Eşin Senin Yansımandır

Hayat, kendimizi keşfetme ve geliştirme konusunda bize yardımcı olacak birçok yol bulur. Ve daha önce duymuş olabileceğin bu yollardan biri, yolumuzda tanıştığımız insanlardır. Özellikle eşimiz. Evet doğru, uzağa gitmene gerek yok, cevap her zaman yakınımızda. Onlar bizim yansımalarımız. Karakterimizin bazı özelliklerinin yansımaları.

Hayatımızda insanlarla etkileşim kurarız: kısa veya kalıcı. Kısa bir etkileşimle her şey açıktır: örneğin, ulaşımda veya işte biriyle sohbet eden hızlı bir tanıdık olabilir. Bunlar nadiren tanıştığın ve çoğu zaman onları düşünmediğin insanlardır. Ancak, iletişimi, etkileşimi dikkatlice gözlemlersen, birçok önemli ve ilginç şey keşfedebilirsin. Sürekli iletişim, bir kişiyle uzun süre, günlük, haftalık veya nadiren iletişim kurmak anlamına gelir, ancak bu durumlardan herhangi birinde, bu kişiyle duygusal bir bağ hissedersin. Bunu düşündüğünde, sende belirli bir tepkiye neden olur. Olumluysa, bu harika, ama bu kişide bir şeyden hoşlanmıyorsan, burada zaten olumsuz bir duygusal kanca var.

Kader/Evren/Hayat bize farkındalık, keşifler, gelişmemiz ve büyümemiz için bir şeyler öğrenebileceğimiz ve öğrenmemiz gereken insanları gönderir. Ve bir kişi bize ne kadar yakınsa, hayatımızdaki rolü o kadar önemlidir.

Ve belki de, ilk etapta düşünmen gereken şeyi daha doğru bir şekilde yansıtır. Partnerimiz bizi en canlı ve anlamlı şekilde yansıtır. Ve burada yaşamın kendisi, kendini geliştirmek için uzun vadeli bir plan ortaya koydu. Onlarla ilgili bir şeyi beğenebiliriz, bir şeyi beğenmeyebiliriz. Biriyle iletişim kurmaktan hoşlanmayabiliriz, ancak Evren mükemmeldir. Hayattaki her şey sadece böyle değil. Yolumuzda karşılaştığımız her insanda Bizden bir parça vardır.

Eğer başka bir insandaki bazı karakter özelliklerinden memnun değilsen, o zaman kendinde de aynı özellikten, rapor vermeden bilinçaltında memnun değilsin. Örneğin iş partnerlerimize gelince, o partnerdeki kendimizin en iyi yansımalarına aşık oluyoruz. İlk başta, onda ne kadar güzellik, zeka, nezaket, bilgelik ve diğer şeylerin olduğunu düşünüyoruz. Bir partnerin en iyi nitelikleri kendimizdir, bizim en iyi versiyonumuzdur. Bir süre sonra tembellik, soğukluk, sağlıksız bencillik, öfke ya da duygusuzluk, uçarılık vb. suçlamalar başlar. Ne yazık ki, insan bir şekilde önce kendine bakıp, sonra memnuniyetsizliğini bir partnere yüksek sesle ifade ettiğinden habersizdir.

Ayrıca burada sessiz kalmak, katlanmak ve neyin nasıl olduğuna katlanmak için tamamen uygun olmayan bir seçenek var. Hayatının önemli bir parçası olan insanlarla, görünen her şeyi konuşmak önemlidir. Dürüstlük ve açıklık, iyi ve kalıcı ilişkilerin garantisidir. İkiniz de üstesinden gelene kadar iki kişi arasında olumsuz bir duygusal kancanın var olacağını unutma. Örneğin, partnerini tembellikle suçluyorsun, kendin çok aktif ve büyük bir işkoliksin. Muhtemelen hemen bu kaliteye sahip olmadığını söylemek isteyeceksin. Sonuçlarda acele etme. Tembellik elbette hayatında farklı bir şekilde kendini gösterir ve yıkıcı bir etki taşır. Belki de karar vermen veya hayatındaki bir şeyi değiştirmen gerektiğinde tembelsin. Veya, kendini nezaketin ve iyi terbiyenin zirvesi olarak kabul ederken, bir insanı kabalıkla suçluyorsun. Burada da acele etme. Belki hayatının bazı noktalarında birisine karşı kabalık sızmaya başlar ve birisi bundan çok acı çeker.

Genel olarak, burada o kadar çok seçenek var ki, eşinin karakterinin olumsuz kalitesinin sende nerede ve nasıl tezahür ettiğini yalnızca kendin anlayabilirsin. İçindeki bu duygusal kancayı tanımlaman ve onunla çalışmaya başlaman gerekir. Ancak bu şekilde, düğümden sonra düğümü çözerek anlayacaksın:

1. Düşmanlarının hiç de düşmanın olmadığını;

2. Herhangi bir kişiyle ortak bir dil bulabilmen. Seni rahatsız eden ve iletişimini kesmek istediğin kişi ya hayatından çıkacak ya da arkadaşın olacak.

3. Daha iyi birini bulmak için bir partnerden ayrılma kararının yanlış bir adım olabileceği, çünkü daha önce hayatın sana verdiği kişisel gelişim görevlerini tamamlamadıysan, aynı şey diğerinde de olacaktır. O halde, efsanevi bir anlayış arayışı içinde, eşini değiştirerek paha biçilmez yıllarını harcamaya değer mi?

Your Page Title

4. En önemlisi, hepimizin ulaşması gereken en yüksek bilgelik, partnerimizi ve sevdiklerimizi görmeyi ve sevmeyi öğrenmektir, çünkü bunlar sahte çözümler veya psikolojik travmalarımızın yansımaları değildir. Ama sadece O OLDUĞU İÇİN! Bir insandaki en iyi yansımanı değil, KENDİNİ, olduğu gibi sevmeyi öğrenmen gerekir! O zaman dünyanın ne kadar güzel ve çeşitli olduğunu ve enerjini anlaşmazlıklar, şikayetler ve iddialar üzerinde harcamadan uyum ve sükunet içinde yaşamanın çok mümkün olduğunu göreceksin.