Lucid Rüya Nasıl Görülür: Kısa bir Rehber

Giderek daha fazla insan ruhsal deneyimlere ilgi gösterdiğinden, birçoğu nasıl lucid rüya göreceğini bilmek istiyor. Bu, hayal ettiğinizin farkında olmayı içeren son derece ilgi çekici bir deneyimdir. Dahası, bunu uygulayanlar, lucid rüyalarda oldukça inanılmaz şeylerin mümkün olduğunu iddia ediyorlar.

Lucid rüya görmek istiyorsanız, biraz hazırlık ve önlem gerektirir. İşte lucid bir rüyanın nasıl yapılacağının temellerini ortaya çıkaracak yedi adımdan oluşan kısa bir rehber.

1. Odayı hazırlayın, böylece ışık ve gürültü sizi rahatsız etmez.

2. Kollarınız vücudunuzun kenarlarında ve gözleriniz kapalıyken sırt üstü uzanın. Bu, yorgun veya uykulu olduğunuzda en iyi şekilde yapılır, çünkü rahatlamayı daha kolay bulacaksınız.

3. Hareketsiz yatın, ama uykuya dalmamaya çalışın. Aniden kendinizi kaşıma, göz kırpma veya başka bir şey yapma dürtüsünü hissederseniz – görmezden gelin, ortadan kalkacaktır.

4. Yaklaşık yarım saat sonra göğsünüzde gerginlik hissedeceksiniz, hatta garip sesler duyacaksınız, ama korkmayın, bu genellikle ilk kez lucid rüya görmeye çalışanları etkileyen uyku felci olarak adlandırılır. Bu süre zarfında gözlerinizi açarsanız, bazı korkutucu halüsinasyonlarınız olabilir, ancak vücudunuz zaten uykuya daldığı için hareket edemezsiniz.

5. Gerçekten uykuya dalmak istiyorsanız, gözlerinizi kapatmanız yeterlidir. Bu durumda, muhtemelen rüyalarınızı kontrol edebileceksiniz.

6. Uyanmak istiyorsanız, başkasının yardımı sizin için yararlı olur. Bazı yakınlarınızdan sizi doğru zamanda uyandırmasını isteyebilirsiniz.

7. Her iki rüya biçiminde – lucid ya da normal – ortak bir şey vardır: “dışarıdan” kurgusal bir şey değil, anlam taşıyabilen, kişiliğiniz ve duygusal durumunuz hakkında önemli şeyler ortaya çıkarabilecek bir kendini tanıma yolculuğudur.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bununla birlikte, gördüğünüz şeyleri açıklamak için bir rüyayı yorumlamanız gerektiğini ve bu durumda içsel bilginize, duygularınıza ve hislerinize güvenmeniz gerektiğini unutmayın. Rüyalarımızda gördüğümüz tüm sembollerin her birimiz için farklı bir anlamı olabilir.