Feng Shui’ye Göre Evde Olumlu Olmayan 6 Şey

Feng shui ile barış ve uyumu teşvik eden alanlar yaratmaya yönelik antik Çin kültürü, şimdi her zamankinden daha fazla alakalı hissettiriyor. Hepsinin merkezinde, feng shui ve oryantal şifa gelenekleri var. Durgun ve sıkışmış enerji tıkanıklığa ve hastalığa katkıda bulunurken, açık, akan enerji harika ruh hallerinin ve her türlü bolluğun temelidir.

Dağınıklık büyük bir enerji bloğu olma eğilimindedir, ancak tek değildir. Bu yazıda, evde sahip olduğun ve seni sıkışmış hissettirebilecek şeylerin bir listesini bulacaksın.

Giriş: Aynalar

Evine girerken önünde ayna bulundurma. Bu, evine giren tüm iyi enerjiyi itecektir.

Yatak odası, feng shui’ye göre aynaların olumlu olmadığı başka bir yerdir. Uyumakta güçlük çeken herkes, neler olup bittiğini öğrenmeleri için onları yatak odasından çıkarmalıdır.

Aynalar enerji akışını arttırır ve enerji uykuyu bozar. Bu nedenle, hızlı bir düzeltme dene: Birkaç gece yatak odası aynasını veya aynalarını ört ve uykunun düzelip düzelmediğine bak. Onları örttüğün zaman iyi uyuyorsan, onları sevdiğin başka bir şeyle değiştirmeyi düşün: Büyük bir baskı, duvar resmi ve hatta bazı fenerler. Ama odanın dekorunda bir ayna olmasını istiyorsan, yansıtıcı olmayan bir duvara as.

Yatak Odası: TV Ve Yatağın Altında Dağınıklık

Yatağının altında eşyaları saklamak iyi birşey gibi görünse de, bilinçsizce kendini rüyandan atıyor olabilirsin. Yatağının altındaki herhangi bir şey hayatının en önemli bölümünü etkiler, bu yüzden orada olağandışı eşyaları saklamaktan kaçın.

Bu alan boşaldığında (feng shui’nin izin verdiği bazı temiz çarşaflar hariç), yatak odandaki teknolojiyle uğraşmanın zamanı geldi. Dinlenme yeri olması gerektiği gibi, her şeyden önce televizyondan kurtul ve telefonunu kapıda bırak. Bu, enerjik olarak konuşmak için iyi bir fikirdir ve tüm dinlenme uzmanlarının da bunu tavsiye edeceğini söylemek güvenlidir.

Mutfak: Kırmızı Renk

Feng shui’de ahşap, ateş, toprak, metal ve su olmak üzere beş element vardır ve bunları kendi alanında dengelemek daha hoş hissetmene yardımcı olabilir. Örneğin, bir odada çok fazla koyu renkli mobilyan olduğunu varsayalım, daha uyumlu bir ortam için biraz çiçek ve mum eklemek isteyebilirsin.

Mutfak zaten çok ateş olan bir yer, bu yüzden orada kırmızı renkten kaçınmak daha iyidir. Mutfakta zaten bir fırın ve ocak var, bu yüzden yeterli ateş enerjisi var. Çok fazla ateş evdeki insanları rahatsız edebilir ve sağlıklarını olumsuz etkileyebilir.

Tüm Odalar: Asılı Sanat Eserleri Ve Kırık Nesneler

Evindeki dağınıklığı gidermenin yanı sıra, tüm odalarda bulunan tablolara veya sanat eserlerine özen göstermelisin. Bu, yalnızca olumlu duygular ve hatıralar uyandıran parçaları sergilemek ve doğru şekilde asıldığından emin olmak anlamına gelir.

Birinin düşük enerji ve depresyon sorunları varsa, genellikle sanat eserlerinin, fotoğraflarının ve aynalarının duvarlarda asılı olduğunu görüyorum. Düşük sanat eseri chi’nizi azaltabilir. (Not: Yere çok yakın bir yatak bile ruh halini bozabilir.) Ayrıca, resmin eğri olmaması için çerçeveleri iki yerden tutturmak da iyidir.

Bunlara dikkat edilmeli;

– Kızgın ve üzgün insan görüntüleri

– Üzgün ​​veya kızgın çocukların resimleri

– Issız veya kasvetli manzaralar.

– Savaşlar, savaş uçakları, silahlar veya şiddetli manzaralar gibi savaş benzeri görüntüler.

– Yaralı hayvan sahneleri, öfke veya açgözlülüğü temsil eden sahneler.

– Nereden geldiğini bilmediğin eski nesneler. Her nesnenin eski sahiplerinin enerjisinin bir parçası olduğunu unutma

– Aralarındaki chi akışını bozduğu için resimlerin veya fotoğrafların kümelenmesi.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Son olarak, evini dolaş ve kırılan her şeyi tamir ettiğinden veya attığından emin ol. Buna ölü bitkiler de dahildir! Onu hayata döndüremiyorsan, onları atmanın zamanı geldi.