Zihninizdeki Manevi Sesleri İşitmek

Bazı insanlar doğal bir güvenirliğe sahiptir. Etrafta kimse yokken kafanızda sesler duyarsanız, doğuştan gelen veya gelişmekte olan bir yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Psişik yeteneklerinizi geliştirmek için bu bir fırsat olabilir.

Ancak bu tür yetenekler konusunda dikkatli olmalıyız. Yeteneğinizi ilan etmeden önce, kafanızdaki seslerin kaynağını bulmalısınız.

Uyarı: İşitme Sesleri Psikoz Olabilir

İlk önce, bir uyarı ile başlamalıyız.

Kafanızdaki sesleri duymak, ciddi zihinsel hastalıkların işareti olabilir ve bunun böyle olacağını düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir doktora görünmelisiniz.

Aşağıdaki belirtilerden herhangi birine sahipseniz, lütfen ilerlemeden önce bir doktora veya terapiste başvurun:

– Obsesif düşünceler.

– Aşırı kaygı.

– Olumsuz ya da korku uyandırıcı halüsinasyonlar.

– Gerçeklikten kopukluk.

– Depresyon.

Kısacası, duyduğunuz sesler size yanlış olabileceğini düşündüğünüz şeyleri yapmanızı söylüyorsa, hemen bir doktora görünmelisiniz.

Öte yandan, duyduğunuz sesler rasyonel, nötr veya iyiyse ve ahlakınıza karşı çıkmanızı istemiyorsa, doğal olarak duruişiti yeteneğine sahip olduğunuzu keşfetmiş olabilirsiniz.

Duyduğunuz sesler rastgele görünebilir. Çünkü onlarla başa çıkacak eğitiminiz yok. Başarılı olan herhangi bir danışman, rastgele oturumları engellemek için kurulmuş sistemlere sahiptir.

Kafamızdaki Sesler Neler?

İki tür ses duyabiliyorsunuz – iç ve dış.

İç sesler zihninizden geliyor gibi geliyor. Kendi “düşünme sesinizi” bile taklit edebilirler.

Dış sesler, başka bir yerden geliyormuş gibi geliyor. Yeni başlayanlar için, genellikle sizin görüşünüzden kaynaklanıyor, her zaman sadece köşede ya da tam arkanızdan geliyormuş gibi olur.

Sesin kim olduğuna gelince, söylemesi imkansız! Duru işiti yeteneklerinizi geliştirerek kendiniz için çalışmak zorunda kalacaksınız.

Duru İşiti Yeteneğinizi Geliştirin

Duruişiti tamamen doğal yetenek ve pratikle ilgilidir. Bundan daha fazlası yok.

Tabii ki, doğru şekilde pratik yapmak esastır!

Bir daha ki sefere kafanızda bir ses duyduğunuzda, yaptığınızı herşeyi durdurun ve ona odaklanın.

Sesi fiziksel olarak izlemeye çalışmayın; onu asla bulamayacaksınız. Bunun yerine, gözlerinizi kapatın ve çok dikkatlice dinleyin.

Cevap vermeye çalışmayın; sadece dinleyin ve öğrenin. Düşünceler, fikirler, görüntüler. Aklınızdan geçen her şeye dikkat edin.

Deneyim bittiğinde, sesle ilgili sezgilerinizi yazın.

Basit şeylerle başlayın – cinsiyet, yaş, ruh hali, tavır – ve zamanla sesten daha fazla sezgiye uğramaya çalışın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ve işe yararsa, durmayın! Dinleme egzersizleri, günlük kaydı ve psişik meditasyon da dahil olmak üzere duruişiti yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz birçok yol vardır.