Geçmiş Yaşamlarımızın Karması Mevcut Hayatımızı Nasıl Etkileyebilir

Karma, belirli bir eylemin sahip olabileceği sonuçlardan bahseder. Birçoğu karmayı bir ceza olarak görür. Ama aslında, karmanın genişletilmiş anlamına baksak bile, bunun bir ceza olmadığını göreceğiz. Aksine, karma, doğrudan deneyim yoluyla sunulan bir yaşam dersi gibidir.

Maneviyatta Karma:

Manevi yönümüzde karma hakkında konuştuğumuzda, bu yaşamdaki eylemlerimize dayanarak yetiştirdiğimiz meyvelerin yanı sıra geçmiş yaşamlarımızdan gelen deneyimlerin koleksiyonunu ifade eder.

Geçmiş yaşamlarımızın varlığı nedeniyle, hepimizin içinde en azından bir çeşit karmik sonuç vardır. Bu ertelenmiş karma, reenkarnasyona ihtiyaç duyulmasının sebebidir, daha akıllı olmak, öğrenmek ve önceki yaşamda yapamadığımız şeyleri çözmek için yeniden doğarız.

Karmik Hastalıklar:

Karmik hastalıklar, geçmiş yaşam sonuçlarının varlığından dolayı vücudumuzda duygusal, fiziksel ve zihinsel tarafta meydana gelen belirli etkilerdir. Normal hastalıklar açısından bir düşünün. Hastalandığımızda, bunun nedeni bir virüs veya diğer dış etkenlerdir. Şimdi, karmik bir bakış açısıyla, hastalık genellikle içseldir ve bilinçaltı bir seviyede ortaya çıkabilir. Diyelim ki önceki hayatınızda fakirdiniz. Karmanızın aktarılması nedeniyle, şimdi zengin olsanız bile, biraz cimri olacaksınız.

Bunun nedeni, herhangi bir yanlış adımın sizi ve ailenizi geçmişte daha önce bulunduğunuz bir duruma getirebileceğinin farkında olmanızdır. Bu tür etkiler sizin için kötü olmasa da, karmik hastalıklar hem olumlu hem de olumsuz olabilir.

Negatif Karmik Hastalıklar

Geçmişte olumsuz deneyimler yaşadıysanız, çok fazla olumsuz karma toplayacaksınız. Sonunda ruhsal evriminizde bir engel haline geleceği ve ilahi ışığın tadını çıkaramayacağınız ve kendinize yardım edemeyeceğiniz için sizin için kötü olabilir.

Genellikle, geçmişte bazı insanlarla olumsuz etkileşimler yaşadığınızda negatif karma toplanır. Negatif karma söz konusu olduğunda insan faktörü önemlidir. Örneğin, geçmiş yaşamınızda aşırı bir suçluluk yükü taşıdıysanız, her zaman özür dileyecek ve sebepsiz yere ağlayacaksınız.

Bunun nedeni, suçluluğun bilinçaltınızın bir parçası haline gelmesidir. Aynı şekilde, geçmişte dolandırıcılık veya farklı kötü bir olay yaşadıysanız, muhtemelen duygularınızı gizleme konusunda uzmansınız. Bu, depresyona ve panik ataklara yol açar ve hatta tümörlere ve kansere dönüşebilir.

İstemsiz Karmik Hastalıklar

Bazen bazı karmik hastalıklar, geçmiş eylemlerimizdeki pasifliğimiz nedeniyle bizi etkiler. Böyle bir şey olduğunda, vücudumuz kendini incitir. Bunlar geçmişte meydana gelen kazalar veya travmalar nedeniyle olabilecek bazı şeylerdir.

Pasif gözlemler sonraki yaşamlarımızda miyopluğa yol açabilir. Bir tür kötülüğün gerçekleştiğini gördüysek ve buna karşı hareket etmediysek miyopluk meydana gelebilir. Bunun nedeni, bir şey olduğunu gördüğümüzde ve harekete geçmediğimizde, gözümüzün çok fazla olumsuz titreşim toplamasıdır. Bir sonraki yaşamınızda bile size eşlik eden adaletsizliğin karmasıdır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Karmik hastalıklar sizi hayatınızın herhangi bir aşamasında ve olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte, kötü alışkanlıkların veya kötü yaşam tarzı seçimlerinin sonucu da olabilir. Öyleyse, karmik bir hastalığınız olduğundan şüpheleniyorsanız, biraz ruhani rehberlik almak en iyisidir.