Empatik Hissetmek Tembellik, Uykusuzluk Ve Aşırı Yorgunluğa Neden Olabilir

Empat olmak, diğer insanlardan daha fazla hislere sahip olduğunuz anlamına gelir. Kendinizi endişeli hissetmenize neden olabilecek bazı durumlarda yalnız kalmayı tercih edersiniz.

İnsanlar enerjilerini ve sorunlarını size aktarıyorlar. Bu sizi tahliye edebilir ve muhtemelen kendinizi yorgun hissedebilirsiniz.

Bazıları bunun farkında değil, ama bir empat ile konuşurken, her bir titreşiminizi onun üzerine aktarıyorsunuz.

Empatların kalabalık bir odada olması durumunda, kendini mutsuz hisseden bir kişinin enerjisini ona aktarma şansı çok yüksektir.

Hepimiz çok olumsuz hissedebiliriz. Ancak gün boyunca başka sorumluluklarımız var ve genellikle bunu unutuyoruz. Aklımızı serbest bırakmazsak, geceyi hiç uyumadan geçirebiliriz.

Bu duygu, özellikle tekrarlarsa çok yorucu olabilir. Sonuçlar genellikle zararlıdır ve yorgunluğa neden olabilir. Bunu yaşadıktan sonra, bir tatile ya da pillerinizi şarj edecek bir şeye ihtiyacınız olabilir.

Burada gerçekten ilginç olan şey, vücudumuzun her tehlike ile karşılaştığında ortaya çıkan bir savunma mekanizmasına sahip olmasıdır. Bu hormonları salgılayan adrenal bezlerle ilgilidir.

Geçmişte olan bazı şeyler yüzünden korku, panik ve endişe ile karşı karşıyayız. Bu duygular genellikle beyni harekete geçirir ve tehlikede olduğumuzu düşündürür. Böylece beyin hormon üretimi ile bize yardım etmeye çalışır. Bu, yüksek düzeyde enerji ile sona erer.

Ek sorunlarımız veya çatışmalarımız varsa hormon seviyesini yükseltir ve durumu daha da kötüleştirir.

Sorun, adrenal bezlerin büyük miktarda hormon üretmesidir. Bu yüzden geceleri uyuyamıyoruz ve kendimizi hiperaktif hissediyoruz. Bu kontrol edilmelidir, çünkü şiddetli bez bozukluklarına neden olabilir.

Eğer böbreküstü bezlerinizde hormon eksikliği durursa, yorgunluk hissedeceksiniz ve bunu iyileştirmek için de çok fazla karbonhidrat yemeye başlayacaksınız. Bu uzun vadeli bir çözüm değildir. Şeker yemeyi bırakmazsanız, kendinizi sürekli aç ve bitkin hissedeceksiniz.

Enerjiye ihtiyaç duyduğumuzda her zaman abur cubur almaya çalışıyoruz. Burada sorun, daima yanlış olanları almamızdır.

Abur cubur şeker ve tuzla doludur, ancak bu tür yiyecekler doğal bir kaynak değildir ve bize ihtiyacımız olan enerjiyi vermeyecektir.

Bazen bu problemi umutsuzca kahve ile çözmeye çalışıyoruz. Ancak kahve durumu daha da kötüleştirebilir.

Bu problemler bazı fiziksel aktivitelerle ve daha sağlıklı beslenerek çözülebilir. Örneğin uyumak gibi. Uyku, adrenalin bezlerinin hormon seviyesini arttırır.Bu yüzden sabah kalktığımızda kendimizi çok daha iyi hissediyoruz! Aksine, stresli hissettiğimiz zamanlarda gecenin ortasında uyanabilir ve sonrasında uyuyamayız.

Böbrek üstü bezlerinizi iyileştirerek kendinizi daha enerjik ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Asla yorgun veya bitkin hissetmeyeceksiniz. Diyetisyenler bu durum için organik gıdaları kullanırlar. Bunu bazı ilaçlarla da kontrol edebilirsiniz. En yakın arkadaşlarınızla, eşinizle veya ailenizle zaman geçirmek de durumu daha iyi hale getirebilir. Bir film izlemek veya en sevdiğiniz kitabı okumak bile yardımcı olabilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Stres konusunda her zaman dikkatli olun, sizin için kötü sonuçlar doğurabilir.