Subliminal Mesajlar Psişik Zihin Kontrolü İçin Nasıl Kullanılır?

Modern dünyamızda, reklama aşina olmayan neredeyse hiç kimse yok. Şirketler isimlerini, logolarını ve ürünlerini TV’de, posterlerde, dergilerde, gazetelerde, el ilanlarında, reklam panolarında ve daha fazlasında göstermek için her yıl milyonlarca dolar harcıyor.

Fakat birçoğunun bilinçaltı uyaranlar adı verilen daha gizli bir etki yöntemi kullandığını ve bunun psişik zihin kontrolüne benzediğini biliyor muydunuz!

Bilinçaltı Mesajlar Nelerdir?

Bilinçaltı mesaj, aldığınız ancak bilinçli olarak almadığınız bir mesajdır. Algılanabilir görüntülerin veya seslerin arkasında gizlidir ve ‘aktif’ farkındalığınızı atlar. Böylece doğrudan bilinçaltınıza gider, siz bilmeden zihninize gömülür ve bu mesajlar arzularınızı veya korkularınızı tetiklemek için tasarlanmıştır.

Reklamcıların kullandığı pek çok bilinçaltı tekniği vardır. Bu teknikler arasında ‘seks’ ve ‘ölüm’ gibi sözcükler veya semboller, kafatasları veya çarpık yüzler gibi görüntüleri diğer sıradan görüntülerin içine yerleştirmeyi içerir.

Bu gömülü görüntüler, sloganlara ve resimlere yerleştirilir veya sadece bir anlığına reklamlarda yanıp söner, böylece bilinçli zihniniz tarafından algılanmazlar.

Şirketler bu zihin kontrolü yöntemini, sizi gerçekten ihtiyaç duymadığınız veya istemediğiniz ürün ve hizmetleri satın almaya ikna etmek için kullanır. İnternette arama yaparsanız, şirketlerin bilinçaltı algınızdan yararlanmak için bilinçaltı zihninize dokunmak için kullandıkları birçok örnek bulacaksınız.

Kendinizi Bu Zihin Kontrolünden Nasıl Korursunuz?

Bilinçaltı mesajlaşma, zorlayıcı davranışlarla sonuçlanabilen bir tür zihin kontrolüdür. Zihninizi korumazsanız, farkında olmadan manipüle edileceksiniz.

Birçok reklamın bilinçaltı uyarıcılarla dolu olduğunun farkında olmak, tetikte olmanıza ve manipüle edilmeyi önlemek için belirli adımlar atmanıza olanak tanır.

Kendinizi korumak için yapabilecekleriniz şunlardır:

• Çok fazla TV izlemekten kaçının veya azaltın. Bu reklamlara daha az maruz kalmak ve onların zihninizi işgal etmesini engeller. Bunun yerine doğayla birlikte olmayı seçin!

• Başkalarının bulduğu gizli metinleri gözden geçirin. Bir mesajın ‘orada’ olduğunu bilmek onu bilinçaltınızdan bilinçli zihninize getirecektir.

• İç benliğinizle temasa geçmek için meditasyon kullanmak, bilinçaltınızla daha uyumlu olmanızı sağlayacaktır. Farkındalık duygunuzu yükselterek, bilinçaltı uyaranlara karşı daha tedbirli olabilirsiniz.

• Değerli taşlar ve kristallerle çalışmak da çok yardımcı olacaktır. Bilinçaltına uyum getiren ve aynı zamanda zihinsel berraklığı destekleyen Sodalite gibi zihin için koruma sağlayanları seçin.

• En önemlisi, etrafınıza psişik bir savunma kalkanı koymanız gerekir, böylece kendinizi bilinçaltı mesajların getirdiği zihin kontrolüne karşı koruyabilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece gevşeyin ve etrafınızdaki pozitif enerjiden oluşan güçlü bir psişik güç alanını hayal edin. Bu kalkanın sizi manipülasyondan ve bilinçaltı zihinsel koşullanmadan koruyacağını içinizde bilin.

Your Page Title

Son olarak, bir ürün satın almak istediğinizde kendinize sorun: bu gerçekten istediğim bir şey mi yoksa sadece reklamcıların istediğime inanmamı istediği bir şey mi?