Üçüncü Gözü Uyandırmanın 6 Basit Yolu

ÜÇÜNCÜ GÖZ NEDİR?

Epifiz bezi, beynin hipotalamus ve hipofiz bezinin yanında bulunan çam kozalağı şeklinde bezelye büyüklüğünde bir bezdir. Üçüncü göz olarak da bilinen, görülmeyeni gören mistik bir aracıdır ve en üst düzey evrensel bağlantının organı olarak kabul edilir. Önemi, dünyadaki her eski kültürde ortaya çıkmaktadır. Örneğin, Ayurveda felsefesinde, üçüncü göz Ajna çakra ile temsil edilir ve Eski Mısır’da Horus’un Gözü sembolü, epifiz bezinin insan kafası profiline yerleştirilmesini yansıtır. Üçüncü göz netlik, konsantrasyon, hayal gücü ve sezgiye bağlıdır.

BİYOLOJİDE ÜÇÜNCÜ GÖZ

Epifiz bezi, biyolojide melatonin üreten üçüncü gözü temsil eder. Melatonin, sirkadiyen ritimleri ve üreme hormonlarını kontrol eder. Bu, epifiz bezinin sadece uyku düzenimizi değil aynı zamanda cinsel olgunlaşmamızı da etkileyen, zamanın ana düzenleyicisi olmasını sağlar. Melatonin ayrıca stresimizi ve değişen dünyaya uyum sağlama yeteneğimizi de etkiler. Üçüncü göz, ışığa maruz kaldığında aktive olur ve vücudun bioritimlerini kontrol etmede biyolojik işlevlere sahiptir. Vücudun susuzluğunu, açlığını ve yaşlanmamızı belirleyen biyolojik saati yönlendiren hipotalamus beziyle uyumlu çalışır.

ÜÇÜNCÜ GÖZÜN ÖNEMİ

Üçüncü gözün geliştirilmesi, psişik olan her şeyin kapısıdır. Telepati, önsezi, lucid rüya ve astral seyahat. Benlik ve ruh arasındaki ayrım yanılsaması, üçüncü göz bağlantısı kurulduğunda çözülür. Metafiziksel olmanın yolları, rüyada uyanık olunması, gerçekler arasında dolaşmak ve insanlığın sınırlarını aşmak üçüncü göze bağlıdır.

ÜÇÜNCÜ GÖZÜNÜZ NEDEN UYANDIRILMALI

Engellenen üçüncü göz veya ajna çakranın, kafa karışıklığına, belirsizlik, sinir, kıskançlık ve karamsarlığa yol açtığı söylenir. Açık ve canlı bir üçüncü göz sayesinde en yüksek eterik enerji kaynağına girilebilir. Fiziksel gözler fiziksel dünyayı algılarken, üçüncü göz, gerçek dünyayı görür. Üçüncü gözün getirdiği yararların ve becerilerin bir listesi de açıklık, konsantrasyon, netlik, mutluluk, sezgi, kararlılık ve içgörüyü içerir. Üçüncü göz lucid rüya, astral seyahat, uyku kalitesi, gelişmiş hayal gücü ve aura görüntülemesi ile bağlantılıdır.

ÜÇÜNCÜ GÖZÜNÜZÜ UYANDIRMANIN 6 YOLU

FLORÜRDEN KAÇININ

Hayatınızdaki suya çok dikkat edin: musluk suyu, epifiz bezi kireçlenmesine katkıda bulunan bir florür kaynağıdır. Florlanmış diş macunu, inorganik ürünler ve saf suyla yapılan yapay içecekler gibi, modern diyetlerde öne çıkan bir diğer florür kaynağıdır. Lavabo ve duş musluklarınıza su filtresi eklemeyi düşünün.

DİYETİNİZİ TAMAMLAYIN

Üçüncü gözü destekleyen ve detoksifiye eden takviye listesi uzundur. Çiğ kakao, goji meyveleri, sarımsak, limon, karpuz, muz, bal, hindistancevizi yağı, kişniş, deniz yosunu, bal, çiğ elma sirkesi, ginseng, D3 Vitamini üçüncü gözünüzün uyandırılmasına yardımcı olan bileşenlerdir.

TEMEL YAĞLAR KULLANIN

Birçok uçucu yağ, epifiz bezini uyarır lavanta, sandal ağacı, buhur ağacı, maydanoz ve çam gibi yağlar manevi farkındalık durumlarını kolaylaştırır. Esansiyel yağlar doğrudan solunabilir, vücut yağına eklenebilir, bir difüzörde yakılabilir ve banyo suyuna eklenebilir.

GÜNEŞE BAKMAK

Güneş harika bir güç kaynağıdır. Gün doğumunun ilk birkaç dakikası boyunca güneşe nazikçe bakın ve epifiz bezinizi güçlendirmek için günbatımında da birkaç dakika geçirin.

MEDİTASYON YAPIN

Meditasyon, epifiz bezini aktive eder: Doğası aydınlatılmış ve doğrudan kaynağa bağlı olduğundan, epifiz bezinin kirecinin çözülmesini sağlar. Sık sık meditasyon yaparak üçüncü gözünüzü uyandırabilirsiniz.

KRİSTALLERİ KULLANIN

Kristaller, üçüncü gözü uyandırma görevinde etkili müttefiklerdir. Mor, mavi ve menekşe renk paletindeki kristaller ve değerli taşları kullanın. Bu renk paleti, üçüncü gözün uyanmasını, dengelenmesini, hizalanmasını ve beslenmesini sağlar. Ametist, mor safir, mor menekşe turmalin ve sodalit deneyin. Meditasyon sırasında kristali veya değerli taşı kaşınızın arasına ve biraz yukarısına yerleştirin.

Your Page Title

SEZGİLERİNİZE GÜVENİN

Üçüncü gözünüzle çalışmaya başladığınızda rehberlik mesajları ve vizyonlar almaya başlayacaksınız. Sezginizin sunduklarını takip etme cesaretini göstermeye çalışın.