Lucid Rüya Görürken Yapmaman Gereken 10 Şey

Uyandıktan hemen sonra harika bir rüyayı unuttun mu? Uyandığımızda genellikle rüyalarımızı unutma eğilimindeyiz. Yine de, rüyalarını deneyimlemenin bir yolu var, hatta gördüğünü kontrol etmene izin veren bir yol. Buna lucid rüya denir. Lucid rüya, rüyadayken farkına vardığımız zamandır. Bu yazıda lucid rüya görürken kaçınılması gereken 10 şeye bakacağız.

1.Gözlerini Kapatma

Lucid rüya gördüğünde, rüyada gözlerini kapatmak cazip gelebilir. Belki bir rüya içinde rüya göreceksin? Ancak bunun gerçeği çok daha farklı. Rüyada gözlerini kapatırken beynin aslında gözlerini kapatmaya çalışacaktır. Eylem lucid durumunu bozduğu için çoğu zaman bu uyanmana neden olur.

2.Uzanma

Bu, rüyada gözlerini kapatmanın etkisine çok benzer. Beynin hala uzanmak isteme düşüncesini kaydeder. Lucid rüya görürken beynin kırılgan bir durumdadır ve bunun gibi bir dürtü seni hızlı bir şekilde lucid rüyandan geri getirebilir. Farkında olmak ile uykuda olmak arasındaki bir durumdur, eğer rüyanda uzanırsan bu hareketin seni uyandırması kuvvetle muhtemeldir.

3.Gerçek Vücudunu Düşünme

Sonuç olarak, yukarıda belirtilen nedenlerle uyanma riskinden kaçınmak için, gerçek bedenini hiçbir şekilde düşünmemek en iyisidir. Bunu kendin için bir kural haline getirirsen, gerçek bedeninden gelen dürtüleri görmezden gelmek için kendini eğitmiş olursun. Aslında kısa bir süre için ondan kopmak istiyorsun. Endişelenme, her an uyanabilirsin. Kendini lucid durumda kilitlediğin gibi değil, her zaman kontrol sende. Kısacası, en iyi lucid rüya deneyimine sahip olmak için, gerçek bedenini görmezden gelmek en iyisidir, çünkü sadece onu düşünmek seni uyandırmak için yeterli bir dürtü olabilir.

4.Çok Çabuk Heyecan Verici Bir Şey Yapma

Daha önce de belirtildiği gibi, küçük dürtüler lucid rüya durumunu bozabilir ve seni uyandırabilir. Gerçek bedenini herhangi bir şekilde düşündüğünde bunun gerçekleşmesi çok muhtemeldir, ancak çok heyecan verici bir şey hayal etmek aynı etkiye sahip olacaktır. Rüyanda çok yoğun bir şey yaşarsan, sinyalin bilincine ulaşması ve ardından seni uyandırması mümkündür.

5.Gerçek Anılarından Uzak Dur

Lucid rüya görürken, tam bir özgürlüğe sahipsin. Her şey mümkün, uçmak bile. Bu nedenle, lucid rüyalarında gerçek yaşam anılarını kullanmak ve onları farklı bir şekilde deneyimlemek cazip gelebilir. Bu iyi bir fikir gibi görünse de, tehlikelidir. Bilinçli rüyanı anılarına bağlamanın bazı ciddi sonuçları olabilir. Yanlışlıkla anıları değiştirebilir, yeni anılar oluşturabilir veya anıları silebilirsin. Bunun farkında olduğunun garantisi yoktur, bu tehlikeyi daha da artırır. Anılarını lucid rüyada kullanırsan, yavaş yavaş anılarını etkileyecek bir pandora kutusu açılır. Bu kapıyı kapalı tutmak, lucid halini ve uyanık halini ayrı tutmak daha iyidir.

6.Tanıdığın Biri Hakkında Çok Sık Hayal Kurma

Anılarını kullanmak çok kötü olsa da, uyanık durumdayken lucid rüya görmenin seni etkileyebileceği başka bir yol daha vardır. Sürekli olarak tanıdığın biri hakkında hayal kurarsan, bu lucid rüyaların anıları yavaş yavaş hafızana sızacaktır. Yine, bu yavaş yavaş ve büyük olasılıkla sen farkında olmadan gerçekleşecektir. Daha sonra bu kişiyi gerçek hayatta gördüğünde rüya anıları sana hatırlatılacaktır. Gerçek anılardan ayırt edilemez olabilirler, bu nedenle tehlikelidir. Yani, kısacası, tutarlı bir şey olmadığı sürece, tanıdığın biri hakkında hayal kurmak sorun değil. Lucid rüya anıları yavaş yavaş gerçek hayatta ortaya çıkmaya başlayacak, bu yüzden dikkatli ol.

7.Korkunç Bir Şey İsteme

Lucid rüya çok yoğun olabilir. Esasen bilinçaltına bakıyorsun. Korkunç bir şeyin olmasını dilemek cazip gelebilir. Bunu yapmadan önce bir düşün: En çok neyi korkuttuğunu kim bilebilir? Bilinçaltın. Korkunç bir şey dileyerek, bilinçaltının bunu sana göstermesi çok olasıdır. Bu üzücü bir deneyim olabilir. Bu nedenle, korkutucu bir şey dilemekten kaçınmak daha iyidir.

8.Aynalardan Kaçın

Çok korkutucu olabilecek başka bir şey de aynaya bakmaktır. Bu kulağa saçma gelebilir ama doğrudur. Lucid rüyada aynaya baktığında gerçek benliğini görmen pek olası değildir. Bilinçaltında kendini nasıl algıladığını göreceksin. Herkes için farklıdır ve herkes için korkutucu olmayacaktır, sadece bilinçaltının seni nasıl gördüğünü görmeye hazır ol.

9.Aşırılıktan Kaçın

Lucid rüya inkar edilemez derecede ilginç ve heyecan vericidir. İlk defa her şeyi kontrol edebiliyorsun, yerçekimi ve benzeri şeyleri bile. Sana sonsuz seçenekler sunar ve doğru şekilde yaparsan hiçbir sonucu olmaz. Deneyim şaşırtıcı olabilir, ancak yine de çok fazla yapmamak önemlidir. Bilinçli bir rüyada geçirdiğin her saniye, gerçek hayatta geçirmediğin bir saniyedir. Sonunda, gerçek hayat daha önemlidir, bu yüzden lucid rüyalara kafanı takma.

10.Bir Şeyi Sonraya Bırakma

Son bir ipucu, lucid bir rüyada her şeyi sonraya bırakma. Her rüya benzersizdir ve çoğu zaman tekrarlanamaz. Gerçekten yapmak istediğin bir şey görürsen, onun için git! Bir kez hayal kurmayı bıraktığında, sonsuza dek yok olacak. Sonuç olarak, Lucid rüya bir anlamda bilinçaltına girmeni sağlayan güzel bir şeydir, o yüzden keyfini çıkar.

Your Page Title

Bu listedeki belirtilen şeylerden kaçınırsan, iyi bir deneyim yaşayabilirsin.