Meditasyonunu Kristaller ve Taşlarla Nasıl Derinleştirebilirsin?

Kristaller ve taşlar doğanın bir armağanıdır. Süslemeden alet yapımına kadar çeşitli işlerde kullanılabildiği gibi ritüellerde de kullanılırlar.

Güzel görünmenin yanı sıra kristallerin ve taşların meditasyon yapma şeklini olumlu yönde değiştirebileceğini biliyor muydun? Meditasyon, zihnini sakinleştirerek ve sana derin bir rahatlama hissi vererek fiziksel ve zihinsel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

Bu yazıda sana hangi kristallerin meditasyonunu geliştirmene yardımcı olabileceğini göstereceğim ve ayrıca sana basit bir kristal meditasyon tekniği öğreteceğim.

Kristallerle Meditasyon Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Meditasyon yaptığında, rahat bir duruma girersin ve yüksek benliğini duyabilmek için düşüncelerini susturursun. Kristaller, meditasyonunu daha etkili hale getirebilecek araçlardır.

Meditasyon yaparken kristal kullanmanın faydaları;

1.Daha Sakin Bir Zihne Sahip Olmana Yardımcı Olur

Meditasyon yapmak için, zihnini sakinleştirmen gerekir. Meditasyonun sırasında kristaller sana huzur, sakinlik ve dinginlik verebilir.

2.Stresi Azaltmaya Yardımcı Olur

Yoğun yaşam zaman zaman strese girmene neden olabilir. Ne kadar stresli olursan, meditatif bir sisteme girmek o kadar zor olacaktır. Meditasyonun için doğru kristali seçmek stresini azaltmana yardımcı olur.

3.Negatifliği Azaltır

Unutmayı veya olumsuz durumlardan uzaklaşmayı zor bulduğunda, şifalı bir kristalin yardımını kullanabilirsin. Şifa kristalleri, meditasyon yaparken olumsuz düşünce ve duyguları ortadan kaldırmana yardımcı olur.

4.Sana Enerji Verir

Kendini tembel ve herhangi bir şey yapmak için isteksiz hissettiğin günler olacaktır.
Kendini yorgun hissettiğinde kristaller enerji kaynağın olabilir. Ayrıca meditasyon pratiğini artırmak için sana güç sağlayabilirler.

Meditasyon İçin En İyi Kristaller Hangileridir?

Meditasyon için kullanabileceğin birçok kristal var. Her birinin kendi yararları ve iyileştirici özellikleri vardır.

Bir meditasyon kristali seçerken, en iyileri, enerjini yükseltenlerle birlikte bir bağlantı hissettiğin kişiler olacaktır. Bir mağazadan satın alırken, en çok ilgini çeken kristali seçmen yeterlidir. Tutmaya çalış ve sana nasıl hissettirdiğini gör.

İşte en popüler meditasyon taşlarının ve anlamlarının bir listesi.

1. Kristal Kuvars

Bu, şifa için en yaygın kullanılan taştır. Hem ruhsal hem de fiziksel iyileşme için bilinir.

Yarı saydamlığı ve netliği nedeniyle, herhangi bir fiziksel, zihinsel veya ruhsal acıyı iyileştirme gücüne sahip olan ilahi ışığı getirme yeteneğine sahiptir ve ayrıca yüksek benliğin ile ilahi olan arasında bir bağlantı oluşturur.

2. Dumanlı Kuvars Kristali

Dumanlı kuvars kristali koyu ve dumanlı bir görünüme sahiptir. Seni manevi zararlardan korumak için kullanılabilir. Aynı zamanda stresini azaltır, endişelerini ve gerginliklerini gidermek için bir araçtır. Bu kristal meditasyon yoluyla içsel berraklık arayanlar için önerilir.

