Bilinçaltınız Hakkında 10 Şok Edici Gerçek

Bilinçaltı, gelen bilginin korunmasından ve analizinden sorumlu, ruhun alanıdır. Bunlar, beyin tarafından kontrol edilmeyen koşulsuz refleksler ve zihinsel süreçlerdir.

Bilinçaltımızın hayatımızı ve davranışlarımızı kontrol ettiği düşüncesi bizi üzebilir ve korkutur, ancak bu fenomen oldukça doğaldır.

Bilinçaltı hakkındaki 10 ilginç ve şok edici gerçekleri öğrenin.

1. Bilinçaltı rüyalarınızda sizinle konuşur.

Hiç rüyalarınızın neden bu kadar tuhaf ve gerçekçi olduğunu merak ettiniz mi? Gerçek şu ki, her rüya bilinç dışından gelen bir mesajdır. Rüyaların amacının gerçekte ne olduğu konusunda çeşitli teoriler olsa da, hala bir sırdır.

2. Bilinçaltı hayatınızın yüzde 95’ini kontrol eder.

Bu sayı son derece çarpıcı görünmekle birlikte, gerçek şu ki, bilinçaltımızın kesinlikle vücudumuzda meydana gelen tüm süreçleri kontrol ettiği gerçeğidir. Her şeyden önce, bu, vücudumuzun fiziksel hareketleri, sıcaklığının korunması, temel refleksler vb. İle ilgilidir. İşitme, görme ve koklama süreçlerini kontrol etmiyoruz. Tüm bunlar bilinçli katılımımız olmadan otomatik olarak gerçekleşiyor. Bilinçaltı, vücudumuzdaki tüm biyolojiyi görünmez biçimde kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda tüm psikolojiyi de kontrol eder.

3. Bilinçaltı her zaman uyanıktır.

Bu Doğru! siz uyurken bile, bilinçaltınız her zaman bedensel işlevlerinizi ve organlarınızı kontrol etmenize yardımcı olmak için çalışıyor.

4. Bilinçaltı Alışkanlığa Dayalıdır

Bilinçaltı, bir şekilde bizi etkileyen büyük bir alışkanlıklar deposudur. Bağımlılığa dayanarak, bilinçaltı, kendi davranışınızı da içeren kalıpları mükemmel bir şekilde tanır. Psikologlar, bilinçaltında kök salmış dinamik stereotiplerin alışkanlıkları ya da dediği gibi, eylemlerimizin ve duygularımızın kaynağıdır. Dinamik stereotipler, bir insanda kendiliğinden ortaya çıkabilir, genellikle belirli bir alışkanlığın olduğunu bile fark etmez.

5. Bilinçaltı her şeyi kelimenin tam anlamıyla algılar

Zihnimiz her şeyi tam anlamıyla algılar. Bu nedenle, bir korku filmi izlerken korkuyorsunuz ve neler olup bittiğini anlamanıza rağmen neden optik yanılsama görünce şaşkına dönüyorsunuz. Bu yüzden, neler olduğuyla ilgili kendi mantıksal açıklamanıza ihtiyaç duyuyorsunuz.

6. Bilinçaltı zihin, şimdiye odaklanır.

Gelecek hakkında hayal kurabiliyor olmanız veya geçmişiniz için nostaljik olabilmeniz mümkün olsa da, bunu yapmanıza yardımcı olan bilinçaltı zihin sürekli olarak şu an üzerinde odaklanmaktadır.

7. Bilinçaltı bir mikroişlemci gibi davranır

Kısaca açıklamak zordur, bilhassa nörobilim veya bilgisayar teknisyeni olmayan bir uzman değilseniz, ama aslında bilinçaltı, aklınızdan çok daha güçlüdür, çünkü tüm duyumlarınızdan çok miktarda bilgiyi işleyebilir ve sonra bunları beyninize geri aktarabilir.

8. Bilinçaltı konuşamaz.

İçine gömülü sözlü bir çevirmen olmaksızın, bilinçaltı zihni kelimeleri kullanamaz. Onun araçları görsel imgelerdir. Başka bir deyişle – resimler.

9. Bilinçaltı ilkeldir.

Bilinçaltı, Bilinçten ziyade duygulara odaklanarak,içgüdülerimizin kaynağı olarak kabul edilir. Onun için, bir insanın eski zamanlarda olduğu gibi hayatta kalması için savaşması gereklidir. Ve çoğu zaman bilinçsizce, sadece müdahale ettiği yerde öfke, korku ve acı hissediyoruz. Çünkü bilinçaltı açısından, bu programların dahil edilmesi hayatı korumak için çok önemlidir.

10. Bilinçaltı Çok Görevlidir

Ne kadar çok uğraşırsanız uğraşın, bir anda iki şeye odaklanamazsınız, ancak bilinçaltı sürekli olarak büyük miktarda veri üretir ve tüm sinyalleri bedenden algılayıp işleyerek beyine geri gönderir ve bunu kendi tarzında yapar. göz açıp kapayıncaya kadar!

Your Page Title (#satışortaklığı)

Psikologlara göre, bilinçaltı bize yardım etmeye ve tehlikeli anlarda bizi korumaya çalışıyor. Bazen gerçekleştirdiğimiz eylemler bize anlamsız geliyor olsa da her zaman bir nedeni vardır. Bazen bilinçaltına kapılan bilinçaltı, kendisini zor durumlardan çıkarır, sezgiler yardımıyla ya da rüyalarla ipuçları verir. Bu yüzden bilinçaltı bizimle iletişim kurar, sadece onu anlamayı ve fayda sağlamayı öğrenmelisiniz.