Birinin Sizi Okumaya Çalıştığına Dair 10 Şaşırtıcı İşaret

Birinin seni okumaya çalıştığı hissine kapıldın mı?

Kafanın içinde neler geçtiğini biliyor, seni herkesten daha iyi anlıyor ve hatta ne söyleyeceğini tahmin ediyor. Dürüst olmak gerekirse, bu biraz ürkütücü geliyor. Ve sanki bu yeterince rahatsız edici değilmiş gibi, kendini ondan hiçbir şey saklayamaz durumda buluyorsun. Bu yüzden birisinin seni okumak için uğraşması çok can sıkıcı oluyor.

Ama endişelenme. Burada birinin seni okumaya çalıştığını gösteren işaretlerden bahsedeceğim.

1. Her Zaman Yanında Olmak İster.

Birisi seni okumaya çalıştığında, her zaman ruh halini anlamaya çalışır. Duygularını hissedebilmek ve nasıl tepki vereceğini belirlemek için sana yakın olmak ister. Nasıl davranacağını bilmediği ve kendini baskı altında hissettiği için muhtemelen etrafında gergindir. Ayrıca birisinin seni okumaya çalışması, senden etkilendiğinin de bir işareti olabilir.

Kişi seni okumaya çalışıyorsa, bunun nedeni etrafında rahatsız olması ve durumdan bir çıkış yolu araması da olabilir. Bu durumlarda, diğer kişinin ne yaptığına değil, senin ne yaptığına odaklanmak en iyisidir. Okunmaktan kaçınmak için, öz-farkındalık pratiği yapmalı ve kendi beden dilini gözlemlemeyi öğrenmelisin.

Çevrendekilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmen için başkalarıyla etkileşime geçmeden önce seni rahatsız edebilecek temel sorunları ele almalısın.

2.Sana Baktığında Gözbebekleri Büyür.

Birisi etrafında olmak istediğinde gözbebekleri büyüyecektir. Bu çok doğal bir tepki ve insan olmanın bir parçası. Bu görme ipuçları, başka bir kişinin duygularını ve niyetini okumak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Biriyle neler olup bittiğini veya ne düşünüyor olabileceğini anlamanın önemli bir yoludur.

Biri sana dikkatle, ilgiyle ve odaklanarak baktığında, gözbebekleri genişler. Sıcaklık, ilgi ve çekicilik de dikkat ediyor olabileceğinin göstergeleridir. Birisi ne söyleyeceğinle ya da neden orada olduğunla ilgilenmiyorsa, sana bakarken gözbebekleri büyümeyecektir.

3. Senin Hakkında Her Şeyi Bilmek İster

Birinin söyleyeceklerinle ilgilenmesi ve hayatın hakkında daha fazla şey öğrenmek istemesi harika bir şey ama ne kadar ileri gidecek?

Seni okumaya çalışıyorsa, normalde asla sormayacağı soruları soruyor olabilir. Bireyin seni tanımakla ilgisi varmış gibi görünebilir. Ancak, sadece düşüncelerinden bilgi toplamaya çalışıyor. Zihin okuyucuları, zihnine girmenin ve düşüncelerini okumanın bir yolunu istedikleri için cevabını umursamadıkları sorular sorabilirler.

Kişi, sen bir şeyi ayrıntılı olarak anlatırken seni dinleyecek ve ardından söylediklerini kendi sözcüklerini kullanarak tekrarlayacaktır. Bu yüzden kişisel hikayelerini kiminle paylaştığına dikkat et.

4. Vücut Dilini Yansıtır.

Birisi seni okumaya çalıştığında, muhtemelen bazı vücut dillerini yansıtıyordur. Gergin olduğumuzda omuzlarımız çökebilir veya gözlerimiz yerinden fırlayabilir. Birisi bizi okumaya çalıştığında bu, sakin ve kendinden emin görünmemizi çok zorlaştırır.

Bununla mücadele etmek için vücut dilini dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir. Gergin hissettiğinde kıpırdanma eğiliminde olduğunu veya kollarını kavuşturma eğiliminde olduğunu biliyorsan, bu hareketleri bilinçli olarak kontrol etmeyi dene.

Kendinden emin görünmek istiyorsan, ne pahasına olursa olsun kollarını kavuşturmaktan kaçın. Başka birinin ne düşündüğünü bilmenin bir yolu olmasa da, vücut dilindeki herhangi bir değişikliği fark edecektir. Sadece birkaç saniye için bile olsa, güvenle ve otoriter bir şekilde konuş.

5.Seninle Konuşurken Eğilir

Birisi seni okumaya çalıştığında, seninle konuşurken eğilir. Bu, söylediklerini daha iyi anlamaya çalıştığı veya duygularını anlamaya çalıştığı anlamına gelir. Bazen kişi daha iyi duyabilmesi için daha yakına gelir. Bunu sana fiziksel olarak daha yakın olmak istediği için de yapabilir. Veya gergin olabilir ve biraz fiziksel temas ve rahatlık isteyebilir.

