Heyoka Empatisi Nedir – Sende Onlardan Biri Misin?

Empati güçleri olan insanlar, başkalarının duygularını okuyabilir ve bir kişinin karakterini, onlarla daha ilk tanıştıklarında anlayabilirler.

Burada bilmeden sahip olacağın 5 empat gücünden bahsedeceğim.

1.Hassasiyet

Empati güçleri olan insanlar, insanlara, hayvanlara, hatta bazen etraflarında var olan enerjilere ve duygulara karşı oldukça hassastırlar. Bazıları bitkilerin enerjisine bile duyarlı olabilir. Bu tür aşırı duyarlılık, hem kendilerinin bildiklerine hem de bilinmeyene, ayrıca yakından tanıdıkları veya tanımadıkları kişilere de uygulanabilir.

Empatlar etraflarındaki dünyada yaşarlar ve diğer insanların ne hissettiklerini olağanüstü gelişmiş duyuları ve ayrıntılı sezgileri aracılığıyla algılarlar. Genellikle, başkalarının duygularını, bunu yaptıklarının farkında olmadan içselleştirir ve bu duyguları kendilerininmiş gibi yorumlarlar.

2.Daima Bilgi Ve Çözüm Arayışı

Empatlar sürekli olarak çözümler, cevaplar ve bilgiler ararlar. Onlar harika düşünürlerdir ve ayrıca çok çalışkandırlar. Her sorunun mutlaka bir çözümü olduğuna inanırlar ve bu çözümü bulamazlarsa kendilerini rahatsız ve hüsrana uğramış hissederler.

Sorunların çözümlerini bulana kadar durmadan arayacaklardır. Ruhsal olarak gelişmiş olan kişiler ise, daha yüksek bir güçten veya evrenden rehberlik ve cevaplar isteyecektir.

Empatların yeteneği, ruhsal çevrelerine dokunmalarına ve enerjileriyle bağlantı kurmalarına olanak tanır. Genellikle, hepimizin hayatında meydana gelen eşzamanlılıklar yaşarlar. Ancak, çoğu insanın aksine, manevi dünyaya daha bağlı hissettiklerinden, bu tesadüflerin gerçek anlamını anlamaları daha olasıdır.

3. Psişik Yetenek

Empatların metafiziğe büyük ilgisi vardır. Ölüme yakın deneyimler, beden dışı deneyimler, psişik yetenekler veya paranormal bir deneyime sahip olma olasılığı yüksek olan insanları kolayca kendilerine çekerler. Bu görünmez gerçekliği neden diye sormadan doğal olarak bilirler.

Empati güçleri olan insanlar, evrensel enerjiye yaklaşma, başkalarını iyileştirme, bütünsel terapiler veya enerji çalışması ile ilgili işlere yönelme eğilimindedirler. Duyarlılıkları, başkalarının duygularını hissetmelerine, bedenlerini ve zihinlerini etkilemelerine ve içlerinde uyum oluşturmalarına olanak tanır.

Bunu yapabilmek için, başkalarının enerjilerinin kendilerine ait olmasını engellemenin yollarını öğrenmelidirler. Eğer bunu yapamazlarsa, başkalarında yarattıkları denge ve uyum, onlarda dengesizlik ve uyumsuzluk yaratır!

4.Huzurlu Olmak

Empat güçleri olan kişiler, genellikle barışçıl ve uyumlu ortamlara bayılan, şiddet içermeyen ve saldırgan olmayan kişilerdir. Uyum eksikliği onları rahatsız eder ve bundan kaçınmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

İster gerçek ister dramatik bir şekilde hareket etsinler, şiddete, zulme ve trajediye karşı son derece hassastırlar. Bunlardan herhangi birini televizyonda, filmlerde veya bir kitapta okurken, başka bir kişinin fiziksel veya duygusal acısını içeren herhangi bir şey neredeyse dayanılmaz hale gelir.

İnsanların, çocukların veya hayvanların ıstırabı, onların ıstırabı haline gelir. Televizyonda göremedikleri birçok şey var çünkü onları aşırı derecede depresif hissettiriyorlar.

5.İnsanları Okurlar

Empatlar çok sevecen olma eğiliminde olduklarından, genellikle boş zamanlarını tutkulu bir şekilde hayvanlara, çocuklara ve yardıma ihtiyaç duyanlara ayırırlar. Başkalarının mutluluğuyla ve iyiliğiyle gerçekten ilgilenen mükemmel dinleyicilerdir.

Empat güçleri olan kişilerin, kendilerine söylenmeden bir şeyleri bilme konusunda doğal yetenekleri olduğu düşünülürse, diğer insanların kökenini bilme eğiliminde oldukları için diğerlerine göre büyük bir avantaja sahiptirler. Ancak bu yetenek yalan söylemek, maske takmak ya da duygularını gizlemek isteyenler için de işi oldukça zorlaştırıyor.

Hayatlarına yeni girmiş insanların duygularını ve niyetlerini bilirler. Aynı zamanda beden dilini okumada ve diğerlerinin gözden kaçırdığı insanların söylemlerindeki küçük değişiklikleri fark etmede çok iyidirler.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Son olarak, empatlar yalan söyleyen, manipüle eden veya yanlış davranan insanların yanında kendilerini çok rahatsız hissederler. Empati güçleri olan insanlar, özellikle narsistlerden gelen gereksiz dramalara, bencil veya benmerkezci davranışlara tahammül edemezler!