemekten hoşlanmayabilir.

• Empatlar, diğer insanlardan uzak, inatçı, utangaç görünebilirler. Ruh hali değişimlerine duyarlı olabilirler ve bir gün önce çok fazla negatif enerji emmişlerse, sessiz ve iletişimsiz, hatta mutsuz görüneceklerdir.

Empatlar mutluluğu taklit etmekten ve üzgün olduklarında yüzlerine sahte bir gülümseme koymaktan nefret ederler. Böyle bir görev (örneğin, hizmet sektöründe çalışmak) sadece acılarına katkıda bulunur ve herkesten saklanmak istemesine neden olur.

Your Page Title

Bu noktaları okuduktan sonra çoğuna olumlu cevap verdiyseniz, o zaman kesinlikle bir empatsiniz demektir.