BİLİNÇALTI HER ŞEYİ YAPABİLİR

Hayatınızdaki her şeyin olmasını istediğinizden tamamen farklı olduğu izlenimine hiç kapıldınız mı? Başınıza gelen olaylar kendi kurallarına göre oluyor ve onları hiçbir şekilde etkileyemiyor musunuz? William Shakespeare bile şöyle demişti: ‘Hayatımız bir tiyatrodur ve insanlar bunun oyuncusudur.’ Tamam, öyle olsun, peki oyuncuların performansı için senaryoyu kim yazıyor? Belki de her şeyi kontrol eden Yüksek Akıldır, kaderi ya da kişinin kendisi hayatındaki olayları bilinçsizce etkiliyor.

Psikanaliz: Bilinçaltının gerçekten önemli olduğunu düşünmektedir. Yani bilinçaltı, insan ruhuna gömülü devasa bir bilgi merkezidir. Alışkanlıklarımızın ve davranışlarımızın bilinçaltımıza bağlı olduğuna inanılıyor. İnsan bilinçaltı, bilincimizi ve zihnimizi bastıran devasa bir enerji pıhtısıdır. Son zamanlarda psikologlar, fizyologlar ve biyoenerjetik alanındaki uzmanların önderliğinde bilim insanları bilinçaltına büyük önem vermeye başladı, bilinç arka plana düşürüldü.Çünkü bilinçaltında çevremizdeki gerçekliği etkileyen düşüncelerimiz oluşur.

Düşüncelerimiz maddidir ve gerçekliğimizi istediğimiz şekilde değiştirebilir. Saçma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Belki, ama bilim insanlarının laboratuarlarında bir düşüncenin fotoğrafını bile çekebildiklerini biliyor muydunuz, bu da düşüncenin gerçek ve somut olduğu anlamına geliyor. Ancak biyoenerjetik daha da ileri gitti ve düşüncelerini doğru bir şekilde oluşturursa herkesin hayatını değiştirebileceğini kanıtlamayı başardı. Bu teoriye inanıyorsanız, o zaman gerçekliğimiz gerçekten varolmaz, bilinçaltımızın bir ürünüdür, bilinçaltımızı kontrol etmeye başlarsak, bunu gerçekten değiştirebiliriz. Öyleyse neden denemiyorsunuz?

Your Page Title

Nasıl Çalışır

Aslında, bu teorinin uygulanması oldukça basittir: Düşüncelerinizi yalnızca olumluya ayarlamanız, iyiyi düşünmeniz ve her şeyde yalnızca olumlu yanları görmeniz gerekir, o zaman çevremizdeki gerçeklik şu anda bilinçaltımızda olan düşüncelere uyum sağlayacaktır. Örneğin, sıkıcı ve monoton bir işiniz var – bu durumda bir işiniz olduğu ve mali açıdan bağımsız olduğunuz için mutlu olun. Çocuğunuzun okuldaki durumu pek iyi değilse – çocuğunuz olduğu için şükredin, birçok kişi istese de çocuğu olmuyor ve sizin yerinize olmak için dünyadaki her şeyi verebilirler. Sevdiğiniz kişi çiçek almıyor ve romantik randevular düzenlemeyi bıraktı – ama uzun zamandır güzel bir ilişkiniz var, birçok kişi hayatlarının yarısını tek birini arayarak geçiriyor. Ve her şey aynı ruhta! Ama düşüncenizi tamamen değiştirdiğinizde ne olur: bilinçaltı zihniniz Evrene pozitif duygulardan oluşan bir enerji sütunu gönderir ve Evren gerçekliğinizi arzularınıza göre yeniden inşa etmeye başlar. Etrafta çok fazla sorun varken, bazen düşüncenizi olumluya ayarlamak o kadar kolay değildir, bu nedenle bilinçaltı zihniniz başa çıkamayabilir ve ona yardım etmeniz gerekecektir.