Ayrıca sana daha sık bakar, bu da normalde olduğundan daha fazla bilgi alıyor olabileceği anlamına gelir. Ancak, bu her zaman kötü bir şey değildir. Bu, ya seninle konuşmakla ya da seni daha iyi tanımakla ilgilendiği anlamına gelir. Bu nedenle, bir dahaki sefere birisiyle konuşurken seni okumaya çalıştığını hissettiğinde korkma! Bunun yerine, ona dostça gülümse ve endişelenecek bir şey olmadığını bilmesini sağla!

6.Komik Olmasa Bile Şakalarına Güler

Herhangi bir sosyal durumdaki en önemli şeylerden birinin espri anlayışını korumak olduğu oldukça açık. Ama öyle zamanlar vardır ki, birisi seni okumaya çalışır ve komik olmasa bile şakalarına güler. Bu sana sık sık oluyorsa, yaklaşımını ayarlamanın zamanı gelmiş olabilir.
Bunu yapmanın iki yolu var:

Birincisi, basitçe rahatlamak ve başkalarının senin hakkında ne düşündüğü konusunda endişelenmeyi bırakmaktır. İkincisi, insanlar seni okumaya çalışırken kendini sunma şeklini basitçe değiştirmektir. Örneğin, birisi esprilerini anlamadığı veya komik bulduğu için gülüyorsa, cümleni veya esprini farklı bir şekilde yeniden ifade etmeyi dene. Veya birisi tepkilerinle alay ediyorsa, onu tanıdığını ve adım attığını gösterecek şekilde zıt bir yanıt vermeye çalış.

7.Sana Dokunmak İçin Bahaneler Bulur

Birisi seni okumaya çalıştığında, sana dokunmak için bahaneler bulur. Alışılmadık bir durumda olduğunda, vücudun davetsiz misafirlere karşı daha hassas hale gelir. Biraz gerginleşebilir ve kişisel alanını işgal ediyormuş gibi hissedebilirsin.

Bu kişi sana dokunarak gardını indirmeni ve kendin hakkında bir şeyler açığa çıkarmanı umuyor. Bu, diğer kişiye ihtiyacın varmış gibi hissettirmeyi amaçlayan bir taktiktir.

Cildine dokunmak için en küçük parmaklarını kullanacak ve ardından birkaç saniye gözlerini kapatacak. Tekrar açtığında sana çok yoğun bir şekilde bakıp hiçbir şey olmamış gibi davranabilir. Bu, seni okumaya çalıştığını göstermenin bir başka ince yoludur.

8.Mümkün Olduğunca Göz Teması Kurmaya Çalışır.

Göz teması, konuştuğun kişiye dikkatini verdiğini göstermenin iyi bir yoludur. Göz teması kurduğunda, sohbete dahil olduğunu ve duyulmak istediğini gösterir. Bazı insanlar göz teması kurduğunda kendilerini rahatsız veya garip hissedebilirken, diğerleri bunun onları rahatlattığını ve konuşmayı kolaylaştırdığını düşünür. Göz teması kurmak, dinlediğini göstererek konuşmanın devam etmesine yardımcı olur. Ayrıca, diğer kişinin söyleyecekleriyle ilgilendiğini de gösterebilir.

9.Konuşmalarının Ayrıntılarını Her Zaman Hatırlar

Birisi seni okumaya çalıştığında, her zaman konuşmalarının ayrıntılarını hatırlar. Sağduyulu olmaya çalışsan bile, bunun onunla nasıl karşılaştığın üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

İnsanların beden dilini okuma becerilerini geliştirmeye çalışmasının yolu pratik yapmaktır.İlk başta zor olsa da, zamanla diğer insanların sadece duruşlarına ve yüz ifadelerine bakarak ne hissettiklerini daha iyi anlayacaksın.

İnsanların beden dilini okuma becerilerini geliştirmek istediklerinde yapabilecekleri başka bir şey de nasıl konuştuklarına ve konuşma sırasında bilgileri başkalarıyla nasıl ilişkilendirdiklerine dikkat etmektir. Hem sözlü hem de sözlü olmayan ipuçlarına dikkat ederek, diğer insanların duymakla ilgilendiklerini öğrenebilir ve belirli şekillerde tepki verdiklerinde bunun ne anlama geldiğini anlamaya başlayabilirsin.

10. Sana Çok Fazla Bakar.

Seni okumaya çalışan biri, gözlerinin normalden daha uzun süre oyalanmasına izin verecektir. Seni daha iyi anlamak istediğinde yaptığı bu olabilir ama aynı zamanda zihnini okumak için kafanın içine girmeye çalışmasının da bir yoludur.

Birisi seni okumaya çalıştığında, sana uzun uzun bakar ve söylediklerini dikkatle dinler. Muhtemelen vücut dilin ve duruşun hakkında bazı şeyler arıyor. Bir sonraki hamleni tahmin etmek veya en iyi nasıl yanıt vereceğini bulmak için topladığı bilgileri kullanıyor olabilir.

Your Page Title

Başka birinin düşüncelerine erişmeye çalıştığını bilmek oldukça sinir bozucudur. Ancak cesaretin kırılmasın. Durumdan biraz uzaklaşmaya ve yeni bir bakış açısıyla geri dönmeye istekli olduğun sürece, seni okumak için uğraşan insanlarla yine de iyi geçinebilirsin.