Duygusal Durumunu Yönetmenin 4 Yolu

Ruh halini nasıl kontrol edeceğini bilen kişi mutludur. Tam tersi olduğunda, akışa devam ediyor gibi görünüyoruz. Bu yazıda, duygularını ve hayatını nasıl kontrol altına alacağından bahsedeceğim. Doğru anlarda yavaşlamak, çok fazla güç kaybetmemek ve diğer zamanlarda enerji titreşimlerini arttırmak için durumunu kendin kontrol edebileceğin ortaya çıktı. Burada açıklanan iç durumu yönetme yöntemleri, farklı yaşam durumlarına uyum sağlamaya yardımcı olur.

1.Hafızandan Yardım İste

Şimdi üzgünsen veya ilgisizlik ve umutsuzluktan kurtulmak istiyorsan, geçmişten parlak ve duygusal bir şey hatırlamaya çalış. Bilim insanları, beynimizin hatıralar ve gerçekler arasında herhangi bir fark görmediğine dikkat çekiyor. Düşüncelerinde deneyimlediğin her şey, zihinsel düzeyde tekrar başına gelir. Hoş anılar enerjiyi arttırır, kişiye enerji verir ve daha üretken olmasına yardımcı olur. Böylece herhangi bir duruma dalabilirsin.

2.Fiziksel Egzersiz

Olumlu olmak istiyorsan, kendini basit egzersizlerle doldurmaya çalış. Örneğin, yorgunsun veya biri seni işte rahatsız etti. Yürü, çömel, egzersiz yap. Herhangi bir fiziksel aktivitenin ruh hali üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Sinirlerini sakinleştirmen ve tersine daha fazla kısıtlanman gerekiyorsa, uzmanlar vücudu yüklemeyi bırakmanı tavsiye eder. Böylece enerji titreşimleri zayıflayacaktır.

3.Nefes

Nefes almanın fiziksel aktivite ile birlikte kullanılması yararlıdır. Kendini “hızlandırman” gerekiyorsa, basit bir “adrenalin” solunum tekniği kullan – çok sık ve hızlı bir şekilde nefes al, havayı tamamen akciğerlere çek ve nefes ver. Böylece kanında adrenalin seviyesi yükselecek, bir canlılık dalgası hissedeceksin. Vücudunu sakinleştirmen gerekiyorsa, tam tersine çok yavaş nefes almaya başla. Böylece nabzın yavaşlayacak, sinirlerin yatışacak, duygusal durumun eşitlenecektir. Derin nefesler al. Bunu yatmadan önce yapmak iyidir.

Your Page Title

4.Duraklatma Ve Eylem Yöntemi

Enerjini artırman gerekiyorsa, bunun için git. Örneğin, tembelsen ve işe gidemiyorsan, kendini zorla. Bir şeyler yapmaya başlar başlamaz, beynin derhal vücuda “sebze” durumundan çıkma zamanının geldiğine dair bir sinyal verecektir. Böylece hareket etmek, çalışmak, aktif olmak istediğin akış durumuna hızlıca girebilirsin. Aksine, yavaşlamamız gerektiğinde, tüm işleri askıya almaya ve kendimize “dur”, “bekleyeceğim” demeye değer. Dinlenmek ve tam hareketsizlik, nabzı yavaşlatmaya ve zihni sıfırlamaya yardımcı olacaktır.