Bir Kişinin Kim Olduğunu Anında Nasıl Belirleyebilirim: Ruh Eşi Veya Yaşam Dersi

Bazı insanlar belirli bir ders vermek için hayatımıza girerler…

Sevdiklerimiz genellikle iki kategoriye ayrılır: ruh eşleri ve öğretmenler. Birinci türden eşler, ölüm bizi ayırana kadar birlikte olmamız gereken hayatımızın aşkıdır. İkincisi, tüm sevgiye rağmen hiçbir şeyin yolunda gitmeyeceği, ancak yine de bize önemli bir ders vermeye çalışan insanlardır.

Onları ayırt etmenin oldukça basit olduğunu düşünebilirsin. Örneğin, acı verici olmasına rağmen sana çok şey öğretilen ilişkileri hatırlayabilirsin. Ancak, ilişkinin hangi türe ait olduğunu anlamak çoğu zaman kolay değildir. Bazen umutsuzca geleceği olmayan bir ilişkiyi kurtarmaya çalışırız.

Bir kişinin hayatında bir şeyler öğretmek için ortaya çıktığını nasıl belirlersin.

Bu insanlar genellikle bir nedenden ötürü başarısız olan ilişkilerde partnerlerimiz olurlar. Ve çoğu zaman bunun işe yaramayacağını önceden biliyoruz. Ama.. yine de ilişkiyi başlatıyoruz. Belki de bunun gerekli olduğunu hissettiğimiz için yapıyoruz. Ya da belki de bu kişiyi kendimizden daha çok seviyoruz, ama tüm umutsuzluğa rağmen gitmesine izin vermek istemiyoruz.

Bunlar, bir sürü hata yapma eğiliminde olduğumuz, bir şeyler öğrendiğimiz, çok daha akıllı ve biraz daha üzgün hale geldiğimiz kişilerdir.

“Öğretmenler”, derslerini öğrenene kadar ya da onları geçmişte bırakmaya cesaret edene kadar tam olarak yanında olmaları bakımından farklılık gösterir. Çoğu durumda ders, kendine olan sevgiye ve saygıya duyulan ihtiyacın farkına varmak ya da potansiyel eşte gerçekten hangi nitelikleri araman gerektiğini anlamaktır.

Bu ilişkinin anlamının bize bir şey öğretmek olduğunu anlamadığımız zaman, ortaya çıkan olumsuzluğu daha da ileri götürüyoruz. Örneğin, eski bir sevgiliyle sık sık yapılan kavgalar, her küçük şey yüzünden anında saldırıya geçmeye başlamana neden olabilir.

Bu tür ilişkilerin tamamlanmasından sonra, içinde gerçekleşen tüm hataları düşünüp sonuç çıkarırsan olumsuz sonuçlardan kaçınabilirsin. Bu durumda, eski sevgilinin gerçekten bir öğretmen olacağı ve onunla geçirdiğin zamanı, boşa harcanan bir şey olarak değil, önemli bir yaşam süresi olarak hatırlayacaksın.

Eşinin her zaman hayalini kurduğun aynı ruh eşi olduğunu nasıl belirlersin:

Bu kişiyi herhangi bir çaba harcamadan bulursun – çünkü yaşam yolunda karşılaşmanız gerekiyor. Bir araya geldiğinizde, birbiriniz arasındaki güçlü çekimi hemen anlarsınız.

Bu kişiyle birlikteyken onu sevmenin nedenlerini araman gerekmez. Ona olan sevgin, güneş ışığı kadar doğal görünür.

Onunla hem sessiz kalman hem de herhangi bir şey hakkında konuşman senin için büyük bir keyiftir. Bir konudan kaç kez bahsetmiş olursan ol, konuşma konusu ne kadar ciddi, esprili, bilge veya anlaşılmaz olursa olsun, yine de sana taze ve ilginç görünecektir.

Sevdiğin Kişi Öğretmen Kategorisine Aitse Ne Yapmalısın?

Çoğu zaman, «öğretmenlerimizi» ruh eşimize dönüştürmek için çok uğraşıyoruz, ancak bu imkansız olsa da gerçekten iniş ve çıkışlarla dolu fırtınalı bir aşkın sonsuza dek sürmesini istiyoruz. Bu tür bir ilişkinin umutsuzluğunu, partnerin kendisi ayrılıncaya kadar ya da kendisine gerçekten uygun biriyle tanışana kadar nadiren kabul ederiz.

İlişki parçalandığında ve onu tekrar bir araya getirmeye yönelik tüm girişimler hiçbir şeye yol açmasa bile, yine de umutla yaşıyoruz. Kendimizi, bağlantımızın göründüğünden çok daha derin ve daha güçlü olduğuna ikna ediyoruz.

İlişkinin böyle bir kategoriye ait olduğunu fark etmeye başlıyorsan, basit bir gerçeği kabul etmelisin … Bu çok sağlıksız bir ilişkidir. Bunun normal olduğuna kendini ikna etmeye çalışma, bu hiç de doğru değil. Çünkü daha iyisini hak ediyorsun.

Ruh eşinle birlikte olduğunda, sürekli stres ve endişe içinde olmayacaksın.

Your Page Title

Gerçekten yanlış kişiyi yanında tutmaya çalışmamalısın. Çünkü bir gün ruh eşin hayatına girecek ve sonra her şeyin gerçekten olması gerektiği gibi ve yerinde olduğunu hissedeceksin.