5 Dakikadan Fazla Sürmeyecek Bu Basit ve Etkili 7 Ritüeli Mutlaka Yapın!!!

Ritüelleri seven birçok insan var ve bazı küçük değişimlerin nasıl önemli etkiler yarattığını gördüler.

Bu tür ritüeller size önünüzde bir yol sunabilir ve ayrıca mutluluk, dinlenme, sağlık, yeni birşeyler oluşturma, şifa veya daha fazlasını oluşturmanızda size yardımcı olabilir. Gün içinde sadece birkaç dakika kendinize ayırarak hayatınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

Küçük bir hareketin çok büyük sonuçları olabilir. Beş dakikayı düşünceli bir şekilde harcamak, tüm gün veya haftanızın korumasını değiştirebilir.

Size hayatınızda uygulayabileceğiniz birkaç ritüel sunacağız. Bunlar:

1. 5 Dakika Daha Yatağınıza Uzanın ve Müteşekkir Olun.

Bu mükemmel bir ritüel çünkü sabahları 5 dakika daha yatağınızda kalmanıza izin verecek. Uyandıktan hemen sonra yataktan hemen kalkmamalısınız. Sadece biraz yatıp başka bir yeni güne uyandığınızı ve bunun fırsatlarla dolu olacağını fark edin. O dakikanızı, sahip olduğunuz her şey için minnettarlıkla geçirin ve ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlayın.

2. Sakince ve Sessizce Meditasyon Yapın Veya Dua Edin

Bu size kolay gelebilir, ancak yaptığınız bir şeyi bırakmanın ve bulunduğunuz yerde olmanın her zaman bu kadar kolay olmadığını unutmayın. Ancak, siz pratik yapana kadar böyle olacak. Sessizce oturmak, gözlerinizi kapatmak ve basit bir nefes almak için gün boyunca yaklaşık 5 dakika ayırmak, sisteminizi derhal sıfırlar ve hatta ikinci kez en gerçek ve en yüksek benliğinizle yeniden bağlantı kurmanızı sağlar.

3. Kendiniz İçin Bir Bardak Çay Yapın.

Güne çayla başlamak isteyen insanlar var. Bu bulunduğunuz yerin tadını çıkarmanıza izin verecek. Yalnızlık veya günlük olarak biraz zaman geçirmek ve değer verdiğiniz kişilere biraz sevgi göndermek için mükemmel bir zaman olacaktır. Ayrıca çay içerken bu gün için niyetinizi okuyabilir, dua edebilir, hatta yansıtabilir ve belirleyebilirsiniz.

4. Hafif Tütsü Veya Mum.

Uyandığınızda veya yatmadan önce pratik yapabileceğiniz bir başka mükemmel ritüeldir. Tütsü çubuğunu ve mumu aynı anda aydınlatabilir ve geçen her gün için şükredebilirsiniz.

5. Her Gün Bir Kitaptan Yalnızca Bir Sayfa Okuyun.

Daha fazla okumayı sevenler var, ama fazla zamanı olmayanlar için, uykudan önce bir sayfa mükemmel olacak. Büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Beklentileriniz ve baskılarınız olmadan sevdiğiniz şeylere yeniden bağlandığınızı hissedeceksiniz.

6. Kısa Bir Süre Yürüyün.

Birçok insan bu ritüele bayılır ve 5 dakikadan fazla sürebilir; ancak bu gerekli değildir. Dışarıda yürümek ve temiz hava solumak enerjilerinizi tamamen değiştirecek. Ayrıca, kendi kendinize yeniden bağlanmanıza yardımcı olacaktır.

7. Uyumadan Önce Gerçekte Neye İhtiyacınız Olduğunu Kendinize Sorun.

İhtiyacınız olan her şeyi, meleğinizden, rehberlerinizden uykunuzda o şeyi teslim etmelerini istemeniz gerekir. Biraz rahatlık, açıklık veya gösterilmesini istediğiniz her şey ile sunulmasını isteyebilirsiniz.

Your Page Title

Bu tür ritüelleri uygulamak, en küçük ve en basit eylemlerden bazılarının yaşamınızda büyük bir fark yaratabileceğini fark etmenizi sağlayacaktır.