3. Gül Kuvars

Sevdiklerinle ilişkilerini geliştirmek istiyorsan veya daha fazla uyum ve pozitif enerji arıyorsan bu taş tam sana göre. Aynı zamanda kendini sevmene de yardımcı olacaktır. Meditasyon yaparken, gelişmiş benlik saygısı için de kullanılabilir.

4. Siyah Turmalin

Konsantrasyon kazanmak için meditasyon sırasında siyah turmalin kullanılabilir. Seni kısıtlayan düşünceleri ortadan kaldırır ve odaklanmanı güçlendirir. Ayrıca yedi çakranı da dengeler ve negatif enerjiyi pozitif enerjiye çeviren mükemmel bir kristaldir.

5. Ametist

Ametist birçok faydası nedeniyle meditasyon için en popüler kristallerden biridir. Sorunlarına cevap ve çözüm arıyorsan, meditasyon sırasında baş taşın ametist olmalıdır. Böylece netlik ve daha derin bir içgörü sağlar.

Kristallerle Meditasyon Yapmanın Farklı Yolları

Kristalini seçtikten sonra meditasyonunz başlamaya hazırsın. İşte kristallerle meditasyon yapmanın çeşitli yolları

1.Meditasyon Yaparken Kristali Elinde Tut

Meditasyonun sırasında elinde bir kristal tutarak, taşla enerji ve titreşim alışverişi yapacak ve etkilerini hissedeceksin.

2. Vücudundaki Kristaller

Kristal meditasyonda niyetin şifa ise, seçtiğin kristali çakralarından birine yerleştirebilirsin. Çakraların, fiziksel ve ruhsal benliğinin farklı kısımlarını temsil eden vücudundaki enerji noktalarıdır.

3. Bir Kristal Enerji Alanı Yarat.

Bedenine kristallerin dokunmasıyla meditasyonunu bozmak istemeyen biriysen, kristalinin enerjisine fiziksel olarak dokunmadan bağlanmak için seçtiğin kristalleri önünde, yeterince yakın bir yere yerleştirebilir, onlara odaklanabilir ve enerjilerini hissedebilirsin.

Meditasyon İçin Kristalleri Kullanırken Nelerden Kaçınmalı?

Meditasyon için kristalleri kullanırken kaçınman gereken birkaç şey var.

Mevcut çok çeşitli kristaller nedeniyle kaybolabilirsin. Çok sayıda seçeneğin meditasyon pratiğine odaklanmanı engellemesine izin verme. Bağlantı hissettiğin iki veya üç kristalle başlamanı öneririm. Meditasyon uygulamanı oluşturduktan sonra yoluna devam edebilirsin.

Basit Bir Kristal Meditasyon Tekniği

1. Önce sessiz bir yer ara ve rahat bir oturma pozisyonunda otur

2. Kristalini sol elinde veya gerekirse iki elinle tut.

3. Varlık ve farkındalıkla kristaline bak. Rengi, dokusu, ışık yansımaları, çıkıntıları veya noktaları gibi benzersiz özelliklerini dikkatlice fark et. Farkındalığının taşa yuvarlandığını gözünde canlandır. Sonra kristalin seni saran enerjisini hisset.

4. Kristalinin içsel zihinsel ekranında nasıl göründüğünü fark ederek gözlerini kapat. Nefes al ve kristalinin enerjisinin duyularına nüfuz etmesine izin ver.

5. Ardından, niyetini veya hedefini görselleştirmeye başla. Kristallerin dinliyor.

6. İhtiyacın olduğu sürece kristalinle birlik içinde otur.

7. Bitirdiğin zaman anlayacaksın çünkü tamamen rahatlamış ve huzurlu hissedeceksin. Sonra birkaç derin nefes alırken gözlerini aç.

Your Page Title

Sürekli uygulama ile kristallerle meditasyon, yaşamın üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Sadece kristallerinin iyileştirici özelliklerinden değil, aynı zamanda yüksek benliğinle uyum sağlayarak da yararlanacaksın.